Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyberius

    aktív tag

    válasz dabadab #9 üzenetére

    Szóval hogy is van ez? Nem volt virágzó PC piac, de az IBM-nél már PC-mániával számoltak? TRS-80, Commodore PET meg mik voltak akkoriban... szóval a virágzó PC-piacot nem a mai értelemben gondoltam, hanem úgy, hogy Amerikában már volt választék otthoni számítógépek terén, amikor az IBM belépett a piacra. A szabad versenyben igazad van, ezt nem vitatom, de az otthoni gépek elterjedése végbement volna nélkülük is, legfeljebb lassabban. Bár még ez sem biztos, több konstruktőr esetén talán nem olcsósodnak el annyira a gépek, viszont gyorsabb lett volna az innováció.
    Ráadásul a PC-architektúra mára már jelentősen elavult, és inkább lassítja, mint gyorsítja a fejlődést. Jó példa erre a Zoltán által emlegetett ISA-busz, ami a PC-k 8 bites buszának kibővítése, és tényleg sokáig húzta az alaplapon, a felhasználók nagy részének felesleges ballasztként. Vagy ott van ugye a modern, RISC szervezésű procikra ráhúzott hardveres CISC-emuláció (úgy tudom, a Pentium Pro óta van ez így), ami szintén az x86-kompatibilitás megőrzéséhez kell, ráadásul még ez is jelentősen lebutítva, valós módban bootol. A valós mód is egy vicc volt már a végén, szenvedés az XMS-EMS memóriával, mert ugye egy ismert okosember annak idején aszonta, hogy 640k mindenkinek elég lesz (mondjuk tényleg okos, nem vitatom, de ezzel alaposan melléfogott)...

    Ami az MS érdemét illeti, valóban nem nekik köszönhetjük a PC-t (inkább a PC-nek a mai MS-t, mivel az IBM megrendelése tette igazán naggyá a céget), viszont azért jelentős részt vállaltak a mikroszámítógépek forradalmából, hiszen a legtöbb akkori gépre ők írták az oprendszerként is funkcionáló BASIC-et (többek között az ''első fecske'' Altairre és a legendás C-64-re is).

Új hozzászólás Aktív témák