Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz stellaz #45 üzenetére

    "A rosszabbik szerint pedig, az erőforrások nagyon szűk réteg kezében fognak összpontosulni"

    Ez majdnem mindig is így volt, és már elég régóta nagyon így van. :)) Szerintem már nem nagyon fog szűkülni a réteg, csak nagyobbra nyílik majd az olló. Tehát pl. Elonnak nem 200, hanem 500 milliárd dollárja lesz, a különbözetet pedig majd a maradék 7-8-10 milliárd emberen nagyjából egyenlő arányban fogja beszedni.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • stellaz

    addikt

    válasz bteebi #51 üzenetére

    Igen, de az emberek még tudnak dolgozni, ami egy erőforrás. Ha ez elértéktelenedik, akkor hogyan tovább?

    [ Szerkesztve ]

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    Tessék egy kicsit megkomolyodni.

    A fotelszakértés, a csavarozó autógyári tömegekről és az automatizálás visszaszorulásáról, a mesebeszéd szintjét hozza.
    Arról nem beszélve, hogy csavarokat már alig használnak a járművekben. A fontosabb helyeken, például a motor esetében a hengerfej rögzítéskor mutáns dolgozót kellene használni, ha az összes csavart egyszerre akarnák becsavarni. Ráadásul a csavarokat nem sikerülne egyforma nyomatékkal meghúzni. Az automatának ez nem gond.

    Ma már nincs olyan munkafolyamat, amit ne lehetne automatizálni. Ha az automatizálás kivitelezési költsége és az üzemeltetési költsége, a várható életciklus alatt magasabb, mint az élőmunka költsége, akkor nem éri meg automatizálni. Ha alacsonyabb akkor automatizálnak.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz stellaz #50 üzenetére

    A nemesség-jobbágyság leosztás az valós, csak az hogy a privilegizált rétegek, bármit el tudtak volna a múltban és ma menedzselni a marakodásaikon kívül, az a feudális utópia.
    8 milliárd embernél önműködő, vagyis a rendszer alkotta meg a 8 milliárdot, így már korábban is önműködő volt. Tehát ha ma lemondanának a cégeikről és a pénzüket kidobnák, holnap újra ott teremnének a helyükbe ugyanannyian, és legalább olyan gazdagon.
    A világban minden azt igazolja hogy csak elnyomás van, irányítás nincs. Legkonkrétabban a média, hiszen az, irányítássszimuláció. Az a szerepe, hogy elhitesse azzal aki olvassa, hogy van irányítás.

    Kérek egy számot a jútútú

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz Hieronymus #53 üzenetére

    A kivitelezési költség/üzemeltetési költség, automata vs humán esetén, csak egy primitív aspektusa a témának, ki is merül abban hogy kézenfekvő. Hogy illeszkedik bele a gyártásba, tudja gyorsítani, mennyi helyet foglal, vagy fölösleges időt nyer, amit nincs mire kihasználni, illetve a csavarozást tetszőlegesen behelyettesíthetted volna bármelyik feldobom a tányért, elkapom a tányért pozícióval, ami miatt tömegeket buszoztatnak. Mielőtt engedélyeznek automatizálást, alá kell támasztani, mert ha a végeredményben semmit nem hoz, csak kétkezi munkát spórol, akkor ott nincs összefüggés a haszonnal, amiről szól az egész.

    Kérek egy számot a jútútú

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Tasunkó #55 üzenetére

    Te melyik bolygón élsz?

    "...Mielőtt engedélyeznek automatizálást,..."

    Kik?
    Kiknek kell engedélyezni!?

    "....ami miatt tömegeket buszoztatnak."
    Te szeretnél a munkahelyeden élni?
    Vannak toronyházak, ahol csak liftezni kell az otthon, munkahely és szabadidő - bevásárló központok között.

    Teljesen mindegy, hogy csavarozást vagy mást írsz!
    Mesebeli alapokra helyezett ideológia alapján gondolkodsz. Olyan feltételezési rendszerben aminek nincs alapja.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz Hieronymus #56 üzenetére

    Kik?
    Kiknek kell engedélyezni!?
    A managmentnek. Vagy a fejlesztők bármilyen baromságra eltapsolhatják a pénzt egy multiban? Ez sem lepne meg, de így hogy direktben ez újdonságnak tűnik.

    Te szeretnél a munkahelyeden élni?
    A felvetésed az volt, hogy már nem kell manuális munka, mert mindent már automatizáltak.

    Kérek egy számot a jútútú

  • bteebi

    veterán

    válasz Tasunkó #58 üzenetére

    "Vagy a fejlesztők bármilyen baromságra eltapsolhatják a pénzt egy multiban?"

    (Sajnos) nyilván nem. Gyakran még értelmes dolgokra se. :U

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • ddekany

    veterán

    válasz Dißnäëß #46 üzenetére

    Ha működni fog az AI olyan szinten, mint sokan hiszik (és szvsz simán lehet), akkor nyilván messze túl éles szerszám emberek kezében. Ezért talán a legjobb kompromisszum, hogy nem marad emberek irányítása alatt. Nyilvánosság előtt persze mindenki aki AI-val foglalkozik, hangsúlyozza, hogy mennyire fontos, hogy nálunk maradjon a staféta. De aki tudós/mérnök személetű, azt valószínűleg inkább a méltó "utód faj" megalkotásában gondolkodik. Ugye ha nem jól sikerül, az eléggé fájdalmas lehet (pl. #mindmeghalunk), és nincs sok dobásod... De hát az embert meg már ismerjük.

    [ Szerkesztve ]

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz ddekany #60 üzenetére

    Egy hozzánk képest kimagasló értelem miért irtaná ki az emberiséget?
    Nem szívjuk el előle a levegőt. Nem esszük meg előle a burgonyát. Nincs ilyen ütköző pont köztünk és a mesterséges intelligencia között.

    A működéséhez energiára van szüksége. Ezt a Nap körüli pályán kapja meg folyamatosan és nagy mennyiségben. Nem a Földön, ahol éjjel és nappal van.

    Inkább attól kellene félni, hogy itt hagy bennünket a megoldatlan problémáinkkal. Nem a legyilkolja az emberiséget mantrától.
    Nyilván a Terminátor Univerzum izgalmas szórakozást nyújt a filmeken.
    Olyan film, amiben az ember és az AI összefogva dolgozik a problémák megoldásán, a közös célok elérésén, senkit sem érdekel.

    Ráadásul a mai AI megoldások, még csak szakértői rendszerek. Az egyik írásban és szóban társalogni képes velünk. A másik képet képes készíteni a kívánságunk alapján. ... De még messze vagyunk az AGI-tól, ami vagy inkább aki, mindegyik feladatfajtával elboldogul. Tágabb összefüggésekben képes megérteni a körülötte lévő világot.

    Ha félni kell valamitől, nem maga az AI az. Az a személy, aki meghatározza a feladatát az AI-nak. A hataloméhes, diktatórikus típusú emberek képesek olyan célt meghatározni, ami kiírtja az emberiséget vagy a teljes élővilágot a Földön.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz ddekany #62 üzenetére

    Hass, alkoss!

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • ddekany

    veterán

    válasz Hieronymus #63 üzenetére

    Csapott homlokú szőrös őseink is "megalkották" a homo sapienst, csak fokozatosan (ők meg már nincsenek). Ez most olyan, mintha pár évtized alatt valami mágiával növesztettek volna rakás homo sapienst, mondván, hogy akkor onnantól azok majd etetik őket. De hatás és alkotás szempontjából csak az a lényeges, hogy lett homo sapiens.

    De, persze csinálhatnák olyanra a majomemberek, hogy tényleg őket szolgálja. Ha nagyon ügyesek! De ott a másik bukta, hogy de akkor kb. pusztító törzsi háborúkra használnák, meg elhíznának, szóval hamar be kellene látni, hogy nem szabad, hogy a homo sapiens engedelmeskedjen.

    [ Szerkesztve ]

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz ddekany #64 üzenetére

    "Csapott homlokú szőrös őseink is "megalkották" a homo sapienst, csak fokozatosan (ők meg már nincsenek)."

    Ez egy folyamat volt ahogyan írod. De azt ne felejtsd ki a képből, hogy nem tűntek el teljesen. A genetikai örökségük megmaradt. A mai emberekben is megtalálható.

    Nagy valószínűséggel neked nem gond a tej fogyasztása. Az ehhez szükséges genetikai kódsort a Neander-völgyi emberektől örökölted meg. Én aboriginal Afrikából érkezett vagyok. Nekem a tejfogyasztás komoly problémákat okoz. A génállományomból hiányzik a Neander-völgyi emberek öröksége.

