Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agostino

    addikt

    üdv

    mivel a fenti kérdések eléggé egy kaptafára mennek:

    a magam részéről a wanscam család mellett tettem le a voksom. beltérbe ezt venném, külső helyekre vagy ezt, vagy az előzőt megfelelően védett helyre. ezek a modellek max 640*480-as felbontást tudnak, mind wifisek. ezt a modellcsaládot nagyon jól támogatja mind az ios mind az android rendszer. sok alternatíva van, mindegyiknek van előnye és hátránya. nekem iphone-om van, azon camviewer van telepítve.

    a mozgásérzékelőt 1-10-ig lehet skálázni, véleményem szerint a téves riasztások elkerülése érdekében le lehet húzni eléggé, máskülönben éjszaka az ir miatt a látószögéhez közel szálló porszem miatt is szól. ezt egyébként vagy e-mail teszi meg vagy ftp-re töltik fel. be lehet állítani az intervallumot, riasztás után hány másodperceként küldjön képet. ftp-vel vigyázni kell! ha sok képet akar gyors egymásutában feltölteni, a legtöbb ftp kliens letiltja a cuccot, azt hiszi rosszat akarnak tőle. a memóriakártyát addig írja amíg van hely. szerintem tekintettel arra, hogy wifis, képek őrzése esetén felesleges memkártyázni. videót wifin át nem rögzít és ment gépre - logikus - ehhez már kell memóriakártya.

    szintén nagyon fontos tudni: önmagában egy wifi meg egy kamera nem elég ahhoz, hogy a netről bármikor hazanézzünk. kell hozzá egy dns szolgáltató is. a kamera portját ami általában 99-es, ki kell engedni. nincsen ingyen karácsony, a normális dns szolgáltatókért fizetni kell. a dyndns esetén ez egy évre 5000 forint, cserébe 30 slotot kapsz. nekem ilyen van, tökéletesen jó. szintén jó tudni: nem minden hálózaton keresztül lehet a dns szolgáltató által adott linkre felmenni, sokszor nehézkes és szűrik ezt. nem tudom miért, ez csak tapasztalat. ha a netkapcsolat amin nézni akarod az otthonod, semmi extra beállítást nem tartalmaz a szokásos jelszavas védelmen túl, minden oké lesz. mindenféle wifi guest fiókok azok, amelyek cinkesek lehetnek

    [ Szerkesztve ]

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • Agostino

    addikt

    válasz spiritex #298 üzenetére

    hát, leginkább marketinget. hogy van benne, tudja kezelni a dns szolgáltatótól kapott belépési adataidat és magától elkommunikálgat vele. modellenként változik megy-e... nekem nem volt ilyen. 299 - te dlink és digitus termékekről beszélsz. én wamscam, elsőként linkelt változat. utóbbi 21 000 forint, utóbbi 24 000 forint. a wanscam mindennel együtt 15-16 000 környéke. az általad linkelt modelleket nem ismerem, ezért magától értetődően a bővebb működésükről sem tudok nyilatkozni.

    [ Szerkesztve ]

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • Agostino

    addikt

    sziasztok

    van itt esetleg olyasvalaki, akinek van tapasztalta ajtó kémlelőnyílásba illeszthető kamerához? éjjellátó must have funkció lenne. elég, ha mozgásra kapcsol és rögzít.

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • Agostino

    addikt

    válasz Impair1980 #2727 üzenetére

    melyik típust rendelted, ha szabad tudni? ha nem is kémlelőlyukon futót, de egy dómot kirakok az ajtó fölé. nekem mondjuk olyan kellene aminek erőssége a wifi és csak tápot kell adnom. a mostani benti wansamom csak lanon stabil, wifin nyomorult módon viselkedik

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • Agostino

    addikt

    sziasztok

    hikvision (vagy bármely itthon elérhető) kamerát szeretnék venni, szobait, semmi extra. most egy vanscanom van, de elég régi szegény. annyit szeretnék csak elvárni, hogy legyen full hd, beltéri, forgatható, és akkor is ellegyen, ha nem fúrom fel a plafonra, hanem fogom és lerakom. az árát 20-25 k köré lőném be, szerintem nekem már ez is minőségi ugrást jelentene. tudok neki adni utp-t, wifizni nem is igazán szeretnék. mondjuk lehet a hik kamerák már profi szint és nem úszom meg egy utpvel meg 220-al...

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • Agostino

    addikt

    sziasztok

    szülőknek keresek beltérre nagy felbontású ip kamerát. nagyon kevés elvárásom volna felé: hd kép ha lehetséges és plug and play legyen. tehát ne kelljen ddns-t állítani sem semmi egyéb. bedugom, adva van mondjuk egy ios applikáció, név jelszó és ennyi. akár lehet kínai rendelés is.

