Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    "Viszont az OEM-nél a vásárlásó a felelősség, hiába garanciális az alaplap, ha nem a gyártó adta, mellékelte a termék mellé, ha az alaplap meghibásodik és cserélni kell, akkor az OEM kulcs is oda!"

    Nem feltétlen mióta Windows 10-től a Microsoft-fiókhoz is kapcsolható a digitális licenc, + ott van a telefonos újraaktiválás lehetősége is (bővebben).

    Az eredeti cikkből a telepítési adathordozó (pendrive) elemzése kimaradt, de ahogy olvasom most pótolva lett, szuper. :C
    Ahol az RTM = 21H2 verzió, a pendrive meg ugye gyárilag (firmware szinten) írásvédett, hogy ne tudja vírus vagy egyéb módosítani a telepítő tartalmát. Na persze így frissíteni sem lehet az aktuális 23H2 verzióra, de azért ez nem akkora probléma, mivel ugye használható másik telepítési adathordozó is, de akár a 21H2 verzió telepítése után is frissíthető a rendszer 23H2 verzióra, stb.

    Igen, ha valakinek biztosan működő és jogtiszta Windows szoftverlicenc kell reális áron, akkor kb. ennyire kerül újan (nem használtan, az olcsóbb) egy Pro Retail kiadás. Na persze lehet venni pár ezresért, 2 csoki áráért is Windows termékkulcsot, csak azoknál ugye nem feltétlen teljesülnek az előbbiek, meg nem ritka hogy Retail helyett MAK termékkulcsot küldnek amit utólag letilthatnak ha túllépi az aktiválási limitet, Windows 10/11 helyett Windows 7/8/8.1 termékkulcsot amivel ugye már nem fog működni a Windows 10/11 aktiválása, stb. :D

    A linuxos trollkodással meg ne foglalkozz, ha valaki jogtiszta Windows Retail licencet akar venni reális áron és Windows 11-et használni, akkor hadd vegyen már azt és hadd használja azt.

    Egyébként gratula a cikkhez / bejegyzéshez, köszönjük! :R

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz GoodSpeed #36 üzenetére

    Find Build and Version of Windows 11 Installation ISO or USB

    Igen, ezekkel a módszerekkel lekérdezhetők az install.wim / install.swm / install.esd fájlból az indexek (kiadások), verziószám illetve pontos buildszám, stb., amit a linkelt útmutató is jól szemléltet.

    Tehát akkor a gyári Windows 11-es USB-s telepítési adathordozón illetve pendrive-on install.swm fájlok vannak, mert vsz a 4+ GB-os install.wim fájlból lett kreálva, aminél ugye nem használható FAT32 fájlrendszer a pendrive-on a 4 GB-os fájlméretlimit miatt, ellenben ha kisebb méretű install.swm fájlokra van darabolva, akkor már igen.

    Determine if Windows License Type is OEM, Retail, or Volume

    Igen, az slmgr parancsokkal lekérdezhető a telepített és aktivált Windowsnál a licenc típusa, magához a termékkulcshoz pedig valóban praktikus a ShowKeyPlus program használata, amely az OEM / Retail / MAK aktiválási csatorna mellett megmutatja azt is, hogy pontosan milyen termékkulcs (verzió, kiadás).

    Na, alakul ez szépen, sőt egész jó lett, gratula! :C

    (#42) GoodSpeed:

    "Egyik ilyen kulcsos "áruház" sem fogja emailben közölni, hogy az EU döntése érdekében, ön egy olyan kulcsot vásárolt, amit xy vállalat mennyiségi licenc keretében szerzett be, de kihasználatlanság miatt, értékesítette tovább."