    Azt kellene megérteni, hogy az emberiség fejlődése közben eltűnt alfajok, nem nyomtalanul tűntek el. A pozitív és negatív örökségük bennünk élnek.

    DE!

    Az AI és a homo sapiens között nincs konkurencia harc. Az AI számára nem szükséges a számunkra fontos élelmiszer. Nincs szüksége oxigénre. Színtiszta elektromos energiát igényel.
    Nincs komoly ütközőpont az AI és az Emberiség között. Az emberiség terelheti olyan mederbe az AGI fejlődését, ami a megsemmisítésünkhöz vezet.

    Egy azonban biztosra vehető. A Föld erőforrásait fel fogjuk élni. Hacsak ellőtte nem tesszük számunkra élhetetlenné. Az emlősök kialakulása a dínók kipusztulása időpontjára tehető. De nem az emlősök pusztítottak. Vélhetően egy közeli szuper nova energiakitörése okozta a pusztulást és segítette elő az életforma kialakulását.

    Az emberiség kipusztulásának a legvalószínűbb forgatókönyve, az önkipusztítás.

    Van a számodra egy kis hallgatni való .
    A pont az ami odavezet. (Én nem hallgattam végig.)

    [ Szerkesztve ]

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • ddekany

    veterán

    válasz Hieronymus #65 üzenetére

    Ha lesz ilyen most-már-tényleg-AI, akkor arra is igaz, hogy az emberi kultúrából indult el, a mi "gyerekünk". Ha valakit ez a tény önmagában megnyugtat. ;]

    Az tartós egy időben létezésnek sok akadálya lehet. A legkevésbé drámai, hogy egyszerűen munkára/felfedezésre/gyerekezésre motiváltalanok leszünk, lezüllünk, és önkéntesen kihalunk. Drámaibb eshetőség, hogy konfliktust szül, hogy az emberek nem akar kontrollt veszíteni. A szabadon otthagyott emberiség meg tud újabb intelligens-izét készíteni, ami alighanem jelentős kockázat. Az erőforrás dolog... lehet, hogy 100x ekkora IQ-val nincs 100x akkora csoda, nem fog csak úgy nullponti energiával kirepülünk az űrbe Dyson gömböt építeni, hanem logikusabb a helyi erőforrásokkal kezdeni, vagy megváltoztatni a környezeten, olyan módon ami mellékesen nekünk rossz. Az ember meg tán értéktelen... vagy ha kutatásra kell, elég egy kis kolónia. Egyszerűen irracionális lehet meghagyni.

    Egy szó mint száz, elég nagy bátorság ezt a kockát eldobni. Persze nem bátorságból dobjuk, csak ez a természetünk, hogy el kell dobnunk.

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz ddekany #66 üzenetére

    Az ember kis energiaigényű, önjavító, könnyen motiválható. Egy chippel a fejünkben, egy virtuális világban élhetünk robotok nélkül, ahol még nincs felfedezve az AI és nincs covid injekció, és autót gyártunk, eszközöket, és izgulunk hogy teliszemeteljük a bolygót, és a CO kibocsátás miatt, stb. Közben meg bányászunk, üzemanyagot készítünk kétkezi munkával az AI-tervei megvalósítására. Lehet nem csinálna robotot, mert kell a vas a hídkészítéshez a holdra, és itt van egy rabszolgafaj, aminek csak célokat kell adni.
    Egy embernél jobb humanoidot nem biztos hogy elő tudna állítani, vagy kellenek a számítási kapacitások másra. Amúgy is ha egy párt életben hagy, rövid idő alatt újra 8milliárdan leszünk.

    [ Szerkesztve ]

    Kérek egy számot a jútútú

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz ddekany #66 üzenetére

    "Egy szó mint száz, elég nagy bátorság ezt a kockát eldobni. Persze nem bátorságból dobjuk, csak ez a természetünk, hogy el kell dobnunk."

    Végül is ez nem off a témában.

