Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cousin333

    addikt

    válasz AeSDé Team #384 üzenetére

    Sokat írtál, de nem eleget... :) Például, hogy mit használsz a fejlesztésre: gondolom Python + IDLE.

    Én alapvetően három irányt javasolnék.

    Az első az általános Python ismeretek szélesítése, hogy a főbb funkciók készség szintjén, helyesen rögzüljenek. Ilyen lehet az adattípusok, ciklusok, beépített függvények alapos megismerése. List comprehension, generátorok, rendezés... stb.

    A második a Python, mint fejlesztési környezet alapszintű megismerése: fejlesztői környezetek (Spyder, PyCharm, IPython...) disztribúciók (WinPython, Anaconda, Canopy).

    A harmadik irány az ismerkedés beépített (pl. os) és külsős modulokkal és azok funkcióival. Azok közül is első körben a szerintem legfontosabbakkal: numpy, matplotlib, pandas. A Python interpretált nyelv, tehát egy import sor után már lehet is interaktívan kísérletezni a függvényekkel. Szerintem ez a nyelv egyik legnagyobb előnye.

    A fentiek egy része mondjuk túlmutat a puszta érettségin, de te is írtad, hogy erre szeretnél továbbmenni, így ártani semmiképp sem fog... :). A végén meg neked kell eldönteni, hogy műszaki-matematikai adatelemzést akarsz grafikonokkal, vagy adatbázis-kezelést, vagy grafikus programokat, vagy játékot fejleszteni... stb.

    Feladatnak meg teljesen jók az érettségi példák (pl. innen). Nem kell feltétlenül egy egész feladatot egyszerre megcsinálni, elég megnézni, hogy milyen tipikus részfeladatok vannak, és azoknak utána nézni. Pl. különböző fájlok beolvasása, azok rendezése, műveletvégzés az adatokon, összehasonlítás, csoportosítás. Nem tudom, érettségin használhatóak-e 3rd party modulok, de mondjuk a Pandas nagyon is alkalmas ezen feladatokra.

    Ha van valami konkrét kérdésed - mondjuk akár a feladatokkal kapcsolatban - akkor tedd fel nyugodtan. Ilyen általános kérdésre momentán nem tudok egyebet válaszolni.

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák