Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Lenry #20 üzenetére

    [gigakomment]
    a Vampire nem D&D, hanem World of Darkness alapú (és baromi jó zenéi vannak )

    Úgy biz, és a műfaja gótikus punk (akinek ez nem mond semmit, a hagyományos Batman - tehát nem a Nolan-filmek és a gagyi 70-es évekbeli sorozat, hanem az animációs sorozat vagy a Burton filmek - ilyen).
    Gondolom a VtM Bloodlines-ra gondolsz, annak tényleg piszokjó zenéi voltak, az egyetlen játék aminek fent pihen a teljes soundtrackja a mai napig az mp3 lejátszómon. Az a játék egyszerűen a hangulatával ütött, nagyon kevés játék van ami úgy le tudott szegezni a képernyő elé és többször is végigtoltam. Most talán csak a mafia-t és a painkillert tudnám így hirtelen felhozni, azok gyakoroltak rám hasonló hatást. Ha nem lett volna olyan bugos, meg egy idő után túlságosan repetitív (a vége felé elfogyott sajnos a kreativitás belőle :( ), minden idők egyik legjobb játéka lehetett volna. ()

    A witcher pedig nem egy "überjó játék", viszont a sztorija nagyon jó, és egyedi, ott éreztem hogy igen, itt nem tömegjátékot kaptunk végre, nem a szokásos sablonokat csattogtatták hanem valahogy "más".

    #21 PAtr0n: Igen, lehet mondani az ME-re, hogy az SW univerzumra hajaz, de mégis teljesen más hangulatot teremt az az atmoszféra, mint az SW. Szeretem mindkét vonalat, és eszembe nem jutna őket összehasonlítani. Mellesleg az ME nekem egy sokkal elképzelhető világot fest le, mint az SW, tán ezért is szeretem jobban.

    Valóban vannak különbségek és én is mindkét világot szeretem (a kotor is nagyon bejött annó, a me2-t pedig a nyáron tuti újra végigtolom, nálam az a játék amit többször is végigviszek az már über kategória, ez szerintem jól leírja a véleményemet róla ;) ), és abban is igazad van, a ME világa "realistább". De ne nevettess, iszonyat nagy a hasonlóság. Hasonlítsd mondjuk össze a star trekkel pl. Még a jediképességek is megvannak, csak máshogy hívják őket meg nincs mögötte a vallási hablaty. :U

    A DA is kiváló játék, bár ott ez elsősorban a megvalósításnak köszönhető, nem a háttérvilágnak.

    #22 L3zl13: A vámpírok, farkasemberek és mágusok nálam fantasy...
    Ha játszottál a Redemptionnel az első két helyszín (Prága és Bécs) abszolúte fantasynak nevezhető.
    A jelenkori részek már tekinthetők valamiféle keverék műfajnak (Gothic-punk/fantasy vagy valami hasonló.), de a fantasy mint olyan továbbra elég komolyan benne marad.

    Én itt elsősorban nem játékra, hanem a VtM világára gondoltam, ami előbb keletkezett mint a játékok, az pedig határozottan a jelenkor, és nyomokban sincs meg benne a fantasy, varázslok ide vagy oda. Lásd Bloodlines. (Egyébként nekem a Redemption be se jött, a prágás rész vége előtt otthagytam).
    Ennyi erőből a Shadowrun is fantasy.

    [/gigakomment] :DDD

Új hozzászólás Aktív témák