Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • misirulez

    senior tag

    Sziasztok!

    Első megtekintésre megyek egy öreg lakásba, feltett szándékom lenne megvenni. Ingatlanos előre szólt, hogy majd generálfelújítás lesz, de az ár alapján ez nem volt újdonság. Szinte minden munkafázisra van anyagáron (villanyos, festő, gipszkartonozás, burkolás).
    Amire viszont nincs, az a gáz/fűtés. Jelenleg egyedi gázkonvektoros fűtés van, a vízről nem tudok semmit.
    Ha a lehető legrosszabból indulok és azt mondom, hogy minden legyen kuka, és legyen kiépítve cirkó lapradiátorral, és onnan legyen meleg víz a konyhába és fürdőbe akkor az alsó hangon 1 milla, de inkább 1,5. Ez már egyáltalán nem egy elhanyagolható összeg. Ezzel gyakorlatilag duplázódna minden más összeg, és akkor már nem számítana kimagaslóan jó árúnak a lakás, csak simán jó árúnak. (drága még akkor sem lenne)

    Viszont mégiscsak jobb lenne (még egy ideig) megtartani az aktuális rendszert (amennyiben lehetséges) de ennek gondolom lehetnek buktatói. Erre lennék kíváncsi, hogy a magas gázszámlán kívül mire számíthatok még? Mivel második megtekintésre már mindenképp szakemberrel mennék, ezért csak olyan tanácsokat szeretnék tőletek kérni amit én mint laikus már rögtön ki tudok szúrni az első megtekintésnél is, és adott esetben már itt ki tudnám szűrni, hogy biztos nem megfelelő nekem a lakás ebben az esetben ugye nem kellenek későbbi felesleges körök.

    Szóval a gázkonvektoron mit tudok megnézni? Ha a burkolatot leveszem tudok szemmel találni bármilyen hibát?
    Illetve milyen /mondjátok a lehető legmagasabb árat/ költségekre számíthatok akkor ha mégis megtartanám a rendszert?
    Gondolom gázcsövek cseréje lehet alap, ezek engedélykötelesek? Itt milyen árakra lehet számítani? Az öregebb készülékek gondolom eleve nagyon rossz hatásfokúak léteznek erre módszerek felújításra? Ha az egész gázkonvektort cserélni kell akkor az árukeresőn látott 50-70e körüli konvektorok jók lehetnek? Ha szakember cseréli a csöveket és a konvektorokat, akkor milyen munkadíjra lehet számítani? Mely munkák engedélykötelesek? (gondolom mindegyik- engedély kötelesség alatt nem azt értem, hogy jóskapista ócsóé megcsinálja, hanem hogy van-e drága időigényes papírmunka az önk. vagy társasház felé)
    Esztétikai okok miatt egyébként se lenne rossza a csöveket a falban elvezetni, ezek mennyivel dobnának az áron engedély ilyesmi, ha a vésést és az ezzel kapcsolatos kőművesmunkákat magamnak oldom?

    Továbbá feltétel lenne még a vásárláshoz mindenképp az, hogy a konyhát áthelyezzem máshová. Itt a konyhai csap és melegvíz az egyedüli kérdés, mert beépített főzőlap lenne gáz nem kell oda. Szóval az alaprajzból kiindulva a konyhai csapot a fal mentén haladva összesen 8méterrel kellene meghosszabbítani, továbbá a szennyvíz elvezetésről gondoskodni. Úgy tudom hogy szennyvíznél amennyiben a lejtés nem biztosított úgy rásegítéssel megoldható, de árakat ezekről sem tudok. Itt is kérdés még, hogyha maradna a régi rendszer akkor kéne egy elektromos vízmelegítő amiből, egy 5litereset néztem 15e.-ért. Ez elég lehet konyhai mosogatáshoz? Vagy nagyon nem lenne gazdaságos? Ha cirkó nem is épülne, csak egy elégséges vízmelegítő a fürdőbe akkor annak mekkorának kell lennie, hogy külön biztosítsa a konyha vízigényét is? A fürdőtől a fal mentén haladva 9 méterre lenne az új konyha. Ennek a csövezése árban hogyan nézne ki, ha egyáltalán ez így megoldható?

    Előre is köszönöm a tanácsokat!

Új hozzászólás Aktív témák