Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Synthwave #22 üzenetére

    A rugót nem nagyon kell védeni. Eleve rozsdamentes acélból van a legtöbb (a minőségi darabok biztosan és a nagyobb gyártók kapcsolóiban lévő gyári rugók is), ami normál otthoni körülmények (hőmérséklet, páratartalom) között eléggé jól ellenáll az oxidációnak maga a meglehetősen zárt kis világában, másrészt a rugó csak rugóként van használva, nincsen elektronikai igénybevételnek kitéve.

    Rugónál az a lényeg, hogy konzisztens legyen, azaz minél kisebb legyen a gyártási szórás. A legtöbb kapcsolóba hulladék minőség kerül, mert centeken spórolás van, ±15 gf a megszokott szórás, ami eléggé mókásan mutat például 45±15 gf kontextusban, miközben jó minőségű rugónál ez ±1 gf (TX) vagy ±0,3 gf (Geon).

    A rugóval szembeni másik elvárás az, hogy ne pengjen, mint a veszedelem, ezt kenéssel lehet eliminálni, azonban mivel sok kapcsoló gyári rugójával ellenkezőleg sem a TX, sem a Geon rugó nem peng szárazon, így megfelelő gyártással ez is megoldható (azt nem tudom, hogy ez mitől függ).

    Ahol van értelme védekezni az oxidáció ellen és "kötelező" is védekezni, az a leaf, nem véletlenül aranyozza mindenki. Pár éve bele lehetett futni olyan noname kapcsolókba, ahol ez elmaradt és úgy eloxidálódott a felületük, hogy nem kapcsoltak, mostanában ilyennel nem találkoztam.

    Egen, egy kissé sokallom én is. ~110 már jóval emészthetőbb lenne.
    Én még a 110-et is emellett. Videókat megnézve a billentyűzet házának nagyon egypálcás hatása van, míg a 8bitdo cuccára továbbra is tartom, amit ott írtam, azaz az egy jó billentyűzet jó áron, arra jó ránézni, ahogyan a Keychron K Pro és V sorozatra is (azaz nem általánosan a műanyaggal van bajom, hanem azzal, ahogyan ez a Lofree sikerült).

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák