Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jbnd-007

    tag

    válasz Geresics #9008 üzenetére

    Mit nevezünk egyáltalán napsütéses órának?

    Megtaláltam egy Wikipediás bejegyzésben a meteorológiai definíciót: In 2003, the sunshine duration was finally defined as the period during which direct solar irradiance exceeds a threshold value of 120 W/m²

    De itt is felhívják a figyelmet, hogy ez eltér a besugárzástól. Ha a nap csak 119 W/m²-rel süt, azt már nem számolják napsütéses órának, de attól még a napelem termel.

  • gusztin

    csendes újonc

    válasz Geresics #9008 üzenetére

    Nem annyira érdekelne az óra értéke mint mondjuk az 1-re eső teljesítmény kWh-ban havi bontásban adott 15 helyen az országban. De ugye ilyet nem valószínű, hogy ingyen publikálnak de legalább megtennék az általuk mért napsütéses óráknak vélt számokkal amiket azonos mérési metódust feltételezve már lehetne viszonyítani.
    A Te általad közölt adatokkal az a bajom, hogy a novemberi érték és a nyári hónapok értéke között még kétszeres szorzó sincs, ugyanebben az időszakban a szegedi megfigyelőállomás adatai között 5 körüli a szorzó. Szerintem a Tiéd inkább hajaz a nappali órák számának különbségére.
    Szerintem ha egy park havi termelését kWh-ban leírnád az jobban mutatná összehasonlításban a havi napsütéses órák arányát (és nem a számát).
    Ha mondjuk nekem lenne egy ilyen parkom és tudnám hogy termelt februárban Y MWh-t
    és látnám a másikat tőlem 200 km-re (ugyanakkorát) 1.05 x Y MWh-t termelt, ránéznék a földrajzilag közel lévő napsütéses órák számát közlő táblázatra és abban is 1.05-ös szorzót látnék, egészen nyugodt lennék.
    Az én parkom 5.2 KWp-s úgyhogy nyugodt vagyok, csak kíváncsi.
    Szép napot mindenkinek....

Új hozzászólás Aktív témák