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • Agostino

    addikt

    válasz vacs #9065 üzenetére

    szia

    köszönöm őket, ezek jófajtának tűnnek. az nem tiszta csak nekem, hogy az app, legyen az ios vagy android tud legalább angolul? pár helyen azt láttam, hogy kínai nyelvű appokon jelölgették, mit hol kell kattintani : )))

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • Agostino

    addikt

    sziasztok

    igazából azt sem tudom mi lenne a jó, szóval minden ötletre nyitott vagyok. a házunk elejére szeretnék felrakni egy-egy időjárás álló külső kamerát a sarkokra, de minimum egy darabot. sajnos a max sávszéleség felénk még csak 30 mbit... IP kamerában gondolkodom, hogy távolról is tudjam ellenőrizni őket, de nem tudom jó ötlet-e egy Imilab EC5 ilyen sávszélesség mellett. illetve egy másik ingatlanomat egy EC5 figyeli, viszont időként elkalandozik a fej és még nem jöttem rá, hogy tudom fix pontra fókuszálni (ha erre van orvosság ne tartsátok kérlek magatokban)

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • Agostino

    addikt

    válasz vacs #26257 üzenetére

    1. Hány db kamerát tervezel (kültéri/beltéri)? 1-2
    2. Később lesz-e bővítve? Lehetséges
    3. NVR (rögzítő) kerül-e a rendszerbe? Kerülhet ha nincsen más megoldás.
    4. Mekkora területet szeretnél figyelni (milyen messze van a kerítés és az utcafront)? 10 méter
    5. Kellenek-e "okos" funkciók (arc/személy/gépjármű felismerés)? Nem
    6. Külföldi vásárlás szóba jöhet-e (eu raktárból, plusz költség nélkül)? Elkerülném az ünnepek miatt.
    7. Mennyi pénz lenne a vásárlásra? Gőzöm sincsen. 25 000. De gondolom rossz válasz.
    8. Kell-e színes éjjeli kép: Nem
    9. SD kártya foglalat kell? Nem tudom, de tudok nélküle létezni.

    Az Imilab szoftveres bug miatt 'kalandozik el", annyit tudsz csinálni, hogy veszel egy normális kamerát!

    ha van olyan, ami világít, ha mozgást érzékel, jó a képe nappal és éjszaka, időjárásálló, verheti az eső a hó, követi a mozgó személyt és 20 000 forint akkor veszek másikat. legutóbb az EC5 felelt meg ennek egyedül.

    Fecogame - ez nálunk is necces, de annyi kábelt még meg tudok oldani talán, hogy az emeletről lejövök utp-vel

    [ Szerkesztve ]

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • Agostino

    addikt

    #26262 hevepapa - lehetne nulladik kérdés, hogy globálisan mi a terv a kamerával. esetemben ez a félreértés. alapvetően nem is nagyon kellene, csak egy húzós hónap után temetésről-temetésre járva édesanyám egyedül maradt otthon, és mostanság random éjszaka becsöngetnek hozzá meg ilyesmik mennek - ez a teljes story. erre akarok valamit. lehet itt nvr persze, de lássuk be én innen budapestről telefonon keresztül nem fogom tudni megjavítani vagy vele konfigoltatni, ha éppen kellene.

    mennyire fontos a stabil működés - persze, az, de nem wifin fog menni, kiviszem az utp-t hozzá. ezzel ennyit tudok kezdeni.

    egy esetleges riasztást milyen gyorsan kapsz meg - a fentieket figyelembe véve inkább csak látni akarom mi történik akár utólag is. álmából felriasztva az ember amúgy sem tud azonnal kapcsolni. kb. annyi lenne a kamera feladata, ha megtudom, hogy ki volt, beledörzsölöm az arcát a vakolatlan tégla oszlopba

    fontos szempont a mozgáskövetés - pusztán budget megoldás e tekintetben az EC5. felrakhatok kettő más kamerát, ami lefedi az előkertet a ház két sarkából, viszont egy telefonos appon szeretném kezelni őket. az nvr mint írtam egyszerűen nem reális.

    #26265 - vacs: nekem teljesen jó ez a IPC-F46FEP, annyira nincsen messze a büdzsétől. később majd kap egy társat maximum, amennyiben a fentebb leírtak működhetnek vele. jó az sd kártya ha appon keresztül hozzáférek. Az Imou Cruiser 4MP ami követni is tudna, ha jól értem, igaz? nekem ez is megfelel. ezek ahogy látom mind kaphatnak utp-t.

    #26266 - hevepapa: nem elvárás, félreérthető voltam, csak az EC5 tudja ennyiért és szerintem jó feature.

    #26270 - pinnacle: de, két-három havonta rájön. nem a világ vége csak furcsa szokása. én egyébként szeretem, nekem jönnek rendben a riasztások meg mindent. azt gondolom továbbra is, hogy nem rossz deal.

    remélem így már tisztább a helyzet mindenkinek : ))

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

  • Agostino

    addikt

    sziasztok

    akinél IMOU Cruiser 4MP IP kamera működik, tudna írni egy rövid konfigot, hogy hogyan sikerült megbízhatóan működésre bírnia? a general activity zone-t beállítottam, viszont: ha leveszem az érzékenységet 3-as fokozatra, már csak akkor vesz észre, ha végigmentem az udvaron. ha ötösön van, a fűszál mozgásáról is küld értesítést. ha a zóna szélén mozgok / kerítés mögött megyek el, ahol felsőtestem látszódik, észre sem vesz... jó pár napja állítgatom, de messze van a tökéletestől. a ledek fénye pedig megmosolyogtató. lehet rajta állítani? én sehol sem látom a saját appjában. so far ha össze kell vetnem ár / tudás tekintetében, akkor az Imilab EC5-öm egyelőre messze veri, pedig az egy tizessel olcsóbb...

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

Új hozzászólás Aktív témák