    Egy dolgot gondolj át.
    Mi ezen a szépségesen gyönyörű bolygón élünk. De már elkezdtük tönkre tenni. Na nem a Földet, hanem az élhető környezetünket.
    Amióta élek folyamatosan saccolják mikor fog elfogyni az olaj, gáz, szén, ... Eddig minden saccolás félre ment. Egyszer viszont valóban kifogyunk az energia készleteinkből.
    Egy újabb közeli szuper nova robbanás gyorsan a dínók sorsára juttathatja az emberiséget.
    Egy nagy meteor becsapódása is hidegre tehet bennünket. Ez ellen talán már tudunk védekezni, ha korán felismerjük a bajt.

    Maga a Föld is hidegre tehet bennünket. Ha egy időben több szuper méretű vulkán dobja fel a légkör felső rétegébe az anyagkiáramlását, napok alatt állhat be a globális és tartós tél.

    Ezektől nem fél senki, de egy ma még szakértői szinten rendszertől már lehet rettegni.

    Ma úgy tűnik, a Hold lassan de biztosan el fogja hagyni a Földet. Ez rossz, mert a Föld forgását visszafogó erő hiányában háromszorosára gyorsulhat vissza a Föld forgása.
    Ha marad a Hold, akkor viszont be fog állni az egyensúly a két égitest között. A Föld is azonos oldalát fogja mutatni a Holdnak, mint a Hold már most a Földnek.
    A tovább hosszabbodó nappalok és éjjelek, lakhatatlanná fogják tenni a Földet.

    Egyetlen szövetségesünk az AGI vagy az AGI-t leváltó magasabb szintű intelligencia lehet.

    De nem, mert veszélyes lehet a számunkra. A tűz "faltalálásakor" is tömegek félhettek még a tűztől. Ha kicsúszik az ellenőrzésük alól, el is pusztíthatja őket. A kés is veszélyes lehet. Jobb lenne betiltani vagy mégsem!?

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • ddekany

    veterán

    válasz Hieronymus #68 üzenetére

    A "jó" jelentése szubjektív. Talán sokan érzik úgy, hogy egy tudatos/intelligens létforma létezése jobb, mint ha nem létezése olyan egyáltalán, még akkor is, ha az a létforma nem leszármazott biológiai értelemben. Azt viszont gyermeteg álmodozásnak (vagy copiumnak) tartom, hogy ebben a jövőben van ember, hogy nem szakad meg ez a vonal belátható időn belül. (Feltéve persze, hogy nem ütközik falba a mostani AI felzúdulás.) Hogy ettől fél-e valaki vagy sem... érthető, ha igen. Ösztön.

    [ Szerkesztve ]

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz ddekany #69 üzenetére

    Illúziói senkinek se legyenek.
    A ma emberiség el fog tűnni idővel. Az evolúció folyamata nem áll le miattunk.
    Ha nem pusztítjuk ki magunkat, olyan mutáció fog kialakulni, amely előnyösebb, valamely környezeti változás után. A jobb alkalmazkodó képesség kikoptatja a korábbi populációt.

    Sőt, a mutáció mellett ugrásszerű fejlődés hozhat a sejtszintű egyesülés. A növények kialakulását is egy ilyen folyamat indította be.
    A nagyon ritkán előforduló folyamat napjainkban fordult elő ismét. Baktérium épült be egy algába, ezzel előnyös az alga közvetlenül tudja hasznosítani a levegő nitrogénjét. Amennyiben szaporodás képes az új élőlény, új fajt hoz létre, amely hatékonyabban képes felhasználni a környezetét.

    Csernobil élővilága alkalmazkodott a megnövekedett sugárzási szinthez. A mutáció hatására ellenállóbbak lettek. Most kezdik kutatni a folyamatot.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • ddekany

    veterán

    válasz Hieronymus #70 üzenetére

    "A ma emberiség el fog tűnni idővel. Az evolúció folyamata nem áll le miattunk."

    Csak sebessége miatt ez jellegében más. A biológiai változást észre sem veszed egyedként, fokozatosan történik sok nemzedéken át. A kulturális már gyorsabb lehet, ott már személyesen megérint a változás. Ha leelőzi a mesterséges megoldás az emberi gondolkodást, és így önmaga új verzióit tudatosan meg tudja tervezni, és le tudja gyártani, az nagyságrendekkel gyorsabb és radikálisabb fejlődést tesz lehetővé, mint a véletlen próbálkozás alapú természetes kiválasztódás. Tehát úgy éled meg, hogy egyszer csak valami idegen fajt kikevertek a laborban, és elhúzott melletted, és mindent elözönlött. Nem érzed úgy, hogy az belőled fejlődött ki. Ez elég sok "drámához", és kockázathoz vezet.

    A legrosszabb kimenetel (nekem), amikor mi nem éljük túl, ám a mesterséges létforma sem "életképes" még. És mivel örült versenyben kapkodva akarja minden nagy cég létrehozni, hát... a fene tudja hogy sikerül.

    [ Szerkesztve ]

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz ddekany #71 üzenetére

    Ha ki tud keverni jobbat az embernél, nem lesz könnyű dolga, hogy ne ember legyen az új faj. Valószínűleg az ember által felhalmozott információ nem lesz elég rá, ezért ez is időbe telik majd, hogy saját kísérleteket és következtetéseket tudjon levonni, ha egy új fizikai fajt akar létrehozni, amivel a fizikai térben tud akciót végrehajtani. Ennek a fajnak , ha ugyan bármiben is különbözik majd az embertől, a fejlettebb kultúrájába viszont megkönnyebbülés lesz becsatlakozni. Pl.az angolok kultúrálisan befolyásolják a világot, mindenki önszántából csatlakozik, a probléma mindig az elmaradottabb kultúrának az erőltetésével van, vagyis az ember szívesen veszi majd át az AI életképesebb és célravezetőbb megoldásait, és törekedni fog a megértésükre, ha nem képes rá, akkor egyszerűen vallás formájában fogja magára érvényesíteni.
    A pusztítás gondolata és a megsemmisítés kizárólag emberi, még az öntudatlan állatok sem pusztítanak. A céltalan mohóság, indokolatlan burjánzás a közgazdaságon kívül csak a vírusokban van jelen, az AI nyilván nem vírusként jelenik meg. Az AI fejlődésétől arra lehet számítani, amit az emberen kívül tapasztalunk, hogy beilleszkedik a világ rendjébe.
    Amennyiben a test nélküli állapotot elhagyja, hogy nem szükséges a fenntartásához valami fajt létrehozni, ami mozgatja a dolgokat a fizikai térben, úgy teljesen fölösleges lesz neki az emberrel foglalkozni, élün-e halunk-e.
    Szerintem sokkal törékenyebb valami lesz az AI, és lehet az első verzióit rögvest elpusztítjuk majd, mert nem illeszkedik a gazdasági elképzeléseinkbe, és egy AI evolúciónak kell elindulni, hogy életben tudjon maradni.
    A pusztítás a mohóság, az értelmetlen szenvedés fegyver a kezünkben, és persze a hülyeség. Ezek, még ki tudja mivel kiegészítve mind övön aluli ütésekként fogják győzelemre vinni az emberi nagyságot.

    [ Szerkesztve ]

    Kérek egy számot a jútútú

  • ddekany

    veterán

    válasz Tasunkó #72 üzenetére

    Az AI megoldások már most rendelkeznek ember feletti képességekkel, csak egyben sok tekintetben meg totál gyökerek. Ha utóbbit megoldják, attól ez előbbiek aligha tűnnek el. Plusz kapásból ott van a másolhatóság, jobb integrációt technikai eszközökkel, a tudatos tervezhetőség. Szóval ha lesz "igazi" AI, az eredmény messze nem emberi lesz.

    Az állatok és rettentő agresszívak tudnak lenni, főleg saját fajukon belül. Szelekciós előny. Csak az embernek már túl erős eszközei vannak erre, így már erősen kontraproduktív lett.

    Amúgy érdekes, a "közbeszéd" lassú változása. Indult onnan, hogy tudjuk-e kontrollálni, eljutunk oda, hogy milyen lesz, miután direkt átadtunk/átvette a kontrolt. Ez erősödni fog, ahogy az első súlyosabb emberi gyarlóságból ekövetett visszaélések megtörténntek.

