Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szmeby

    tag

    válasz Orionk #9302 üzenetére

    Már jóideje nem cafizok, de valamil ilyesmi lehet:
    Lesz egy éves keretösszeged (pl 300e HUF), amit többé-kevésbé saját belátásod szerint feloszthatsz, hogy mire költenéd, kajára, utazásra, stb. Nincs valami nagy szabadság, sokat nem tudsz vele sakkozni, de na. A semminél több. Vagy játékpénzt kapsz, vagy az általad is említett szép kártyát.
    Játékpénzzel és szép kártyával is csak ott tudsz fizetni, ahol elfogadják. Keresd az "xy elfogadóhely" matricákat az ajtókon, éttermekben, hiperekben. Meg persze meg is kérdezheted, hogy adott helyen elfogadják-e. Ez ilyen össznépi játék. :D

    Egyébként az egész procedúrát a munkáltatód intézi, nála töltöd ki a papírokat, hogy mit kérsz, tőle kapod a szép kártyát vagy a játékpénzt. Talán még segít neked elfogadóhelyet is találni, bár az már a te dolgod lesz. Ennyire ne parázz rá.

    [ Szerkesztve ]

  • Szmeby

    tag

    válasz 426os #9436 üzenetére

    Az, hogy neked mennyit ér, csak te tudod eldönteni. Ez életkortól és annyi minden mástól is függ, hogy ki milyenre értékeli a saját idejét.
    Mert itt az idődet adod, amiből véges mennyiségű van. Minél idősebb vagy, annál több időt akarsz a családdal, gyerekkel, de akár fiatalon is a pároddal tölteni. Ezt az űrt egy hangoskönyv egyre kevésbé fogja pótolni. Ki lehet fejezni pénzben az idő értékét, de ez mindenkinek más.

    Amúgy egy alsó-közép kocsi mindenestül évi 500k HUF körül viszi a pénzed, minimál használattal lehet kicsit kevesebb, de nem sokkal. Számold ki. Nem csak tankolás létezik a világon, bár az a legnagyobb tétel... biztosítások, pályamatrica, olajcsere, izzócsere, akksicsere, mindenféle szerviz, téligumi, nyárigumi, parkolás, átiratás, kavicsfelverődés, értékvesztés, stbstb, és a kocsira költött pénzed befektetéséből származó elmaradt haszon is szemben áll a bkv bérlettel és a kényelmetlen utazással. Meg persze az idő, ami szerintem mindennél fontosabb.

    ----

    OFF: Ha valaki csak autó tulajdonjoggal érzi magát férfinak, az sajnálatos. Ha valaki emiatt másokat leszól, az tahóság. Előbbire javasolnék urológust, de egy pszichológus is csodákat tehet... akár mindkét probléma esetén. Fel a fejjel Tomi, hidd el, neked is lehet még nagy!

  • Szmeby

    tag

    válasz 1eske #10215 üzenetére

    "Nem vagyok elengedhetetlen része a csapatnak ..."
    "... valamilyen prédikációt előadni, hogy mennyire elengedhetetlen része vagyok a csapatnak ..."

    Nekem úgy tűnik, átlagosnak tartod magad, és a cég is ezekszerint az átlagosba sorol, ha fzetésről van szó.
    Szerintem ügyeskedés (fenyegetőzés, stb) helyett inkább aktívan tegyél azért, hogy elengedhetetlenné válj. Ne csak fizuemelés előtt, után, hanem mindig. És most már nem feltétlenül ezen cég számára kell pótolhatatlannak lenned, hanem a következőnél, de a kettő gondolom skillek tekintetében nagy átfedésben van.
    Amíg magadat átlagosként kezeled, ne lepődj meg, ha mások is ezt teszik veled. Ha pedig ez neked nem jó, tegyél érte. Szerintem.

    Egyébként nem éri meg összerúgni a port ilyen hülyeség miatt, ilyen rövid időre főleg nem, de én nyilván nem látok bele az anyagi életedbe. Viszont a skillek fejlesztését támogatom, ahogy a korábbi hozzászóló is említette, tanulj, gyakorolj sokat, még ha az elhivatottságod rovására is megy. Ha ezt észreveszik és rákérdeznek, tudod fogni a fizura. Ha nem, akkor sok tudással gazdagabban fogsz előrébb lépni az új helyre.

    Ahogy egy nagyon okos vezetőm mondta egyszer, ez egy üzlet, nincs helye a szívességnek. Az időd, a szakértelmed, a munkád adod el, pont. A cég pedig ezt veszi meg pénzért. Gondolod, a fizuemelést halogató munkaadót érdekli, hogy túlórázol? Kedves gesztus, és ha a másik fél is nyitott erre, akkor van értelme, növeli a bizalmat, az elégedettséget, de a túlórát nem mindenki úgy értelmezi, ahogyan te.
    Megteheted, hogy közlöd velük, szerinted kevés az emelés, úgy érzed, hogy az eddigi teljesítményed és az eleve nyomott béred alapján mondjuk x forint jobb lett volna. Nem fognak ezért kirúgni, ha ettől fész. :) Vagy megadják, vagy nem. Sőt pont ilyenkor érdemes gyakorolni az ehhez hasonló soft skillt, amikor nincs igazán vesztenivalód.

  • Szmeby

    tag

    Szerintem sem érdemes sávozni, mert az alját lövi be minden épeszű állásadó.
    Ha mindenképpen nyitva akarod hagyni a kaput, mondd be a sáv tetejét, meg azt, hogy alkuképes. Pont.

    Erre máris tudok ellenpéldát mondani, de inkább csak tanmesének szánom. Fejvadász megkeresett, hogy itt egy páratlan lehetőség, valami ipari automatizálás témában futott a projekt. Ami nekem közepesen pezsdíti fel a vérem, de mivel akkoriban elég pocsék helyen dolgoztam, minden jobb volt annál. Aktívan kerestem is állást, szóval belementem, elmondta nagy vonalakban, mit illik tudni a cégről, és is elmondtam, mit várok el egy cégtől, és alkalmaztam az alkuképes vágyott fizetési igény módszertant. :) Azt mondta, hogy kicsit sok, de oké, továbbítja az infót a céghez, és majd keresnek, hogy velük is beszélgethessek.

