Big Bang Racing bemutató (Android, iOS)

Adott egy oldalnézetes kisautóverseny mobilokra, eddig bizonyára senki nem lepődött meg, a különböző fejlesztőcsapatok rendszeresen állnak elő ilyesmivel, ám most a finn Traplight csapat egy olyan verzióval állt elő, ami kiemelkedően népszerű lett másfél hónap alatt. Nem a különböző játékmódok vagy a vicces figurák miatt, bár azok sem elhanyagolhatók, a rejtély nyitja igazából a remek szerkesztőfelületben lehet, amit bárki használhat, sőt jó eséllyel használnia is kell, hiszen bár a játék mára több mint 1 000 000 pályát számol, ezek közül egy darab sem a fejlesztőktől érkezett, mindet a játékosok gyártották.

Alapból sem rossz az oldalnézetes versenyjáték, de számos extra teszi érdekessé.
Alapból sem rossz az oldalnézetes versenyjáték, de számos extra teszi érdekessé. [+]

Pályatervek készítésével tehát nem sokat törődtek a készítők, és hogy miképp dől el egy új kreálmány sorsa? Egyszerű, a felhasználói szavazatok felemelhetik vagy lenyomhatják a süllyesztőbe a szakaszt, a próbálkozás/siker arányból pedig remekül ki lehet deríteni, hogy mennyire nehéz az adott játék. Amikhez mi hozzájutottunk, még ha vadonatújnak is van titulálva, általában már több mint 100 000 szavazat érkezett, de ez nem is véletlen, hiszen világszerte körülbelül 3 000 000 játékos próbálja magát átverekedni a pályákon. Kétféle játékmód van, az offroader kategóriában kis hengerűrtartalmú, de remek rugózású, nagy hasmagasságú négykerekűekkel próbálunk lendületautózni, a dirtbike kategóriában pedig egy erősebb motorral kell felszántanunk a pályát. Nem csak játékos szempontjából osztódik két részre a program, a pályaszerkesztőn is annak megfelelően kell pakolgatnunk a pályaelemeket, hogy mivel fogunk utána végigmenni rajta.

Ha jön utánunk a golyó, menekülni kell!
Ha jön utánunk a golyó, menekülni kell! [+]

Az irányítás teljesen egyszerű és megszokott, a gázon és a féken kívül az egyensúlyunkkal játszhatunk, ennek autóban kevés, motoron több értelme van. Természetesen a realitás talaján kívülre esve kell összerakni a pályákat, számtalan vicces objektummal dolgozhatunk az óriási fogaskerekektől elkezdve a gigaventilátorokon át a konfettiig, tulajdonképpen bármit bevethetünk, amivel hátráltathatjuk vagy épp segíthetjük sofőrjeinket. Akár az első pillanattól kezdve is rajzolhatunk pályákat, ha vannak jó ötleteink, viszont az elemek megvásárlásához aranytallérok és gyémántok kellenek, amikért bizony sok versenyt kell bevállalnunk, ha nem akarunk külön fizetni értük.

Gyakorlatilag minden pálya egy-egy játékostól érkezik: a műveket értékelhetjük is!
Gyakorlatilag minden pálya egy-egy játékostól érkezik: a műveket értékelhetjük is! [+]

A grafika egyszerű, viszont a benne lévő, ufókra hajazó karakterek mókásak, a zene viszont az elfogadhatótól az infantilisig található sávon mozog, mi gyakran játszottunk vele némítva. Négyóránként nyithatunk meglepetéscsomagot, ám ezek nem mindig pozitív ajándékot rejtenek magukban, így érdemes velük vigyázni. A felfedezői mód segítségével tanulhatjuk meg a pályákat és szerezhetünk némi pénzt, esetleg fejlesztést a kocsira, viszont az igazán zsíros nyereményeket a versenyek hozzák a konyhára, ahol feltűnő erőkülönbségek lehetnek olykor (a gépek hengerűrtartalmán csiszolni sok szempontból megéri), viszont annál nagyobb dicsőség nyerni.

Versenyezni is tudunk, a cél értelemszerűen az, hogy elsőként érjönk célba.
Versenyezni is tudunk, a cél értelemszerűen az, hogy elsőként érjönk célba. [+]

Ha már elég sokáig jutottunk a játékban, különböző csapatokba is beléphetünk, ahol már időnként teljesen új pályákat is megvizsgálhatunk, és az egyéb klánokkal is vetélkedhetünk. A játék legnagyobb hibája talán az, hogy akármerre próbálunk nézelődni, vásárlásra buzdít minket, ráadásul nem is filléres tételekben, bizonyos csomagok bőven 10 ezer forint fölött alakulnak, így hiába ingyenes a játék, ha tele van reklámokkal és még a legkevesebb költésünk sem akad 2 euró alatt.

Alapvetően remekül el lehet lenni a finn fejlesztőcsapat legújabb alkotásával, a felhasználók által készített pályákat elég mókás feltérképezni és végigversenyezni, mindazonáltal nem örömteli, hogy ha boldogulni akarunk, akkor szinte biztosan fizetnünk kell majd egy-két extráért. Kipróbálni mindenesetre érdemes, a felhasználói pályák olykor rendkívül ötletesek, és mivel egy ekkora alkotásnál tényleg csepp vagyunk a tengerben, az igazán béna szakaszok általában már elénk sem kerülnek.

A Big Bang Racing elérhető iOS és Android platformokra.

szentkuti11

Azóta történt

Előzmények

  • 3dCubePuzzle bemutató (Android)

    Egy magyar fejlesztőcsapat új logikai játékát próbáltuk ki okostelefonon, a dolgunk pedig nem volt könnyű, a tologatós játék modernizált változata ugyanis elég nehézre sikerült.

  • One Tap Tennis bemutató (Android, iOS)

    Vajon működhet úgy egy mobilos teniszjáték, hogy sem mozognia, sem céloznia nem kell a játékosnak? Lehet egy ilyen játék nehéz? Egy indie csapat alkotása járt nálunk.

  • Mars Mountain bemutató (Android, iOS)

    Az emberiség régóta tervezgeti a Mars-expedíciót, de eddig még nem jártunk a szomszédos bolygón. Mai főhősünk már átesett a nagy pillanaton.

  • Don't Screw Up bemutató (Android, iOS)

    Néha az egyszerű feladatok tűnhetnek a legnehezebbnek, főleg akkor, ha időre teljesítünk, és sok a haszontalan információ. A játék pedig baromira lenéz minket.