Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz Throme #5014 üzenetére

    Eléggé hulla vagyok már, így most csak két gondolat mára:

    "Bár a Sony A330-nál lehet látni, hogy tükrös gép ellenére csökkentették a hátlapon lévő gombok számát, és menüből lehet előszedni az elődön még gombbal előhívott funkciót."

    Elég rossz ötlet volt a Sonytól, nem is lett népszerű a modell.

    "Ha igaz az - már pedig igaz - az állítás, hogy a belépők képminősége jobbak, mint a csúcs kompaktoké, akkor én teljesen elégedett vagyok"

    Csak ismételni tudom: gyakorta nem a képminőség különbözteti meg a kategóriákat, legalábbis alsóbb-közép szegmensben. Tipikusan a belépő és a középkategória között nem is nagyon szokott képminőségbeli különbség lenni, sőt előfordul, hogy nagyon pixelkukkolva a belépőkategóriába tartozó gép jobb, mint ugyanazon cég aktuális középkategóriásáé. Más, a gyakorlati fotózás szempontjából fontos dolgok határozzák meg a kategóriákat.

    "Azt is olvastam (na majd kapom a reakciókat... ), hogy egyes 450D tulajok befürödtek obi vásárlásakor, mert front, vagy back fókuszosak voltak. Csak egy speckó cég tudott segíteni akik összelőtték a gépet az obival"

    Igen, ilyen előfordul, hogy egy-egy obival nem akaródzik pontosan fókuszálnia a váznak. Minden fényképezőgép-márkánál és minden objektív-márkánál. Gyakorta az objektív véeszesen front-vagy backfocusos, ilyenkor jobb esetben cserélik is. És ha nem vészes az ügy, igen, össze lehet őket lőni, Canon esetében speckó cég sem kell, a camera kft ha minden igaz megcsinálja. Az sem biztos, hogy garanciaidőn belül fizetni kell érte, sőt, nekem furcsa lenne, ha kéne, de ennek menetéről és anyagi vonzatairól Canon esetében a Canonos topicban tudnának mesélni bővebben, erről én sokat sajnos nem tudok.

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz Throme #5014 üzenetére

    ha belegondolsz, teljesen természetes jelenségről van szó...

    minden bekalibrálásnak van pontossága, tűréshatára, és ha ezen belül is van a kamera AF rendszer meg maga az obi is, attól még lehet, h a két hiba összeadódik, és már elfogadhatatlan lesz...

    tehát mondjuk a váz a tűrésmező elején van, picit előre állít, de még nem mondható hibásnak, nem "frontos" - viszon egy olyan obival, ami a tűrésnek szintén ezen a végén van, már jól láthatóan hibás lehet!
    (de ugyanez az obi egy másik vázon jó lehet, és persze ugyanez a váz másik obival is tökéletes lehet: egyik sem rossz, csak a kombináció szerencsétlen)

    tovább bonyolítja, h ezek a pontatlanságok nem feltétlenül fix eltolásként jelennek meg: lehetséges, h csak a zoomtartomány elején vagy csak a végén, de még a tárgytávolságtól is függhet

    ezért nem ér szinte semmit a papírlapra nyomtatott tesztábrák vizsgálata: az csak a közelre fókuszálást tudja vizsgálni,
    és ezért nem sokat segít az sem, ha a vázban egyetlen fix eltolással finomhangolható az AF rendszer

    az új Oly-k már nagyon jók ebből a szempontból: külön korrekciót lehet megadni egy obi zoomtartományának elejére és a végére, ráadásul az összes AF pontra külön-külön (mondjuk emiatt nem is lehet kis munka belőni, de legalább házilag megoldható)

    emiatt tényleg sokkal tisztább megoldás leadni szakszervízbe a cuccot, ahol az obit hozzá tudják kalibrálni a vázhoz, hasonló módszerrel (általában ott is külön tudják korrigálni a zoomtartomány elejét és a végét)

Új hozzászólás Aktív témák