    Pontosan, sok ilyen olcsó kulcsos webáruház valóban nem feltétlen szokta feltüntetni, hogy az most azért olyan olcsó, mert használt szoftverlicenc, meg nem is feltétlen az rá a reális magyarázat, hanem gyakran inkább az, amit korábban egy másik topikban leírtak.
    Az EU-ban valóban legális a használt illetve újrahasznosított szoftverlicenc és az valóban jóval olcsóbb lehet a megszokottnál. Na de az is akkor oké, ha megfelel pl. ezen feltételeknek, ami viszont ugye már nem feltétlen mondható el mindegyik ilyen (gyanúsan) olcsó termékkulcsról. + Itt is a 2-3 ezres random termékkulcsoknál azért hitelesebbnek tűnik pl. a használtszoftver.eu webáruház kínálata, ahol megint nem 2-3 ezer, hanem még akciósan is 12-13 ezer forint egy használt Windows 10/11 Home / Pro szoftverlicenc, ami mellé eladói nyilatkozatot is mellékelnek e-tanúsítvánnyal, stb.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Luck Dragon #40 üzenetére

    Ha csak a kipróbálás a cél, akkor az mondjuk éppenséggel megoldható telepítés nélkül is egy pendrive-ra kiírt és arról bootolt ún. live rendszer formájában, a legtöbb telepítője alapból tudja azt.
    Ha a szokásos neves műszaki és grafikai tervezőprogramok aktív használta a cél, akkor viszont eleve felejtős olyan célra az a platform, mivel az ipari és oktatási standard eleve az Adobe, AutoDesk és Siemens termékcsalád, amely programok viszont zömmel eleve Windows only, illetve egy kis részük elérhető macOS-re is. Arra a bizonyos másik platformra viszont alapból nem, ott max. Wine és társai megoldásokkal lehet bohóckodni azok futtatásához, de azzal korántsem minden ilyen program futtatható, meg amelyik igen, annál sem feltétlen mindig a legújabb, hanem lehet csak az X éves régebbi verziók. Ipari és oktatási környezetben meg nyilván nem fognak ilyennel vesződni, hanem eleve olyan operációs rendszert tesznek alá, aminél eleve biztosított a teljes kompatibilitás és támogatás, ami ugye = főleg Windows és esetleg macOS.
    Azok a bizonyos alternatívák pedig ugye korántsem mindenhol és mindenkinek alternatívák, otthon még esetleg lehet vele játszadozni, ellenben ipari és oktatási területen már nem nagyon fognak tömegesen ilyen LibreCAD és társai programokkal bohóckodni. :N
    Az Office téma dettó, ahol offline eleve a Microsoft Office + a Microsoft 365 (korábban Office 365) régóta az oktatási és ipari standard, ami destopon megint Windows és macOS only. Ha online, akkor ott a Microsoft Office Online mellett pl. a Google Docs is jól megy, de az offline kategóriában eleve a Microsoft Office + a Microsoft 365 megy leginkább.
    + Egy rakás egyéb más szoftver is gyakorta eleve Windows only, ott vannak pl. a különféle hardverelemekhez, pl. asztali PC-s alaplapokhoz valamint PC-alapú laptopokhoz mellékelt gyártói menedzsment szoftverek, belső / külső HDD és SSD meghajtókhoz mellékelt gyári diagnosztikai, firmware frissítő, hardveres titkosítás menedzsment, stb. programok, hogy csak néhányat említsünk.

    Na de elég is erről bőven ennyi off és inkább kanyarodjunk vissza a blogbejegyzés eredeti témájához, a Windows 10/11 termékkulcs, szoftverlicenc vásárlása témához. :))

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Luck Dragon #51 üzenetére

    Igen, lehet ilyen formában is részletezni, na de ha azt nézzük, hogy melyik platformra érhető el natívan a most említett XY spéci szoftver, akkor az ugye desktopon továbbra is jellemzően a Windows és macOS rendszerek. Ahol ha nem akar a felhasználó ilyen-olyan alternatív szoftverekkel és egyéb megoldásokkal vesződni, amelyek ráadásul nem is feltétlen jobbak az adott feladatra, akkor kb. eleve eldőlt, hogy mit fog használni. + Ugye desktopon az ipari és oktatási szegmensben is elsődlegesen a Windows és macOS (+ oktatásban még ChromeOS) rendszerek, az azokra natívan elérhető programok használata jellemző. ;)

    De mindegy, mert ez itt már inkább off, a téma viszont ugye a Windows szoftverlicenc és annak vásárlása.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák