City Rain - Building Sustainability

Városi környezet

Nevelési célzat

A csúnya "magyar" szóval non-gamer társadalomban sokan kritizálják a videojátékokat, hogy a gyerekek csak az idejüket pazarolják vele, nem segítenek a fejlődésben. Nem akarok most mélyebb hitvitákba belemenni (főleg nem egy tv vs. pc topicba, mert hajnalig gépelhetnék...), viszont tény, hogy a fenti nézet nem megalapozatlan.
Manapság, amikor a brutális, véres játékok a menők és divatosak, ritka a kimondottan jó gyermekjáték. Pláne az olyan, ami nem kezeli őket dedó módra, hanem igenis biztosít kihívást, sőt, még az idősebb korosztály számára is élvezhető program. Ha meg esetleg egy életszemléletet, -formát vagy gondolkodásmódot is hirdet, de nem szájbarágós módon, az meg már tényleg a fehér holló kategóriába sorolandó.
A brazil Mother GAIA Studios által készített, majd az Ovolo Games által befejezett City Rain: Building Sustainability egy ilyen játék. (A teszt a PC verzió után készült.)

Bájos virtuális kolléganőnk és mentorunk, Catherine.

Egy furcsa mix

A játék lényegében a cikk alcímében is szereplő két kultprogram egyvelege: adott egy négyzet alapú mező, ami kis négyzetrácsokra van felosztva. Ide esnek le az épületek, amiket el kell helyeznünk a térképen. Ezek általában csoportosan (pl. lakóház-gyár-pláza) esnek, és az adott csoportból ki kell forgatnunk az éppen megfelelő épületet. Új házat lehetőleg üres területre rakjunk, mert ha nem, akkor csökken a középső zöld csíkunk. Természetesen a legtöbbet lehet fejleszteni is több lépésben, de ennek is van egy határa - vagyis figyeljünk oda!
Ha már szóba kerültek a csíkok: a város lakónak elégedettségét a bal alsó sarokban látható indikátorok jelzik, azaz a különféle beruházásokkal javíthatunk ezeken (pl. rendőrség = biztonság, iskola = oktatás) - már ha esik olyan épület. A cél ezek minél jobbani bezöldítése, hogy végül több pontot érjünk el.
Végül, de nem utolsó sorban érdemes megemlíteni a pénzt is, amivel a W megnyomására speciális épületeket vásárolhatunk, amik különféle bónuszokat adnak városunknak. Pl. időnként esnek szeméthalmok is, amiket normál esetben a hulladékudvarokba (Landfill) kell tenni, viszont egy tisztítóval jelentősen lecsökkenhet a mennyisége.

A béna Bane egyre jobban kiszorul a városból...

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!