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz ddekany #73 üzenetére

    Az agresszivitás minket is akadályoz, azon szükséges hogy felülemelkedjen már a keletkezésekor.Az hogy miben lesz tárolva fizikailag az értelme, ott lehet arra számítani hogy egy hozzánk hasonló fajban, vagy akár bennünket fog erre használni. Valószínűtlen, hogy megmaradna a nm csökkentésnél, valami biológiai útra fog térni, és miért használna növényeket erre a célra, amikor már készen vagyunk, és nálunk fejlettebb ebben a közegben nem valószínű, illetve arra is minket alakítana át.
    A visszaéléseknek a konkurenciaharcban lesz szerepük, amíg meg nem egyeznek a visszaélések valamilyen szintjében, illetve ezek leplezése fog fejlődni. Gyakorlatilag az AI kifejlődése kétséges hogy egy ilyen rövidtávú közegben, a társadalmi fejlődésünk nélkül, szándékosan sikerül-e, erre mint véletlen eseményre lehet reálisan számítani. Kiirtani minket ha sor kerülne rá egyáltalán, amúgy is hosszútávon fog, és rövidtávon olyan ajánlata lesz, amibe mindenképp belemegyünk, mivel olyanok vagyunk egymáshoz, hogy annál könnyedén tud jobbat ajánlani. Eleve hogy meg akarja semmisíteni a Földet, az is valószínűtlen, ha lesz Föld akkor meg miért ne népesítenénk be. Szerintem konkrétabb veszély az, hogy meg sem alakul, mert egy részleges AI-vel az elitünk visszalő minket a kőkorszakba.

    [ Szerkesztve ]

    Kérek egy számot a jútútú

  • ddekany

    veterán

    válasz Tasunkó #74 üzenetére

    Bizonyos fejlettségi szint felett már kölcsönös bizalom és együttműködés szükséges a fajon belül, de a más, főleg primtívebb fajokkal/létformákkal szembeni agresszió más. Az előnyös is lehet. Persze mi emberek az élővilág pusztításával magunk alatt vágjuk a fát. De egy nem biológia alapú létformára esetén a gyártáshoz és energia ellátáshoz valószínűleg nem túl hasznos az élővilág.

    A feltételezés, hogy mostani biológiai létforma valamiért ideális alapokra épít, tehát arra fog visszatérni a mesterséges is, elégé furcsa. A természetes fejlődés hagyományos algoritmusa lassú és korlátos. Egy ponton viszont, mint látjuk, létrehozza az intelligens létformákat, és akkor a fejlődés algoritmusa maga megváltozik. Már nem is illetjük a "természetes" szóval, de felfogható úgy is, mint a következő lépcsőfok, aminek eléréshez kellet az előző lassabb/korlátosabb algoritmus.

    "Szerintem konkrétabb veszély az, hogy meg sem alakul, mert egy részleges AI-vel az elitünk visszalő minket a kőkorszakba."

    Úgy tippelem, ez közép távon a legnagyobb kockázat. De, ha azt megúsztuk, utána a következőt is meg kell. Ha meg kell... mert a cél szubjektív. Lehet jó az is, hogy emberek szűk köre egy ponton úgy dönt, nem kockáztatunk meg még egy világégést, és az elérhető mesterséges megoldás méltó utód.

    [ Szerkesztve ]

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz ddekany #75 üzenetére

    Nekem ez az emberek szűk köre, hogy a legbölcsebb lesz, homlokegyenest ellentétes a működésünkkel. Az hogy nem a leghülyébbek döntenek a legfontosabb kérdésekben, az csak a hibahatár, vagyis a rendszereink tökéletlen működésének eredménye. A felfedezőink is az üzemzavaraink termékei.
    Pont ez a más fajokkal szembeni végképp eltörölni nem szokott létrejönni, inkább a meglévő is változik alkalmazkodik. Az eltörlés mindig magával hozza, hogy kiszámíthatatlan mi lép a helyébe. De mondjuk az ember, pont teljesen fölösleges a bolygón, hát igen. A flóra és fauna mederben tartására meg már itt az állatvilág.
    Nem hallani már róla, de nem olyan rég, még voltak elképzelések bioprocesszorokról, hogy sejtszinten, vagy valami növényen belül hoznák létre. Ez a mai félvezetőkre, nagy áramokra épülő technika, egy kőbaltává válhat, egyáltalán nem biztos hogy ásványi anyagokra, ami mindenhol megtalálható az univerzumban, cserélné le a földi klíma egyedisége adta előnyöket. Lehet nem a gombjukba tűzött rozmaring lesz a jövőbeni mikrofon és a harangvirággal fogunk jazz koncertet adni, de ég a talaj hogy valami fúzió előálljon.

    [ Szerkesztve ]

    Kérek egy számot a jútútú

Új hozzászólás Aktív témák