Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szasanyi

    félisten

    válasz AXisBOLD #10919 üzenetére

    Leginkább azért kell a :W mert van benne igazság! :P

    Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

  • k.

    őstag

    válasz AXisBOLD #10919 üzenetére

    Indexes cikk
    Nem tudom nekem ezekből az irásokból mindig az irigység sugárzik.Nekem drága a blu-ray(nem bluray) akkor szar is....Mellesleg karcálló rétege van a brnek igy sokkal biztonságosabb mint egy dvd tehát nagyon nehezen karcolható össze.Másfelöl meg szegény cikkiró legnagyobb bánatára terjed és el fog terjedni világszerte.

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz AXisBOLD #10919 üzenetére

    Nekem a legjobban ez a mondat tetszik a cikkben:

    "Aki szerint ér kilencezer forintot egy műanyag korong, ami egyetlen mozdulattal tönkretehető, sürgősen keresse fel a háziorvosát."

    Aha, ilyen erővel mondhatnánk azt is, hogy senki ne vegyen PC-szoftvert, mert az is csak egy 5 Ft értékű műanyag korongra van rányomva és ingyen le lehet tölteni. Érdekes logika. De ilyen erővel mondhatnám azt is, hogy minek vesz az ember súlyos tízezrekért karikagyűrűt, mert ha rácsapok kalapáccsal, akkor úgyis kilapul és egyébként is lehet azt lopni is. Néha nagyon érdekes cikkek vannak az Index-en. Aztán az ilyen kaliberű cikkírók szoktak azért is panaszkodni, hogy hú de szar filmek készülnek mostanság.

    Persze, azt be lehet látni, hogy a Blu-Ray mint adathordozó egyelőre nem terjedt el széles körben. Ennek okát sokan abban látják, hogy mert rohadt drága. Felhívnám azonban mindenki figyelmét, hogy 2001-ben még egy újonnan megjelenő DVD ára is 7.990 Ft volt átlagosan. Egy normális DVD-lejátszó nemhogy 50 eFt-ba, de inkább 100 eFt-ba került. Manapság mégis egy tömegesen elterjedt formátumról beszélünk és már szinte dobják az ember után 990 Ft-ért, 1.990 Ft-ért, meg 2.990 Ft-ért a filmeket és teljesen normális (HDMI-kimentes) lejátszót is kap már az ember 20 eFt-ból. Hogy miért? Azért, mert a DVD hőskorában még nem volt széllessávú internet, így nemhogy a DVD, de még a DivX is nehézkesen, leginkább kézről-kézre terjedt akkoriban. Aki igényes volt, az rákényszerült, hogy megvegye a lemezt, de egyébként is kialakult egy széles körű gyűjtői réteg, aminek következtében a dolog beindult, volt rá igény, beindult a nagy számú tömeggyártás, aminek következtében le lehetett szorítani a lemezek árát.

    A Blu-Ray elterjedésének útjában két dolog is áll: egyrészt a megjelenítők piacán technológiai váltás ment végbe és a 10 évvel ezelőtt még jónak számító CRT-TV-n már nem mutat jól a Blu-Ray, a lejátszó sem nagyon köthető rá. Már ez egy visszatartó dolog, mert az embernek ugye előbb vennie kell egy HD-megjelenítőt.
    Ezen felül ha ez már megvan, akkor jön a cikk által is feszegetni kívánt dilemma, hogy miért adjon ki az ember pénzt, mikor el is lophatja? Na ennek az etikai taglalásába nem mennék bele, megintcsak visszautalnék a szoftveres példára. Ha a szoftverért fizetni kell, akkor a filmért miért ne kéne? Ja, hogy a cikkíró a szoftverért sem fizet? Így már érthető. Az, hogy a szolgáltatók szélessávú internetet adnak potom pénzért még nem legitimálja azt, hogy ő ilyen-olyan forrásból, illegálisan beszerezze a boltban 6-7 eFt-ba kerülő filmet. Arra nem gondol, hogy a netre is úgy kerül föl az anyag, hogy valaki megveszi és megosztja? Szerinte miből készülnek a rippek? Ez kb. ugyanolyan attitűd, amikor Pistike megveszi 300 eFt-ért a csúcs PC-t, aztán hivatkozik arra, hogy azért nem vesz eredeti játékszoftvert, merthogy az milyen drága. Aha, érdekes, a PC, amit nem tud ingyen megszerezni, az bezzeg nem drága, mi?

    Amúgy súlyos túlzások is vannak a cikkben: például már itthon sem kerülnek 9 eFt-ba a Blu-Ray filmek, az új megjelenések sem, jó lesz az 6,5 eFt-nak is, de ezen felül már 5 eFt-ért is lehet vadiúj Blu-Ray-t kapni és akkor még nem beszéltem a használtról, valamint arról, hogy külföldről még olcsóbban be lehet szerezni és házhoz is jön.

    Másrészt arról is szó van, hogy mióta elterjedt a szélessávú internet, azóta a DVD-piac is döglődik, sajnos. Igen, sajnos, nekem, egy megrögzött gyűjtőnek ez szomorúság, mert akárhogy is próbálja idiótának beállítani a cikk írója a gyűjtőszenvedélyt, ez ugyanolyan hobbi, mint például az, hogy ő meg az orrát túrja DVD-gyűjtés helyett. Mindenki a maga intellektusának megfelelő hobbit választ, ha én DVD-re szeretném költeni a pénzem, mert mondjuk élvezem azt, hogy a kezemben foghatok egy színes-szagos digipack-os kiadványt, megnézhetem az extrákat, aztán odatehetem a polcra a többi lemez mellé és gyönyörködhetek benne és az önmagában nyújt egy élményt, akkor ugyan hadd tegyem már meg anélkül, hogy egy ilyen IQ-bajnok firkász idiótának nevez. Elhiszem, hogy neki az is örömöt jelent, hogy a fájlneveket nézegeti a Total Commander-ben, vagy hogy hengerszámra állnak nála a Verbatim feliratú lemezek a filmekkel, de ez nem mindenkit elégít ki.

    Ha arra lett volna kihegyezve a cikk, hogy a Blu-Ray mint adathordozó nem váltja be a hozzá fűzött reményeket, mert megváltoztak a fogyasztói szokások és az embernek arra van igénye, hogy otthon a fotelben ülve a lejátszójának távirányítójával fölmegy a webshop-ba, kiválasztja a nézni kívánt filmet és X összeget a számlájáról átutalva máris nézheti online stream-elve a tartalmat, akkor egy szavam se lenne, mert ebben van igazság. De így? Pfff... Fel tudnak b*szni az ilyen gondolkodású emberek.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák