Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Luck Dragon #15 üzenetére

    Az előző laptopomhoz kaptam, és sokáig én is így jártam el, azért nem volt rossz az, hogy 50K-ért vettem 15 éve a Windows 7 Home Premiumot-ot, aztán 10K-ért upgradeltem 2012-ben Windows 8.0-ra, majd folyamatosan MS akciók keretében 0 Ft-ért W8.1 PRO-ra 2013-ban, aztán 0 Ft-ért Windows 10 PRO-ra 2015-ben, és eközben három gépet cseréltem, egyet 2010-ben, aztán 2016-ban, majd 2021-ben. Ja a 2021-esre már az ASUS adta a Windows 10/11 HP-t :D

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • Pikari

    addikt

    válasz Luck Dragon #40 üzenetére

    Ezeket a programokat nem ismerem. Az elmúlt évek során egyszer kellett CNC vágógépre modelt készíteni, azt librecadban csináltam. Az erre nagyon jó volt, elég intuitív, kb 10 másodperc alatt ráállt az agyam, és meg tudtam csinálni a modellt pár perc alatt úgy, hogy először (és utoljára) láttam azt a programot. Viszont ha valaki 3D-ben akar CAD-ezni, akkor ahhoz a librecad érzésem szerint nem jó, inkább csak 2D-re.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    addikt

    válasz Luck Dragon #44 üzenetére

    A tapasztalatom szerint a Libreoffice az új Office. Az viszont Linuxon sokkal jobban működik (mivel eleve oda készült). Hogy a Microsoft saját programjai Linuxra nem léteznek, az talán annyira nem megdöbbentő, alapvetően a linuxos infrastruktúra alapvetően jobb felhasználói élményt nyújt a Microsoft szoftvereinél, nyilván lehet ellenpéldákat is találni, de a legtöbbször nem erről van szó, hanem arról, hogy az emberek általában zsigerből elutasítják a számukra újdonságként ható környezetet már attól is, ha máshol van egy ikon. Még akkor is, ha ez technikailag éppenséggel jóval fejlettebb lenne, vagy a szabadságjogaikat kiszélesítené.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    addikt

    válasz Luck Dragon #46 üzenetére

    Azért a vállalati rendszereknek ma már nem is az a fokális pontja, hogy egy szervergépről a gépek startmenüjét állítgasd. Különféle operációs rendszerek együtt léteznek a hálózaton windowstól androidon át linuxig, és sokan inkább a saját gépeiket hordják be.

    Nem is azt mondom, hogy írtsák le minden gépről a windowst, de a microsoft szoftvereinek és szolgáltatásainak a szerepe túlértékelt, a rendszert teljesen úgysem lehet kohézívvé tenni, miközben az alternatívák gyakran sokkal jobbak. A Microsoft szerepét ebben a szegmensben biztosan csökkenteni érdemes.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • King Unique

    titán

    válasz Luck Dragon #40 üzenetére

    Ha csak a kipróbálás a cél, akkor az mondjuk éppenséggel megoldható telepítés nélkül is egy pendrive-ra kiírt és arról bootolt ún. live rendszer formájában, a legtöbb telepítője alapból tudja azt.
    Ha a szokásos neves műszaki és grafikai tervezőprogramok aktív használta a cél, akkor viszont eleve felejtős olyan célra az a platform, mivel az ipari és oktatási standard eleve az Adobe, AutoDesk és Siemens termékcsalád, amely programok viszont zömmel eleve Windows only, illetve egy kis részük elérhető macOS-re is. Arra a bizonyos másik platformra viszont alapból nem, ott max. Wine és társai megoldásokkal lehet bohóckodni azok futtatásához, de azzal korántsem minden ilyen program futtatható, meg amelyik igen, annál sem feltétlen mindig a legújabb, hanem lehet csak az X éves régebbi verziók. Ipari és oktatási környezetben meg nyilván nem fognak ilyennel vesződni, hanem eleve olyan operációs rendszert tesznek alá, aminél eleve biztosított a teljes kompatibilitás és támogatás, ami ugye = főleg Windows és esetleg macOS.
    Azok a bizonyos alternatívák pedig ugye korántsem mindenhol és mindenkinek alternatívák, otthon még esetleg lehet vele játszadozni, ellenben ipari és oktatási területen már nem nagyon fognak tömegesen ilyen LibreCAD és társai programokkal bohóckodni. :N
    Az Office téma dettó, ahol offline eleve a Microsoft Office + a Microsoft 365 (korábban Office 365) régóta az oktatási és ipari standard, ami destopon megint Windows és macOS only. Ha online, akkor ott a Microsoft Office Online mellett pl. a Google Docs is jól megy, de az offline kategóriában eleve a Microsoft Office + a Microsoft 365 megy leginkább.
    + Egy rakás egyéb más szoftver is gyakorta eleve Windows only, ott vannak pl. a különféle hardverelemekhez, pl. asztali PC-s alaplapokhoz valamint PC-alapú laptopokhoz mellékelt gyártói menedzsment szoftverek, belső / külső HDD és SSD meghajtókhoz mellékelt gyári diagnosztikai, firmware frissítő, hardveres titkosítás menedzsment, stb. programok, hogy csak néhányat említsünk.

    Na de elég is erről bőven ennyi off és inkább kanyarodjunk vissza a blogbejegyzés eredeti témájához, a Windows 10/11 termékkulcs, szoftverlicenc vásárlása témához. :))

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Luck Dragon #51 üzenetére

    Igen, lehet ilyen formában is részletezni, na de ha azt nézzük, hogy melyik platformra érhető el natívan a most említett XY spéci szoftver, akkor az ugye desktopon továbbra is jellemzően a Windows és macOS rendszerek. Ahol ha nem akar a felhasználó ilyen-olyan alternatív szoftverekkel és egyéb megoldásokkal vesződni, amelyek ráadásul nem is feltétlen jobbak az adott feladatra, akkor kb. eleve eldőlt, hogy mit fog használni. + Ugye desktopon az ipari és oktatási szegmensben is elsődlegesen a Windows és macOS (+ oktatásban még ChromeOS) rendszerek, az azokra natívan elérhető programok használata jellemző. ;)

    De mindegy, mert ez itt már inkább off, a téma viszont ugye a Windows szoftverlicenc és annak vásárlása.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák