MouseBot bemutató (Android, iOS)

A Riptide GP2 és a Beach Buggy Racing alaposabb kipróbálása után nem lehetett kérdéses, hogy a kaliforniai székhelyű Vector Unit játékaival érdemes foglalkozni, hiszen remekül forgatják a jól bevált recepteket, és olcsón kínálnak minőségi játékokat. Legújabb, MouseBot névre hallgató alkotásuk szintén mobilokon kezd, bár nem kizárt, hogy a későbbiekben több platformon is megjelenik.

A feladat egyszerű: jussunk át az akadályokon és gyűjtsük össze az összes sajtot
A feladat egyszerű: jussunk át az akadályokon és gyűjtsük össze az összes sajtot [+]

A név beszédes, a történet pedig a célnak megfelelően egyszerű: egy macskák által uralt laboratóriumból kell megszöknünk robotegerünkkel, amit persze mindenáron megpróbálnak lehetetlenné tenni, újabb és újabb csapdák bevetésével. A 65 különböző pályát 9 részre osztva kapjuk meg, minden egyes rész hoz egy másik csapdát, lesz itt hagyományos egérfogótól kezdve, bárdokon és lézeren át sokkolóig minden, olykor elég durva kombinációkban. Nincs végtelen számú újrakezdés, de jól megtalálták az optimumot, rendszeresen megújulnak a lehetőségek, egyáltalán nem érzi azt a játékos, hogy fizetnie kéne bármiért. Vásárolni persze lehet, a villámtallérokra 590 és 5590 forint közötti összeget költhetünk, de ezekre sincs érdemben szükségünk, hacsak nem ragaszkodunk ahhoz, hogy magunknak konfiguráljuk az egerünk megjelenését.

Jajj annak a cicusnak, aki nem tervez elég jó csapdát
Jajj annak a cicusnak, aki nem tervez elég jó csapdát [+]

Az előny persze más szemmel nézve hátrány is: kizárólag esztétikai fejlesztés létezik a játékban, a pályákon összegyűjtött, felhalmozódott sajtokat pedig csak arra használhatjuk, hogy skineket sorsoltathassunk vele, nincs semmi extra erő, vagy segítség, ami átlendítene egy-egy problémás ponton. Ha nagyon nem haladunk, ki tudunk iktatni egy akadályt, esetleg egy teljes szakaszt is átugorhatunk, de érdemes megfontoltan bánni ezekkel a lehetőségekkel, mert nehezen pótolhatók, és szinte biztos, hogy a bonyolult kombináció után csak még bonyolultabb kombináció jön.

Vízben hiába is próbálnánk ugratni
Vízben hiába is próbálnánk ugratni [+]

Az irányítás legalább annyira egyszerű, mint a sztori: értelemszerűen kezelhetjük a balra-jobbra, illetve ugrás funkciókat, háromféle kiosztásban. Elrontani sem lehet, egyedül az okozhat némi zavart, ha vízben próbálunk ugratni, ennek lehetetlenségét ugyanis előre nem jelzi a játék, és később is megfeledkezhetünk róla, ha valamelyik hullám mögül előkerül egy váratlan akadály, és felpattanással hárítanánk el a veszélyt. A fizikai valósághűséget persze ettől függetlenül felejtsük el, lehetetlenül jó a tapadás, értelmezhetetlenül kicsi a fordulókör, viszont a kormányzás egyáltalán nem kényelmes, némi késedelemmel reagál a bevitelre.

Sajt és sárm!
Sajt és sárm! [+]

Aki újító szellemet keres, valószínűleg nem ebben találja meg a számításait, viszont ugyanazt elmondhatjuk róla, amit a fejlesztők korábbi játékairól: korrekt módon variálnak azokkal az elemekkel, amik sok éve működnek hatékonyan, a vizualitás pedig olyan korrekt iparosmunka, ami biztosan nem marad éveken át emlékezetes, semmilyen előjellel. A zavaró csak az, hogy a játék vége felé, ahol nagyon sok pályaelemet tölt be a rendszer, a Huawei P9 produkált némi akadozást, ennél gyengébb mobilok tulajdonosai adott esetben jogosan panaszkodnak majd a gyenge optimalizálásra.

Kipróbálni érdemes, ingyenes, és reklámok sem nagyon vannak benne, adott esetben nagyon sok időt bele lehet ölni, viszont jelenlegi formájában ez mobiljátéknak is elég szűkös, néhány óra alatt végigjátszható, és még így is repetitív, nem asztali konzolokon van a helye. A grafikus motorra és a textúrákra ráfér némi fejlesztés, sokkal több tartalom illene hozzá, viszont az alapötlet rendben van, az átvezető kisfilmek komikusak, és kihívás is akad benne.

A MouseBot elérhető iOS és Android platformokra.

szentkuti11

Azóta történt

Előzmények