    Telt-múlt az idő, közben megjártam még vagy 3 interjút, kaptam 2 ajánlatot, hív a fejvadász, hogy mizu. Mondom, semmi, még nem kerestek. De már nagyon kéne valamit lépni, mert lassan lecsengenek az interjúk. Oké, felhívja őket. Utána megint napokig semmi. Felhívom a fejvadászt, hogy mi a helyzet, erre közli, hogy a cég szerint túl magas a fiz. igényem, EZÉRT nem kerestek fel. Wat?! Ez a hozzállás amúgy sokmindent elárul a céges kultúráról. A fejvadász amúgy korrekt volt, csak nehezen tudta kezelni a felmerült zavart az erőben.

    Valaki mondta, hogy emiatt eleshet egy vágyott pozitól. Kérdem én, tényleg vágyott? Mármint - csak a magam nevében beszélhetek, de - valóban akarok egy olyan cégnél dolgozni, ahol nem a kultúra része a közösen történő win-win megoldások keresése? Vagy akár a visszajelzés adás nem magától értetődő? Én nem akarok. De mindenki döntse el maga.

  • Szmeby

    tag

    válasz Stanlee #11677 üzenetére

    Miért dolgozol ilyen embernek? Szerintem, ha valakinek meg van az a szabadsága, hogy megteheti, hogy normális emberekkel vegye körül magát, akkor azzal teszi a legtöbbet a világért, a többi emberért, ha messzire elkerüli a kellemetlen kollégákat (főleg ha az egy főnök) és ott és azoknak adja a szakértelmét, akik emberileg is megérdemlik, akik megbecsülik azt a munkát. Máshogy nem fog tisztulni a társadalom.

  • Szmeby

    tag

    válasz Jhonny06 #11730 üzenetére

    Ismered a korithusi bölcs tanmeséjét? Látod a párhuzamot a hozzászólásoddal? Ezért látod te máshogyan a "szaros albérlet" élethelyzetet.

    Ahogyan szerinted az is nyilvánvaló, hogy az átlagember nem öli minden megtakarítását lakásba. Ezekszerint te egy nagyon kis szeletét látod a hitelpiacnak, ezért mondasz ilyeneket. De azt legalább nagyon határozottan. A határozottság egy jó tulajdonság, használd sokat.
    Talán jobb is, ha nem ismered az átlagembert, rémisztő, miket tesz.

    "Anno a szüleink is így csinálták és valahogy összejött nekik is."
    Ennek a neve a surviorship bias.

    "Ha mindenki arra várna..."
    Valószínűleg rád nem illik, de vicces és egyben szomorú, hogy sajnos a társadalmunkban az ember szája sokkal könnyebben áll rá a "vár", mint a "tesz" igére. Az átlag vár, a sikeres tesz, hogy legyen megtakarítása. Az átlag vár, hogy az állam segítse meg, a sikeres tesz magáért. Na mindegy, ez csak így eszembe jutott, amikor elolvastam a mondatod. Nem tartozik ide. Maximum annyiban, hogy teljesen egyetértek veled, várakozásból nem lesz biztos anyagi helyzet.

    Szóval tök jó dolgokat mondasz, de az még jobb lenne, ha több tájékozottság lenne mögötte. Még az is lehet, hogy megváltozna a véleményed 1-2 dologban. Vagy nem. :)

  • Szmeby

    tag

    válasz Because #12806 üzenetére

    túlképzettség:
    1. A tanár úrnak miért fáj, ha valaki (jelen pillanatban) túlképzett? Mit akar ezzel a kijelentésével üzenni?
    2. Amennyiben azt, hogy felesleges az embernek képeznie magát, akkor a tanár úr mit gondol, mitől lesz egy ország versenyképes? A képzett vagy a képzetlen munkaerőtől? A bizonyításának levezetése is érdekelne. Baromi érdekes lehet, hogy mi járhat a fejében.

    500 000 diplomás többlet:
    3. A tanár úr honnan veszi ezt a számot? Forrás?
    4. Pontosan milyen diplomásra gondolt a tanár úr? Remélem nem az a hobbija, hogy általánosságokat puffogtat és ezt oktatásnak meri nevezni. Ennél még az is jobb, ha csöndben marad.
    5. Pontosan melyik piac nem képes felszívni az általa említett 500e diplomás többletet? (Megelőlegezem a kérdést: ) Miért csak a magyar piacban gondolkodik? Egy tanár úrtól az ember nem várna ilyen szűklátókörűséget.
    6. Jól érezted... ha valaki ilyen dolgokkal tömi a hallgatóság fejét, akkor a hallgató feleslegesnek fogja érezni magát. Ez természetes reakció, de nem kell elfogadni kritika nélkül.

    Melyik iskola ez, ahol ez a kedves "tájékozott" tanár úr oktat? Csupán kíváncsi vagyok, hol elégséges ez a színvonal.
    Igen, tudom, ítélkezem, de eléggé rosszul érint, amikor azt látom, hogy belülről rohad az alma.

    [ Szerkesztve ]

  • Szmeby

    tag

    válasz Stanlee #12827 üzenetére

    "A tanar urnak igaza van, ..."
    Talán beszéltél a tanár úrral? Esetleg te is benn voltál azon az órán és hallottad, hogy mit mond pontosan?
    Ha nem, akkor csak a saját projekciódat húzod rá erre a ködös helyzetre.

    A tanár úr általánosít, és ez a legnagyobb hunyorítással sem nevezhető oktatásnak. Pont azért, mert hozzád hasonlóan mindenki beleképzeli a saját környezetéből vett kiragadott példákat, amelyek természetükből adódóan torzítanak, és elkönyveli tényként... hiszen "a tanár úr mondta a meglapozott kutatásaira alapozva".

