Disney Crossy Road bemutató (Android, iOS, Windows mobil)

Útkereszteződés lámpa nélkül

A Crossy Road azon végtelenített ügyességi játékok közé tartozik, amelyek direkt egyszerű kezelést és megjelenést kaptak, és pont ezért váltak népszerűvé. A lassan két éves játék 3D pixel art stílusával különösen nagy rajongótáborra tett szerint 2014-es indulása óta, és ahogy az szokott lenni, a nagy stúdiók is felkapták a benne rejlő üzleti potenciálra a fejüket. Az animációs világban pedig nincsen nagyobb a Disney-nél, és sokkal népszerűbb karakterek Mickey egérnél, Szimbánál, vagy épp Krumplifej úrnál.

Most már Mickey egérrel is neki lehet menni az útkereszteződéseknek (és akadályoknak) Most már Mickey egérrel is neki lehet menni az útkereszteződéseknek (és akadályoknak)
Most már Mickey egérrel is neki lehet menni az útkereszteződéseknek (és akadályoknak) [+]

Ha valaki nem ismerné a játék alapkoncepcióját, akkor íme: a számos izometrikus három dimenziós világban az adott karakterrel annyi úton kell átkelni akadályba ütközés nélkül, amennyire a játékos ügyessége és/vagy szerencséje futja. Ujjhúzással előre-hátra és jobbra-balra is lehet ugrálni, persze elsősorban előre viszi az útja az embert. Vagy a gyalogkakukkot. Esetleg a Baymax típusú orvosrobotot.

Sok Disney világ elérhető idővel Sok Disney világ elérhető idővel
Sok Disney világ elérhető idővel [+]

Az akadályok járművek, állatok, vonatok, szellemek és pályától függően sok-sok formában mozoghatnak keresztül a pályán, elsősorban a játékos útjára merőlegesen, de azért szemből is érkezhetnek akadályok, mondjuk dobozok, és ezek telibe trafálása is a játék végét jelenti. Aztán ott vannak a folyók, és ha valamelyik Agymanó rosszkor próbál egy keresztben úszó fatörzsre átugrani, indulhat újra a számláló, hiszen pontgyűjtésre megy a játék. Minden átlépett út egy pontot ér. Igazán különleges csapdák is akadnak, mondjuk a szavanna fáiba villám csap, és ilyenkor Szimbának a terjedő tüzet is ki kell kerülnie.

Derű, Bánat, Harag az átkelés során

Ahogyan az alapjáték, úgy a disneys variáció esetében is pofonegyszerű a recept, és a vicces, dobozszerű megjelenés, a flúgos zene és aranyos hangok teszik kortól függetlenül élvezetessé az előbb-utóbb balesettel végződő útkeresztezést. A 150 elérhető karakter és a 10 kapcsolódó, jól ismert Disney világ ráadásul fenntartja az érdeklődést, hiszen Rontó Ralph, Aranyhaj vagy az Elvarázsolt kastély helyszínein is lehet a hősökkel és ellenhősökkel akadályt kerülgetni. Persze a játékon belül vásárlás kulcsszerepet játszik ezúttal is.

A véletlenszerű karaktergenerátor játékpénzzel működik, de igazi pénzért is lehet vásárolni A véletlenszerű karaktergenerátor játékpénzzel működik, de igazi pénzért is lehet vásárolni
A véletlenszerű karaktergenerátor játékpénzzel működik, de igazi pénzért is lehet vásárolni [+]

Új karaktereket és pályákat egy ajándékkiadó masinával lehet generálni véletlenszerűen, ez 100 játéktallérba kerül alkalmanként. Tallérokat a pályákon elszórva és időközönként elérhető ajándékok keretében lehet gyűjteni, nekem az egyik ilyen kis csomag a végtelenségig elkezdett számolni egy bug miatt (nem bántam), így hirtelen több százezer tallérom lett. A játékban ugyanakkor sokkal nehezebb a pénzgyűjtés és az új karakterek, illetve világok megnyitása, a fejlesztők nyilvánvalóan arra számítanak, hogy a gamer előbb-utóbb kinyitja a pénztárcáját.

A Disney Crossy Road szórakoztató, de nincs kétség afelől, hogy a karaktergyűjtögetés egyszerűbb a pénztárca kinyitásával A Disney Crossy Road szórakoztató, de nincs kétség afelől, hogy a karaktergyűjtögetés egyszerűbb a pénztárca kinyitásával
A Disney Crossy Road szórakoztató, de nincs kétség afelől, hogy a karaktergyűjtögetés egyszerűbb a pénztárca kinyitásával [+]

Egy-egy karakter kiváltása a pár száztól a több ezer forintig terjedhet, és ha a csemeték kezébe kerül a mobileszköz, jó eséllyel kezdik majd aput és anyut nyúzni, hogy ugyan már, szerezzük be az összes Agymanót. Ez a freemium stratégia lényege: a játék ugyan ingyen van, és türelemmel, szép lassan egyre több tartalom elérhetővé válik, ám a kiadók a türelmetlenségre építenek, és a Disney Crossy Road elég szórakoztató ahhoz az egész családnak (vagy baráti társaságnak, mert ugye bosszantani lehet egymást a pontszám rekordokkal), hogy előbb utóbb az ember elgondolkozzon Rex beszerzésén, ha addig nem jutott hozzá.

A Disney Crossy Road elérhető Androidra, iOS-re és Windowsra (PC és mobil).

Előzmények

  • Immune bemutató (Android)

    Influenzaszezonban kellemes szórakozást nyújt a bacilusok elkülönítése és megsemmisítése a magyar fejlesztésű, ügyességi „antivírus” játékkal.

  • Space Rush (Android)

    Magyar fejlesztésű, végtelenített akadálykerülgető játék a Space Rush, amelyben többféle és fejleszthető űrjárművel lehet mind több és több pontokat vadászni, ameddig ügyességünk kitart.

  • Red Game Without a Great Name (iOS)

    A Limbót és a Flappy Birdöt is megidéző, mégis teljesen egyedi hangulatot árasztó oldalnézetes ügyességi játék a steampunk postagalambos Red Game.