Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • neduddgi

    aktív tag

    válasz james #501 üzenetére

    Érdekes a felvetés... Csakugyan eszembe jutott most egy gondolatkísérlet. A fény ugyebár nem tud belülről kijutni az eseményhozizonton. De mi van, ha beküldök 1 millió tonna elektront az esemény horizomton belülre, ( kis sebességgel) és aztán az esemény hozizonton kívülről 18 milliárd tonna protonnal elkezdem őket elektrosztatikus erővel visszaszipkázmi...? Az hogy a fény nem jut ki, az rendben van, mert a h*f energia kisebb, annál mint amennyi ahoz kéne, hogy a fotonnak megfelelő tömeg visszajusson a gravitáció ellenében. De a Coulomb erők sokkal erősebbek, most akkor mi a fene fog történi? :F :F :F Azt most elhanyagoltam, hogy miként is gyűjtök össze 1 millió tonna elektront...

    1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

  • neduddgi

    aktív tag

    válasz james #501 üzenetére

    Pont ilyen hasonlóságot fedezett fel az elektromágnesesség terén Kaluza - Klein akik bevezettek egy negyedik dimenziót. Sokkal egyszerűbbé tette a maxwell egyenletek és az általános relativitás egyidejű érvényességét. De voltak olyan pontok, amik nem stimmeltek. ezek a problémák akkor tűntek el, amikor már nem +1, hanem +6 dimenziót vezetett be a húrelmélet. Az a lényegen nem változtat, hogy azóta kiderült, nem 6, hanem +7 dimenzió ltezik. A hetedik nem csavarodik fel úgy Calabi Yau terekbe mint az előbb említett 6. Inkább olyan, mint a nagy kiterjedésű 3, csak annál azért mégis sokkal kisebb. De nagyon nagy energiákon már megjelenik, észrevehetővé válik. Nem is (6+1,)-dik ez a 7., hanem hanem a nagykiterjedésű ami (3+1). Csak a 4. nagyon kicsi... ez csak világos nem?? :P :P :P

    1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

  • hexagon

    csendes tag

    válasz james #501 üzenetére

    "Szóbakerült a gravitációs hasonlat a görbült térfelülettel. Tulajdonképpen ez egy szép hasonlat, persze a 2D 3D megkötések figyelembevételével. Mindazonáltal maga a hasonlat egy plusz dimenziót feltételez, ami magába foglalja a 3D teret és annak görbületét, azt hiszem az idő dimenzió még plusz ehez képest.
    Nem tudom ismer-e valaki ugyanilyen jellegü hasonlatot a mágnesesség, iletve az elektrosztatikusság kapcsán, mert ezek is elég hasonló jelenségnek látszanak. Igaz leárnyékolhatók, mégis talán elképzelhető, hogy valamilyen aspektusból rokonok a gravitációval."

    Az elektromágnesesség felírható geometriai görbületként olyan egyenletekkel, mint amivel Einstein a gravitációt felírta. Ehhez szükséges egy 5. dimenzió. Ezt tette 1921-ben Kaluza–Klein.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Kaluza%E2%80%93Klein_theory

Új hozzászólás Aktív témák