  • Szmeby

    tag

    Az én gondolatom diplomás - nem diplomás témában, hogy borzasztóan kevesen vagyunk a világnak ezen boldogabbik felén. É-Amerika azzal küzd, hogy túl drága a munkaereje... ezt sikerült ideig óráig megoldani a Kínába telepített gyártással, de a gátlástalan lenyúlást már nehezen viseli, önellátásra törekszik, de nincs elég embere ehhez, ami van, az is horror áron dolgozik.

    Ny-Európa kis lemaradással követi, de főleg Németországban és a skandináv vidéken egyszerűen nincs ember. Szalagmunkás sem igen. Ami van, szintén sok pénzért, mert a magas életszínvonalat meg kell fizetni. Az EU keleti nyitása kapóra jött, el tudja szívni tőlünk az olcsó munkást, de már itt is elfogyott. Próbálkozott a migráns letelepítéssel, de az integráció úgy tűnik számomra, hogy egyelőre nem hozza az elvárásokat. Kína nagyon durván drágul, már ott se találni értelmes munkaerőt. Kérdés akkor, hogy honnan. India? Afrika? Ott van ember, de nagy kérdés, hogy kulturálisan mennyire lehet összerakni a dolgot, hogy működjön is. Kína pl. folyamatosan terjeszkedik Afrikában, mi (EU) pl. miért nem? Nekünk is adott a globalizáció, fel nem foghatom, miért nem élünk vele.

    Japán évek, évtizedek óta szenved a munkaerőhiánnyal, ő a robotizálás és hatékonyságjavítás felé fordult. Egyelőre bírja. Szerintem előbb utóbb mindenhol a robotizálás felé fogunk tendálni. Mi kell a robotokhoz? Hozzáértő munkás, aki képes programozni, kezelni, karbantartani.

    Értem én, hogy mi nagyon be vagyunk zárva a kétkezi összeszerelő szalagmunkás burokba, de a munkaerőhiány miatt ez egyre tarthatatlanabb. Egy fejlődés-orientált döntéshozó nem azt mondja egy ilyen helyzetben, hogy jó, akkor képezzünk még több szalagmunkást. Mert az gazdasági öngyilkosság. Így is alacsony a születésszám. Kevés ember viszont sok robotot tudna kezelni, a világnak is jobb lenne a túlnépesedés megállítása. Ne akarjuk már ezt a természetes folyamatot megfordítani. Inkább a nagyobb hozzáadott értékű munkaerő felé kellene terelni a népet. A modern kor szalagmunkása majd gombokat fog nyomogatni, na bumm.

    És ha a közeljövőben szépen lassan elindulunk mi is a robotizáció felé, akkor a lakosság hatalmas előnyből indulhatna. Egyrészt mert biztosan lenne munkája... legrosszabb esetben külföldön. Másrészt a gyártó multiknak még mindig jobban meg fogja érni a már felépített magyar gyárat occsóért robotizálni, majd picit olcsóbb, de szakképzett kezelőket alkalmazni a drága német szaktudás helyett.
    Csak az a szűklátókörűség, az! Ezért marad Magyarország összeszerelőüzem egészen addig, amíg körülöttünk már mindenki ezerrel képzi a szakértőket, akkor majd talán valaki méltóztatik hozzányúlni az oktatáshoz. (Egyre inkább úgy érzem, hogy nem azért van lemaradva az ország, mert minket mindenki csak bántott a múltban, és sosenem tudjuk behozni. Millióegy alkalom lehetne behozni. Azért marad mindig lemaradva az ország, mert a gondolkozása is le van maradva. Ha ezt nem ismerik fel az emberek, és tekintenek végre az orruknál egy picit tovább, mire fel várnak bármilyen változást?)

    Tisztában vagyok vele, hogy a robotika csak egy nagyon szűk szelete a munkaerőpiacnak, és az se biztos, hogy az agymenésem valóra válik... és természetesen más diplomások is léteznek. Kevés a karakter és az időm is, hogy mindegyiknek találjak munkát. Oldják meg maguk. Oldják meg azon döntéshozók, akiket elvileg ezért fizetünk. Szóval erős fenntartásokkal kezelem a "túl sok a diplomás Magyarországon" kijelentést. Már csak azért is, mert annyira általános, hogy mindenki azt képzel bele, amit éppen akar.
    Viszont ha olyan diplomásokat igyekszünk képezni, amire szükség van, amire szükség LESZ, akkor a kevésbé hiánypótló diplomásainkat fel tudná szívni a gazdaság többi szegmense. Sok bölcsész most is telefonozik, recepciós, irodavezető, asszisztens, stb... igazából annyira távol áll tőlem az a szakma, hogy nem tudom, pontosan mit is csinálna amúgy. De nem is ez a lényeg. Továbbra is úgy hiszem, hogy még több diplomás kellene és nem lemondóan legyinteni, hogy "már így is túl sokan vannak". Egy frászt vannak! Csak a szükségesből kellene többet képezni! A többiek pedig megtalálják a helyüket a felszabaduló pozíciókban. Vagy átképzik magukat, ha érdekli őket a szakma...

    funfact: http://factsmaps.com/unemployment-rates-european-union-regions-in-2017

    [ Szerkesztve ]

  • Szmeby

    tag

    válasz Revolit #13503 üzenetére

    Miért akarod megérteni? Szerintem tökmindegy.

    Ha valaki azt látja, hogy a piacon sokkal jobb fizut kaphat, a cég a hajára kenheti a cégen belüli titkolózást. Nekik így jobb... ha nem lenne jobb, akkor nem csinálnák... legalábbis én úgy vélem, hogy értelmes, széles látókörrel rendelkező, logikusan gondolkodó lények döntenek a fizetés felől. Ha meg nem, akkor az úgyis kiderül, és keresek egy újabb jelöltet, aki megbecsüli a jó szakembereit és nem csak az újat. Egyszer majdcsak sikerül találni olyat. :)

    Engem pl most nem is a fizu tart vissza, bár elég kalandos volt, amikor emelést kértem. Most egy elég pocsék projekten vagyok, majd' dupla annyit is kereshetnék máshol (vszínűleg még jobb projekten is), mégsem szeretném cserben hagyni a csapatom. Meg a cégben kialakult baráti kapcsolataim is könnyebben működhetnek, mintha a város másik felén lennék. Váltani is rettentő nagy macera, épp, hogy megszokom a helyet, most kezdjem el az egész ismerkedési procedúrát előről?! Van az a nyomor, amikor már igen, de ott még nem tartok szerencsére. Ha meg lelépnek a jóbarátok is, majd elgondolkozom, hogy mi tart még vissza.

