Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Den

    veterán

    válasz orbitalion #218 üzenetére

    Én távoli asztal elérést ezalapján a videó alapján lőttem be pi-n, elég egyszerű és jól működik [link]

    www.simson4t.hu

  • bambano

    titán

    válasz orbitalion #218 üzenetére

    szerintem így kellene megcsinálni (két lehetőséget látok):
    1. megírsz egy c programot, ami rs485-ön kommunikál a berendezéssel, és leszedi róla a neked szükséges adatokat (egy menetben az összeset), majd ezeket az adatokat valami strukturált formában leteszi egy fájlba. azok a programok, amik használni akarják az adatokat, ebből a fájlból dolgoznak (például teheti a web szerver könyvtárába is.
    2. megírsz egy c programot, aminek paraméterként átadod, hogy konkrétan melyik adatra van szükséged, és azt az egy adatot leszedi a berendezésedről, majd kiírja a kimenetére. utána az snmp csomagban levő snmpd-t felkonfigurálod, hogy általad meghatározott snmp object azonosítókon milyen adatokat adjon vissza, és egy konfig kitöltésével összekötöd a két programot. ez úgy tud működni, hogy bármilyen gépről snmp klienssel megszólítva a málnát/banánt, az azon futó snmp szerver elindítja az általad írt programot, átveszi a kimenetét és visszaküldi a hálózaton a kiírt eredményt.

    ez csak elsőre hangzik fekete mágiának, mert nem az. az snmp szerver dolgozhat akár az első pontban leírt fájlból is.

    a lényeg, hogy szét kell szedni a problémát, nem egyben megoldani. egy alprobléma a berendezéssel való kommunikáció, egy másik alprobléma az adatok kinyerése a málnából/banánból és egy harmadik alprobléma, hogy weben is el akarod érni.

    én úgy fejlesztenék, hogy egy pc-re feldobnék egy debiant, ha eddig nem volt, és abba dugnám bele a fejlesztés idejére az rs485-öt. ezzel kímélném az egyébként nem túl gyors és nem túl nagy tárhelyes málnát az erőlködéstől. amikor megírtam azt a c programot, ami az rs485-öt hajtja, akkor ezt a pc-t nem használnám tovább, hanem a c programot áttolnám a málnára, és ott lefordítanám.

    "Viszont nem hiszem, hogy a PC-n ugyanaz a kód ugyanúgy fog viselkedni.": de. én nemrég faragtam rfid kártyaolvasóhoz ugyanígy programot, simán ment. persze itt nem csicsás grafikus cuccokra kell gondolni, hanem ilyen 100-130 soros konzolon futó c programra. mert nem kell több.

    nem tudom, mit kellene itt távoli asztalozni, ez a kategória szerintem nem erről szól. írhatsz programot a málnán is, ha türelmes vagy. ha nem, akkor pc. én nem voltam türelmes, pc-n írtam.

    "Az is jó kérdés, hogy a pi-ken futó oprendszerek mennyire kompatibilisek egymással és összességében a "linux-al"?": a raspbian az raspberry pi-re portolt debian. azokon a területeken, amire itt neked szükséged lehet, teljesen kompatibilis. legalábbis forráskód szintjén, mert binárisan nyilván nem. de amit megírtál c-ben pc-n, a c forrást átmásolva, le lehet fordítani málnán és működik. illetve egy halom program megvan a málnára is, ami a pc-s debianban benne van.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák