LEGO 2K Drive teszt

A legújabb LEGO versenyjáték sok ember számára nyújthat kiváló szórakozást: a Mario Kart rajongók mellett a Lego Racers építő módján felnövők is örömüket lelhetik benne.

Csodaország

Valószínűleg tehát lesznek olyanok, akik gyakorlatilag el sem jutnak a futamokig, de mivel alapvetően egy gokart-stílusú versenyjáték beszélünk, nyilván ez a lényegi rész. A LEGO 2K Drive egy érdekes keveréke a Mario Kart szériának, a Forza Horizon-típusú open world autós játékoknak, illetve megtalálható benne a The Crew 2 járműváltós része is. Ez utóbbi azt jelenti, hogy többféle járgány volánja mögé fogunk beülni egyazon verseny során, amelyek között a váltás alapértelmezésben automatikus, ami számomra kissé irritáló volt. Műúton egy sport- vagy versenyautóval megyünk, de amint földútra tévedünk, egy arra alkalmas autóra változik át a járművünk, és ugyanez megtörténik a víz érintésekor is, amikor már hajóskapitánynak érezhetjük magunkat. A váltás nagyon gyors, az animáció ebből adódóan nem különösebben látványos, sőt, szinte észrevehetetlen, ráadásul a menettulajdonságok sem változnak zavaró módon. Tehát nem fogja a kezünkből kitépni a virtuális kormányt az a tény, hogy egy másodperc alatt hajóvá változott a sportautónk, a villámgyors tempó viszont zavaró lehet, hiszen az átalakulás akkor is megtörténik, ha csak rosszul veszünk be egy kanyart és egy fél pillanatra lefutunk az aszfaltról. A játék epilepsziában szenvedőknek amúgy sem való, a tempó ugyanis nagyon gyors, az eredeti Lego Racers ehhez képest egy könnyed délutáni pihenésnek tűnik. Ez persze nem baj, a világ is rengeteget gyorsult 25 év alatt, ma már arra a folyamatos adrenalin-löketre van szükség, amit a LEGO 2K Drive folyamatosan biztosít a futamok alatt.


[+]

A versenyek között viszont pont az ellentéte történik a dolognak, a játék kissé leül, egy picit talán sok idő telik el két száguldozás között, már ha nem számolunk azzal, hogy a szabadon vezetős módban is elképesztő a tempó. A játékban van egy sztorialapú kampány, amely átlagosan körülbelül 10 órányi szórakozást jelent, de a különféle apró mellékküldetésekkel ez az idő jelentősen kitolható. Az átvezető animációk az egész estés LEGO-filmeket idézik, nem csak a stop motion jellegű technikájukkal, hanem a humorukkal is, tehát ha valaki szereti ezeket az alkotásokat, az most is boldogan fog ülni a televízió vagy a monitor előtt. Kicsit furcsa viszont, hogy a karakterek beszéde a fő történeti vonal kapcsán szinkronizálva van, de a másodrangú NPC-k már némák, csupán leírva láthatjuk a mondanivalójukat.

A környezeti elemek egy része összetörhető, de ez nem különösebben látványos és a játékmenetre sincs hatása.
A környezeti elemek egy része összetörhető, de ez nem különösebben látványos és a játékmenetre sincs hatása. [+]

A fizika, az irányíthatóság rendben van, az alkotás minden szempontból hozza azt, amit a műfaj megkövetel. Elsőre viszont kicsit furcsa volt a driftelés mechanikája, a járgányunkat ugyanis úgy tudjuk megúsztatni, hogy a gáz mellé a féket is megnyomjuk, és mindkettőt úgy is tartjuk. Amennyire idegennek tűnhet ez elsőre, annyira hamar bele lehet jönni, így nem is feltétlenül lesz szükség arra, hogy a klasszikus kézifékes módra váltsunk, ahol egy gombnyomással indítjuk be a mozdulatsort. Nitrót drifteléssel lehet szerezni, ez egy fontos része a játékmechanikának, csak úgy, mint a gokartos játékokból ismert, vezetés közben felszedhető, egyszer használatos fegyverek. A hátulról jövő támadásokat sokszor szinte lehetetlen kivédeni, ami egy fokkal valamiért frusztrálóbb, mint mondjuk a Mario Kart szériánál, de a nosztalgiavonaton maradva ezt meg lehet bocsátani: az eredeti Lego Racersben még különféle színű építőkockákat lehetett felszedni, a fehér színűekkel pedig erősebbé lehetett tenni a képességeket. Ki emlékszik a teleportálásra, ami három felszedett fehér kocka esetén egy teleportkapuval kombinálva sokszor a célba repített? Na, az ugyanolyan csalás volt, mint amennyire annak tűnhet egy-egy elkapott rakéta ebben az alkotásban.


[+]

A játékot mi PlayStation 4 Pro rendszeren teszteltük, a felhasználók egy része által leírt fps-dropot nem tapasztaltuk, más rendszereken pedig elvileg szintén makulátlanul fut az alkotás, az optimalizáció jól sikerült. A látványvilág kellemes, de azért nem káprázatos, a LEGO-ból épített, amúgy törhető környezeti elemek néha kicsit kilógnak a tájból, de összességében hozza a szintet a játék. A hangok is rendben vannak, a különféle fegyverek felvételével járó hanghatások, csippanások kimondottan kielégítők, tisztán látszik, hogy a mai trendeknek megfelelően ez is egy hangsúlyos része volt a fejlesztésnek. A multiplayer-kalandozások is jól ki vannak dolgozva, ráadásul két játékos osztott képernyős módot használva is versenyezhez egymással, ami igazán örömteli.

Összegzés

A LEGO Drive 2K egy nagyon jól sikerült versenyjáték, amely nagyszerűen vegyíti a műfaj legjobb alkotásainak jó tulajdonságait. Autós játékként is megállja a helyét, szórakoztató történettel, különféle kupákkal és open world élményekkel is gazdagítja a játékosokat, többjátékos módban is rendkívül szórakoztató, ráadásul nem maradt ki belőle az osztott képernyő lehetősége sem. Az egyik legjobb rész viszont kétségtelenül a járműépítős mód, ami kis túlzással akár önálló szoftverként is megállná a helyét. Technikai értelemben is rendben van, kellemes a grafikája, jól van optimalizálva, egy kész szoftver, ami manapság szintén nagy szó. A Mario Kart rajongóknak ugyanúgy ajánlott, mint azoknak, akik gyerekkorukban imádták, vagy akár most még is imádják a LEGO-építőkockákat.

A LEGO 2K Drive PC-re, PlayStation 4-re és 5-re, Nintendo Switch-re és Xbox konzolokra érhető el.

A LEGO 2K Drive legjobb vonásai:

  • Kiváló összelegózása a legjobb árkád versenyjátékoknak;
  • fantasztikusan sikerült járgányépítő mód,
  • élvezetes vezetés, folyamatos pörgés;
  • jópofa átvezető animációk.

A LEGO 2K Drive legrosszabb vonásai:

  • A folyamatosan váltakozó járművek egy kicsit idegesítők;
  • a saját magunk által épített járműveket nem lehet megosztani;
  • viszonylag sok idő telik el a versenyek között.

Bodnár Csaba

Előzmények

  • Dakar Desert Rally teszt

    Hosszú szünet után tért vissza a Dakar játékok hivatalos sorozata, a teljesen újjáépített produkció pedig csaknem az év meglepetése lett.

  • LEGO Brawls teszt

    A bal sarokban: egy LEGO-minifigura. A jobb sarokban: egy másik LEGO-minifigura. A másik hat sarokban szintén. Vajon milyen lehet egy építőkockás verekedős játék?

  • LEGO Star Wars: The Skywalker Saga teszt

    Réges rég, egy messzi-messzi galaxisban a Traveller’s Tales megalkotta minden idők talán legnagyobb LEGO játékát. De vajon a legjobbat is? Erre keressük a választ.

  • Gran Turismo 7 teszt

    Csak nem szűnik meg a nagy játékok áradata: a Horizon és az Elden Ring után most a Gran Turismo 7 formál igényt minden szabadidőnkre.