    Amúgy pont ezért kértem emelést is, mert láttam, milyen horribilisan elszálltak a fizetések. Maguktól meg nem emeltek semmit, és szerettem volna kevésbé elcsábulni. Arra valóban nincs panasz, a cég nagyon odafigyel az embereire. Csak hát úgy tűnik, a fizetést nem sikerül optimálisan belőni / kigazdálkodni, nem tudom. Ezen az emelésen is közel fél évet lamentáltunk. :)

    Kacérkodom a gondolattal, hogy inkább válok freelancerré, és 1-2 év pihenéssel kezdem ezt a karriert. :D Utána meg kipihenten, soksok feltornyosult "majd elolvasom ha lesz rá időm" önképzésemet követően majdcsak találok mondjuk egy féléves projektet, ahova lehet csatlakozni. Aztán újabb pihenés. Kezdek elfáradni. :(
    Hmm, vagy talán a részmunkaidő is segíthetne. Még nem igazán érett meg bennem a gondolat.

    Na meg ezek a nyomorék részvénypiacok sem esnek be, hogy végre bevásárolhassak. :( :D

  • Szmeby

    tag

    válasz Resike #13773 üzenetére

    "... bruttó 195.000 ft-os bérminimumot amit a saját egyéni számládra megkapsz 130.000 ft nettóként."

    Az alkalmazott nem a bruttó összegbe kerül a cégnek, hanem a szuperbruttóba, nem?
    Én úgy szoktam számolni, hogy a nettó alkalmazotti bér duplájába kerül a cégnek az ember, ha nem vesz igénybe semmilyen kedvezményt. Vagy ez esetben ez máshogyan működik?

  • Szmeby

    tag

    válasz VirsLee #13912 üzenetére

    Sajnálom, de a kérdéseidre magadnak kell megtalálnod a választ.

    Nekem is van egy kérdésem, de nem várok rá választ: Milyen megfontolásból szavaz valaki tiszta lelkiismerettel olyan emberre, akiről feltételezi vagy akár tudja is, hogy tolvaj?

  • Szmeby

    tag

    válasz section9 #13957 üzenetére

    Szoftverfejlesztő cégnél is van erre példa. Sorozatban nyeri a pályázatokat, mert a korábbi verziót is ő csinálta és nála a knowhow... közben már rég felmondtak azok, akiknél ott volt a tudás. Aki meg a cégnél maradt, néha csak a sötétben tapogatózik és találgat 1-1 domain-related kérdésnél. :(

  • Szmeby

    tag

    válasz mobal #13975 üzenetére

    Engem az mosolyogtat meg, amikor egy húsbavágó ítélkezés elé odabiggyeszti az ember, hogy no offense. :) Valahol biztosan ez is soft. :)

  • Szmeby

    tag

    válasz axioma #13997 üzenetére

    Szerintem ne vedd magadra. Neki más a világképe, mint a tiéd. Ti nem lesztek kollégák, ennyi. Vannak emberek, akik szerint egy fejlesztőnek mindent is kell tudnia, mert a kétlábon járól polihisztor svájcibicska lehet csak hasznos, aki a fejlesztésen túl a dba-tól kezdve a devopson át a securityig mindent tud még akkor is ha totál nem érdekli a terület. Ja és persze olyan asszertív mindenkivel, hogy a fal adja a másikat. :)

    Főleg menedzsereknél vettem észre ezt a mentalitást, talán ők azok, akik valamennyire még belelátnak a szakmába, de azt már nem látják, mennyire sokrétű. És elképzelésük sincs arról, hogy léteznek más karrierutak is a sajátjukon kívül, teszemazt az expert irány, ahol valaki rohadt jól algoritmizál de minden másról csak sejtése van, pl. tudja mi az az sql injection, de hidegen hagyja.

    Talán valami belső félelem hajthata ezeket az embereket, hogy kizárólag csak hősökkel lehet projektet szállítani, ahol mindenki mindenhez ért. Meg sem fordul a fejükben, hogy egy csapat nagyságrendekkel jobban is tud működni, ha megvan benne a keresztkomptencia (értsd: minden csapattag valami másban jobb), és lazán leveri a csupa zseniből álló csapatot is.

    Javaslom, engedd el, ő a zseniket szereti, és nem fogod tudni elmagyarázni neki, ha az ember minél többet tölti az idejét a skillsetjének szélesítésével, annál kevesebb ideje jut annak mélyítésére. Mindenki maga döntse el, neki melyik a fontosabb. Ő a sekélyesekre (vagy zsenikre) bukik, nem vagyunk egyformák. :D

  • Szmeby

    tag

    válasz thomasthomas #14153 üzenetére

    "Előnye persze megvan - lazaság és ráérés minden tekintetben. Viszont ehhez hozzászokni nem szeretnék én; előbb-utóbb megjelennének az ellustulás / visszafejlődés jelei."

    Már ne is haragudj, de a saját fejlődésedért kizárólag te vagy a felelős. Miért a külső környezettől várod el, hogy téged felépítsen? Még saját bevallásod szerint is lassan halad a projekt, lazán kezelik a munkát. Nekem ebből az jött le, hogy rengeteg az üresjárat.
    Szóval hadd kérdezzem meg, miért nem használod fel az üresjáratot saját magad fejlesztésére? Miért nem dolgozol a saját projekteden mellette, miért nem próbálgatsz ki olyan technológiákat, amelyek igazán érdekelnek? Miért nem fejleszted magad olyan irányba, amilyen irányba valóban fejlődni szeretnél? Ráadásul mindezt munkaidőben megteheted! Mekkora lehetőség már!

    Sosem értettem azokat az embereket, akik azért fanyalognak, mert laza a munka. Mintha az illető még nem jött volna rá, hogy mik is a céljai az életben, és a munkaadótól várja el, hogy megmondja. Ha meg a munkaadó nagyvonalúan tered ad a kibontakozásra, akkor nem tetszik, mert "lazaság van". Javíts ki, ha félreértettem volna a helyezetedet.

    Javasolhatnám neked a startupok világát a bálna multik helyett, ott virítani kell a kickass megoldásokat, minél hamarabb, annál jobb. De onnan meg majd valami más miatt fogsz lelépni, mert nem tetszik a technológia, vagy mittudomén. Amíg nem tudod, hogy mit is akarsz az élettől, addig csak vergődni fogsz A-ból B-be, és ha mázlid van, találsz egy helyet, ami életcélt ad. Ha meg nincs mázlid, akkor meg nem. :)
    Szerintem.

  • Szmeby

    tag

    válasz thomasthomas #14184 üzenetére

    Ühüm.

    Azt megértem, ha a te víziód nem illeszkedik a cég víziójába, és emiatt érzed céltalannak a munkád, de akkor nem a lazaság a probléma. :)
    Én sajnos csak magamból tudok kiindulni, ezért ne vedd kérlek ítélkezésnek, de számomra nem létezik olyan, hogy valaha is unatkoznék, ezért továbbra sem tudom hova tenni a de unalmas ez a nagy szabadság kijelentést. Ha nincs meló... ezernyi dolog kavarog a fejemben, amihez még csak billentyűzet sem kell. Nyilván, ha mégsincs akkora lazaság, mert céltalan feladatokon kell ügyködni egész nap, akkor az nem jó hely, és érthető, ha elvágyódsz.

    Nulla felelősség = nem téged cseszegetnek, ha valami lehal. Tökéletes. :) Persze megértem, ha valaki szereti fontosnak érezni magát, hogy hozzá szaladnak minden apró bibi kapcsán, de engem kifejezetten zavar, ha félbe kell szakítanom a munkám. Persze munkája válogatja, nekem folyamatos koncentrációra van szükségem a munkámhoz. Egyébként te milyen felelősséget szeretnél és az miért lesz jó neked?

    Hozzá tartozik ugyan a képhez, hogy mindig magam miatt tettem mindent, sosem érdekeltek a flancos titulusok, vagy az, hogy mások szemében valakinek tűnjek, sem az, hogy az én nevem is ott díszelegjen a termék hátlapján. Ha érdekel a munka, akkor örömmel csinálom, ha meg nem mozgat meg, akkor megoldom "máshogy". Az meg, hogy a te tűrésküszöböd hol van, csak te tudhatod. Ha túllépték, akkor legyen az akár 6 hónapos megbizatás, teljesen hitelesen tudod majd a recruiter szemébe mondani, miért "csak" ennyi. Bár én úgy érzem, hogy még nem lépték át nálad, különben nem merült volna fel benned a jobhopper megbélyegzés iránti félelem. A régi cégedhez nem mennél vissza? Úgy tűnik, mintha visszavágyódnál.

    "lehet mondogatni h van 5 év tapasztalata, el tudja mondani h mindenhez ért egy picit, de istenigazából igazán semmihez sem."
    Nem érzek túl nagy különbséget munkatapasztalat és "hobbitapasztalat" között. Szóval ha valóban képzed magad és hagyják is, akkor nem mondhatod azt, hogy semmihez sem értesz.

    "Fentről alig érkezik valami, mert totális micromanagement van"
    Ezt nem nagyon értem, mert a micromanagement az én világomban azt jelenti, hogy mindent IS fentről mondanak meg, még azt is, hogy hova tegyem a zárójelet a kódban.

  • Szmeby

    tag

    válasz Kobe #14536 üzenetére

    "Legalabbis szerintem penzugyileg tudatos ember nem netto 600-bol fog 40-45 millas lakast + meg 40-50milla nyugdijmegtakaritast osszeszedni."

    Egy exkollégám 2006-ban kezdte a pályát nettó 150-nel. Java dev. Most nettó 800 körül keres, és lehet úgy 50M-s vagyona. És volt közben pár pofáraesése is. Én hiszek neki.

  • Szmeby

    tag

    válasz attiati #14886 üzenetére

    +1

    Nekem is feltűnt amúgy ez a fura jelenség. Mintha a menedzser képzésből pont a soft skill maradt volna ki. Borzasztó, mennyire nem ért az emberekhez a menedzserek / vezetők nagy része. Mármint az én környezetemben. :(

    Szoftverfejlesztés, kreatív munkára keresnek embert nagy erőkkel, majd erőltetik rá a teljesítménykényszert a tarthatatlan határidőkkel, egy nagy adag adminisztrációs terhet, és tűzoltás címszóval legóznak az emberekkel a csapatok között, mintha erőforrások lennének, és "megnyugatatásképpen" az arcába hazudnak, ha panaszkodik, csak hogy jobban érezze magát egy kis időre. Amikor meg megugrik a fluktuáció egy elmés változtatást követően, valahogy egyiknek sem tűnik fel az összefüggés. Nem értem, miért nem látják, hogy a kreatív agy rosszul viseli a korlátokat.

  • Szmeby

    tag

    válasz FLx #15218 üzenetére

    "pedig en soha nem szoltam senkinek amiert o pont forditva csinalja."

    Még az éppen felvételiztetett juniornak sem? ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Szmeby

    tag

    Visszakanyarodva erre a 250 EUR napidíjra.

    Az a baj, hogy egy olyan közegben élünk, ahol a többség szerint a havi 1.5M HUF már húdesokpénz. Szerintetek egy brit IT céget mennyire érdekel, hogy a magyar átlag szerint szép pénz a 1.5M HUF?! De most komolyan.

    Ilyen gazdasági helyzetben - ahol alig találni épkézláb szakembert, aki ért is ahhoz, amit csinál - mégis milyen megfontolásból akar egy vállalkozó külföld felé magyar jövedelmi viszonyokra alapozva számlázni? Marhára érdekel, hogy mivel lehet megindokolni ezt a külföldi szemmel nézve nevetségesen alacsony díjat.

    Értem én, hogy van ez a kisebbségi komplexus, hogy hát ez kelet EU, itt úgyis ócsó a munkaerő. Nos, valóban, és ha így állunk hozzá fizetés tekintetében, hogy félünk megkérni a valós értékünket, akkor örökké az is marad. Komolyan mondom, az agyam eldobom néha, hogy az utóbbi idők legdurvább munkaerőhiányának a közepén is képes az ember gombokért munkát vállalni. Aki gombokért akar fejlesztetni ott van, India, tessék továbbállni. Legalább legyen bennünk annyi, hogy az indiai fizunál többet kérünk, basszus. Aki még nem látott indiai kódot, kérem, ne reflektáljon erre. :)

    Persze ha valaki bizonytalan a saját szakértelmében, akkor kérjen annyit, amennyit jogosnak érez. De csak azért, mert keleten olcsó a munkaerő, és akkor nekem is be kell állnom a nyájba a többiekhez, és nem kérhetem meg azt, amit egy európai állampolgár, bahh. Egyébként természetes, hogy Európa összeszerelő üzemében olcsó a munkaerő, de most nem szalag mellé keresnek embert.

    Valaki fentebb tök jól megfogalmazta, azért keres itt is munkaerőt, mert a hazájában elfogyott. Elfogyott. Lehet, hogy van egy mögöttes szándéka, hogy itt talán jóval olcsóbban is talál, de miért kellene kiszolgálni ezt az igényét?

    A hozzászóló szerint 500 EUR a külföldi átlag. Ezért 250-ért adná el magát? Féláron? Úgy, hogy világszinten hiányszakmában dolgozik? És a legnyomósabb érv erre az, hogy a 250 EUR napidíj forintra átszámolva szép pénz?! A 300 vagy a 400 nem szebb?
    Vagy hogyan képzelitek el a bértágyalást? Mondom, hogy 250-et kérek, azt válaszolják, hogy oké... akkor visszaszólok, ööö lehetne mégis inkább 300? Vagy mi?
    Ha sokallja a díjazást a HR, tessék mutatni neki szép csártot a budapesti ingatlan áremelkedésről, és majd újra átgondolja, mennyire is olcsó még a kelet.

    Bocs a kirohanásért, de zavar, hogy gigantikus hiány esetén is valamiért hátrányból akar indulni a jelölt. Mintha nem lehetne alkudni. És ezzel amúgy minden más magyar alkuképességét is rontja külfölddel szemben.
    Ha Dunát lehetne rekeszteni jó fejlesztőből, akkor még megérteném ezt a defenzív hozzáállást, de akkor nem a hazájuktól távol halásznának a cégek és ez a poszt meg sem született volna.

  • Szmeby

    tag

    válasz OPiiPO #15344 üzenetére

    Igen, ott sajnos kicsit általánosítottam. Még ha nekem személy szeint rossz tapasztalataim is voltak, helyesbítenék: Biztosan akad jó indiai fejlesztő is (bár szerintem ők már inkább az USÁban lelhetők fel). Nagy ország, sok emberrel, biztos akadnak, akiket nem szippantott be az a "megcsinálom a lehetetlent is 1 nap alatt" kultúra.

    Amúgy én 300 EUR-ra tettem volna most az indiai fizut, régen néztem már utána. De az ottani árak elszállása is csak arra világít rá szerintem, hogy globális hiány van.

  • Szmeby

    tag

    Ebben a topicban sokan erősen fényezték a Pluralsight anyagait (összehasonlítva más MOOC oldalakkal).

    Egyrészt megemlíteném, hogy free weekend lesz ezen a hétvégén, másrészt úgy gondolom, mindenki örülne, ha bedobnátok ide azokat a linkeket, amelyeket a leghasznosabbnak találtatok, hogy mi mezei halandók a krémből tudjuk okosodni a hétvége folyamán... és akár tovább... hiszen ez egy remek alkalom arra, hogy az ember megismerje, számára mekkora értéket tudna adni az oldal és a random válogatás helyett talán nagyobb eséllyel találunk hasznos tartalmat, ha azt előzőleg valaki hasznosnak ítélte meg.

    Előre is köszönöm mindenkinek a segítő szándékot.

  • Szmeby

    tag

    válasz FLx #15541 üzenetére

    "Egyszeruen be sem hivnak majd a szakmai melokra interjuzni, ha latjak a leadership role-t a CV-ben."

    Miből gondolod ezt?

  • Szmeby

    tag

    válasz FLx #15664 üzenetére

    "Devops vackokat raersz megtanulni kesobb, ugyis mindenhol mast hasznalnak es tobbnyire csak ganyolnak."

    Nem lehet, hogy felcserélted az okot és az okozatot? A többség azt gondolja, ráér megtanulni később, ezért aztán csak gányolnak. :P

  • Szmeby

    tag

    Van a környéken (budapesti) agilis tanácsadó? Akár alkalmazott, akár vállalkozó. Érdekelnének a bérsávok, meg persze a vele arányos tapasztalat, hogy kaphassak egy képet. Gyanítom, egyet se találok itt, de azért hátha. :)

  • Szmeby

    tag

    válasz gygabor88 #15746 üzenetére

    Jó tudni, hogy a munkaerő megtartásának a legjobb módszere a weboldalak letiltogatása. Ma is tanultam valamit. Álom lehet ilyen vállalati kultúrában dolgozni, van felvétel? ;]

  • Szmeby

    tag

    válasz @tco@ #15837 üzenetére

    "BMW X vonal óta"

    Gyerekkoromban nekem is volt BMX-em, de aztán felnőttem. :P

  • Szmeby

    tag

    válasz FLx #16005 üzenetére

    "[...] cserebe minden project kesz lesz idore. Azok is amik masok szerint lehetetlenek."

    Végülis igazad van, a lehetetlen projekten az idő rövidsége miatt végzett gányolást végül úgysem neked kell majd nézegetni és karbantartani, addig már rég más megbízáson dolgozol. Téged egyébként nem szokott zavarni ez, hogy hosszútávon sokkal több problémát okoz a határidőhöz való görcsös ragaszkodás?

  • Szmeby

    tag

    válasz emvy #16122 üzenetére

    "Hat ha ez nem megy, az elsosorban a te problemad. A vezetok altalaban nem teljesen hulyek, csak ertelmesen kell hozzajuk beszelni. Nyilvan az ujrairast akkor kell megcsinalni, ha uzleti celokat szolgal."

    Haha. Hát ez nagyon vices volt. :)
    Egyik munkahelyemen rákérdeztem "groomingon", hogy miért szükséges lefejleszteni egy olyan fícsört, ami semmit nem segít a felhasználónak a munkája elvégzésében, cserébe irtózatos komplexitást visz a rendszerbe. Röviden, tömören, egy teljesen felesleges funkcióról van szó, amit a kedves megrendelő felírt egy papírra, hogy ez neki KELL.
    Egy drága középvezetőnek eszébe sem jutott megkérdezni a megrendelőt, inkább csípőből megmondta a frankót: "Neked nem kell ezen gondolkozni, azért vagy itt, hogy azt csináld, amit mondok."

    Valóban, nem hülye. Csak arrogáns. És ezernyi más oka lehet annak, hogy nem tudod képviselni a józan észt. Mert például a szoftvert csak nyomokban ismerő menedzsert pont nem érdekli, hogy a parasztok alatta mennyit fognak szívni a jövőben a kóddal. "3 nap helyett 1 hétig fog tartani? Akkor majd túlóráznak!" - mondana valami hasonlót, ezt már csak én valószínűsítem.
    Otthagytam őket, szoftverfejlesztőként nem áll szándékomban embereket nevelni. Tehát nem, elsősorban nem az én problémám az, ha nem lehet értelmesen beszélni a menedzsmenttel. Bocsika. Azóta boldog vagyok. :)

  • Szmeby

    tag

    Nagyon érik már a külföldi cégalapítás. 'szom fog ezeknek 40 százalékokat adózni, ha nem csak a magyar piacnak szolgáltatok.

    Valaki meglépte már? Hol éri meg "letelepedni"? Hol barátiak a jogszabályok? Észtország tetszik, bár tény, hogy egyáltalán nem néztem utána, csak hallottam ezt-azt és hát biztos nem ennyiből fogok dönteni. :D

  • Szmeby

    tag

    Srácok. Egy pilanatra légyszi tegyétek félre az önérzetet. Senki nem csinált semmi rosszat, de vegyétek már észre, hogy ha nem néztek magatokba ez egy parttalan vita marad.
    Lehet itt ujjal mutogatni, hogy biztosan azért mondja ezt axioma, mert ő nő. Ez csak újabb kifogás, hogy ne kelljen beismerni emberi gyarlóságunk.

    Amiről axioma beszél, tulajdonképpen nincs köze a nőkhöz. Az csak egy tünet.

    Amikor az ember olyan szavakat használ, hogy "mindig", "soha", "mindenki", "senki", "mindenhol", "sehol", stbstb, ez általánosítás. Az élet nem ilyen, rengeteg a kivétel. Nem illik általánosítani, amikor ítélkezel. Már eleve ítélkezni sem illendő, de mindegy is. Csak figyeljétek meg, milyen gyakran használjátok ezeket a szavakat. Vagy nézzétek vissza, hogy milyen durva általánosításból indul ki ez az egész. Ha már csak annyit tesztek, hogy kritikusabban álltok hozzá ehhez, és akár át is fogalmazzátok a mondatot, már rengeteget tettetek a diszkrimináció ellen.
    Lehet, hogy egyesek számára ez az egy szó, hogy "mindig" semmit sem jelent, mert "hát csak jól kell érteni, és nincs gond", viszont a többi ember fejében ez pontosan úgy képeződik le, ahogyan írod: mindig. Ha arra neveled a társadalmat, hogy így gondolkodjon, általánosítson, ítélkezzen, ne csodálkozz, hogy általánosít és ítélkezik, majd amikor észreveszi, hogy milyen szar helyzetbe kormányozta ezzel magát, ilyen idióta pozitív diszkriminációs intézkedésekkel próbálja korrigálni a helyzetet. Mert csak ezt az egy eszközt ismeri, diszkriminál folyamatosan... ha túl sok lett a negatív, akkor beletol egy kis pozitívat. Ahelyett, hogy elfogadná a világot olyannak, amilyen, ítéletmentesen. Óriásit lépne a társadalom előre. Csak ezt nehéz. Mert a családunk is így beszélt, így nevelt, a barátaink is így beszélnek, és még a fórumokon is így beszélnek.
    És amikor valaki próbál rámutatni, hogy általánosítani veszélyes, akkor ahelyett, hogy az ember magába nézne, inkább "támad" és még az "áldozat" kerül kereszttűzbe, miszerint ő általánosít, meg ő biztosan azért ellenkezik, mert ő is a célpont része (nő). Azért tettem idézőjelek közé, hogy értsd jól. :)

    De mint mondtam, ez a nőktől független, az emberben benne van ez az általánosításra való kényszer, mert az agy így könnyebben tudja kategorizálni a világot, így születnek is ezen a fórumon nem egyszer olyan hangzatos kijelentések, hogy minden vállalkozó adócsaló, amit aztán próbál az ember tompítani, mert érzi, hogy ez erős, és jönnek a tisztelet a kivétellel szöveggel... de legbelül mélyen nem gondlják komolyan, ez csak egy formaság, udvariasság. Ha komolyan gondolná, meg sem fordulna a fejében a "minden" szó használata. De folytatható a sor a végtelenségig a szegények, gazdagok, cigányok, politikusok, migránsok, stb megítélésével.
    Nem állítom, hogy különb lennék, mert én is el tudom magam ragadtatni, ember vagyok, de igenis odafigyelek az általánosításaimra, és ezt jóval több embernek is művelnie illene. Egy dolog, hogy belénk nevelték, és ömlik ránk fórumokról, híradóból, barátoktól, de az embernek a saját döntése az, hogy beáll-e a sorba és általánosít, vagy erőt vesz magán, és igyekszik szebben fogalmazni.
    Igenis sértés valakit jogtalanul, érdemtelenül egy kalap alá venni az előítéleteinkkel.

  • Szmeby

    tag

    válasz X Factor #16447 üzenetére

    Épp arra próbáltam volna rávilágítani, hogy az ember zavarbajetően sokszor a statisztika ellenére nem a statisztikából vonja le a következtetéseit, hanem az echo chamber-éből (csak így szép magyarosan) és észre sem veszi. :)

    ---
    instantwater: Legyen egy jó ötleted, valósítsd meg, ?, profit.

  • Szmeby

    tag

    válasz emvy #16796 üzenetére

    Na igen. Vannak olyan cégek, ahova érdem bekerülni, ezek nyilván megengedhetik maguknak a millió kör luxusát. Nekik nem fáj, ha elveszítik azokat a (jó) jelölteket, akiket idegel az 5+ körös interjú.
    És vannak cégek, akik csak azt hiszik magukról, hogy oda érdemes bekerülni, és a millió körre hízlalt felvételi procedúrájuk eredménye az lesz, hogy a jelöltet elviszi más, aki nincs elszállva magától és a próbaidőre bízza a pontosabb képalkotást. Aki meg kivárja a millió kört, az vagy nagyon elhivatott, vagy másnak már nem kell. Rizikós szerintem.

    Mindig az a kérdés, hogy adott cég vagy jelölt mennyire értékeli magát és mennyire értékes valójában. Aztán idővel úgyis megtalálja a zsák a foltját, akár 1 akár 10 kör alatt. Nem?

  • Szmeby

    tag

    Mi sehova sem megyünk a kis Daihatsunk nélkül, ő is a család része. A legutóbbi mallorcai nyaralásra is velünk jött, csak feldobjuk egy Antonovra és pikkpakk élvezhetjük a saját autó kényelmét bárhol a világon. Ez megfizethetetlen. Azok a gépek úgyis csak porosodnának a reptéren.
    Meg majd talán egy horror áron bérelt kocsival fogom elvinni a mókuskámat a sarki étterembe! Azért mindennek van teteje! Amúgy sem bízok a bérelt autóban, a Daihatsu 13,5 éve egyszer sem hagyott minket cserben. Ha ő nem lett volna, talán a kis mókuskámra sem találok rá. De ez már egy másik történet...

  • Szmeby

    tag

    Légyszi egyszerre csak egy témában offoljatok, mert elég kimerítő elkülöníteni az érdekes (jövedelemmel kapcsolatos) offokat az érdektelen (autóval kapcsolatos) offoktól. Köszi.

  • Szmeby

    tag

    válasz GeeForGolf #17987 üzenetére

    Van rá egy különleges módszer, talán hallottál már róla: nem kell bemenni.

  • Szmeby

    tag

    válasz GeeForGolf #17989 üzenetére

    Igyekszem olyan emberekkel együtt dolgozni, akik nem támogatják a rabszolgaság intézményét. Továbbá a korrekt hozzáálásomért korrekt hozzáállást várok el. Egyébként én egyszer sem alkalmaztam a különleges módszert, nem volt rá szükség... de távolról megtapasztaltam már a munkahelyi ghosting jelenséget, érdekes volt. :D
    El nem tudom képzelni, mi lehet abban a szerződésben, akasztás? Csupán rá akartam világítani, hogy józan paraszti ésszel belegondolva, ha valaki nem szeret x helyen dolgozni, akkor nem kényszeríthetik munkára. Legalábbis a világ boldogabbik felén nem. Nekem ez nonszensz, kifordult értékrendről árulkodik. Akit meg mégis kényszerítenek, belegondolt már vajon a "rabszolgatartó", hogy milyen minőségű munkát kap ezért cserébe?
    Mondjuk az is igaz, ha aláírnék egy olyan szerződést, hogy vihetik a vesémet, akkor nem nekem állna feljebb, jogos.

  • Szmeby

    tag

    válasz section9 #18074 üzenetére

    A Clouderaból melyik hiányzott?

    szerk.: Egyébként még boncolgathatnám tovább a szőrszálhasogató vonalon, hogy mitől lesz "jó" egy cégkultúra, vagy mi a "jó" mérnök ismérve, mert ezek továbbra is megfoghatatlan fogalmak, így konkrétumok nélkül. Arról nem is beszélve, hogy egy cégben jó esetben nem csak mérnökök dolgoznak, és az ő munkájukat figyelmen kívül hagyni nem tudom mennyire okos dolog.
    Valamint egy állásra interjúzónak sem állnak rendelkezésre azok az eszközök, amelyekkel begyűjthetné ezen információt.
    - "Tessék mondani, jó mérnökök dolgoznak itt?"
    - "Igen, a legjobbak."
    - "Köszönöm, akkor jó. Akkor elfogadom a részvényopciót."

    [ Szerkesztve ]

  • Szmeby

    tag

    válasz section9 #18076 üzenetére

    A #18072 alapján nem jó.
    Amit nem értek, hogy a részvényárfolyam milyen kapcsolatban áll a cég jóságának fogalmával, vagy éppen az általad állított jóság fogalmával. Még nem látom a kapcsolatot. Bár lehet, hogy az az előfeltevésem zavar be, hogy szerintem a részvényárfolyam köszönőviszonyban sincs egy cég jóságával, lévén azt pusztán a befektetői hangulat mozgatja. Persze tévedhetek. Ezért is érdekel más nézőpont.

Új hozzászólás Aktív témák