Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kokov

    tag

    Infocus IN5124 a konkrét típus amit be szeretnék kapcsolni távval.

    Kinél van több projektor?

    Infocus projektoroknál a power gomb alatt így márka szinten egyforma a távirányítókon az infra kód?
    Munkahelyen például az egyik EPSON projektor bekapcsol a másik EPSON távjával.

    De itt nincs Infocus, szóval csak EPSON-nal tudtuk kipróbálni. Csak a bekapcsolás érdekel, a menü nyilván nem ugyanaz két különböző típusnál, de csak be/ki kapcsolni szeretném távirányítóval a gépet.

    A többit állíthatom LAN-on amúgy is. Szóval csak emiatt nem vennék egy 10k-s távírányítót, inkább valami ősrégi típusét ezerért, ha a célnak megfelel az is.

  • kokov

    tag

    válasz darealkilla #26289 üzenetére

    Elég lehet a 4000 lumen, 3 méter körüli képátlóhoz?

    Viccelsz? 3 méter az semmi. Az enyém 4000 ANSI (IN5124) és ha nem veszem lejjebb lebarnulok tőle :DDD Viccet félretéve a fehér vakít 3 méteres átló mellett 4000 ANSI-val, tartósan nézhetetlen. Az pici kép. Nem hogy átlóban, szélességben tud 6 métert lazán 4000 ANSI-val. Jó, persze nem mindegy mennyire van besötétítve nyilván.

    Itt egyébként meg tudod nézni csak a gyártót meg a típust írd át a megfelelőre.

  • kokov

    tag

    válasz darealkilla #26308 üzenetére

    Ezt speckó vászonnal széles látószögű gépekkel kellene vetíteni kívülről. Tehát olyan vászon kell, ami hátulról vetíthető. Úgy oké lehet, hogy bent állsz a körben és körkép, feltéve hogy valami állványokkal operálva egymástól le vannak árnyékolva a gépek. Munkás.
    Egyébként szerintem teljes esélytelen. Ha nekiállsz 4000 ANSI-s gépekkel vetíteni olyan fények jönnek le a vászonról, hogy a nappali világosságnál is durvább fényviszonyok lesznek és akkor ott 8 méterről vetítve semmi kontraszt nem lesz. Tuti vacak lesz az egész, ha nincsenek a gépek árnyékolva egymástól, ha meg már árnyékolni kell akkor teljesen egyértelmű, hogy a vászon és a gép közel kell legyen egymáshoz. Még széles látószögűvel is sokat kell majd építkezni. Amúgy a hátulról vetíthető vászon sem olcsó ám. Lehet seggre ülsz.

  • kokov

    tag

    válasz _Smooth #26304 üzenetére

    Á, középről biztos nem. Egyesével be kell "sátrazni" a gépeket a vásznak mögé. Kamion ponyva ehh. :DDD

  • kokov

    tag

    válasz darealkilla #26312 üzenetére

    Villanykörtére nem lehet vetíteni. Ha egy 4000 ANSI-s gép éppen fehéret vetít közelről az olyan, mintha egy lámpa égne a vászon helyén. Középről ilyen házi barkács nem lesz jó hidd el. Egyébként nem kell ilyen magas fényerő. A rear projection nem tegnap óta van. A profik fóliát használnak, amit például üvegre visznek fel. nézegesd meg De itt aztán fog a ceruza...

  • kokov

    tag

    válasz darealkilla #26315 üzenetére

    Látod, a videón sincsenek besátorozva a vetítők. Nem, dehogy. Ez a ponyvázás a röhögéssel már egy továbbgondolása volt részemről a házilag barkácsoljuk össze a feléből című magyaros történetnek. Ha van rá pénz akkor ennek semmi akadálya technikailag. A kivitelezés munkadíját ki lehet fizetni, mert nem az lesz a sok.

  • kokov

    tag

    válasz darealkilla #26321 üzenetére

    Az úgy horror pénz lesz. Esetleg ketté lehetne szedni, végtére is valahol úgy is be kell menni és akkor 180 fokonként 3 projektorral ilyesmit. Ezt meg lehet jól csinálni jóval olcsóbban. A 360 fok nagyon bonyi és drága, ha szép képminőséget is szeretnél.

  • kokov

    tag

    válasz AVhelper #26040 üzenetére

    Szia!

    Te sem tudod, hogy az Infocus-ok vajon bekapcsolnak egymás távjával vagy variálják típusonként az infra kódját a távirányítóknak? Itt bent az egyik EPSON bekapcsol a másik távirányítójával. (Csak a bekapcs érdekel, a többi funkció nem érdekes azok nyilvánvalóan nem mennek.)

  • kokov

    tag

    válasz c4 #26393 üzenetére

    Projektornál végképp teljesen felesleges túlspilázni a tisztítás kérdését.
    Ha konstrukciós hiba miatt belemegy a por az optikába, akkor azt minek tisztítani? (Értsd úgy is belemegy újra, minden film előtt meg nem fogod szétszedni)
    Ha rendben van és megfelelő környezetben van üzemben tartva betartva a szűrőcserét, akkor meg mire tisztítani kell, addigra már régen csereérett az egész, ahogy van.
    Aki meg cipeli magával táskában mindenhová és az első szabad felületre vetítve tanítja a hallgatóit az meg pont lesajnálja, ha van valahol a vetített képen valami kis kosz, hiszen a falfelület eleve olyan, amilyen.
    Nehezen hiszem, hogy valaki optikussal tisztíttat.

  • kokov

    tag

    válasz AVhelper #26405 üzenetére

    Úgy tűnik nem preferálják az Infocus márkát itthon. Senki nem halmoz el infókkal. Azért köszi.

  • kokov

    tag

    PC-n (nem mac) melyik lejátszó szoftver tudja egy VGA két kimenetét egyszerre használni?
    A 3D film bal és jobb szem számára felvett "A" és "B" képet külön VGA kimenetre tenni?

    Nem létezik, hogy külön videóprocesszor kell ehhez, amikor egy VGA akár 6 monitort is elvisz manapság...

  • kokov

    tag

    válasz Márton #26897 üzenetére

    Igazából nem tudom mi ennek a neve, hogy nevezik ezt a szolgáltatást PC-n? Mire kell keresni guglival milyen kimenet ez egy szoftverben? Videóprocinál például L/R output-nak hívják azt amikor külön van az "A" és "B" kép. Egy lejátszóban milyen opciót kell keresni, ha ezt így akarom?

    Ez egy annyira alap dolog, hogy így nem is értem miért nincs az arcomban mindenhol...

    Az oké, hogy két ablakba lehet tenni százféleképpen és extended módban a két ablakot külön VGA kimenetre lehet húzni egérrel, majd egyesével teljes képernyőre lehet tenni, de ez mégis csak low level kéne valahogy.
    Úgy értem itt már bejön a VGA illesztő szoftver összes ostoba nyavalyája, amikor egy aktív toldót, átalakítót, akármit beteszel a jelútba és máris hülyeségeket ismer fel támogatott megjelenítő felbontásként pl. és rossz képarányú a kimenet mire a megjelenítő nekiáll ott skálázni eltorzítva a képet, jááj... Ezektől az ember elkaparja a sebeit.

    Ez már majdnem a régi filléres nepper trükk, hogy két régi player egy infra távval elindítva. Mert hát ennyi erővel két külön file-ba is teheti az ember a két képet ami mehet két sima lejátszóval utána külön külön egyetlen távirányítóval indítva... Az is meg ez is túl sok vacakolás egy film miatt...

    Gondolnám, hogy ez egy mai video player szoftverben full alap opció...

  • kokov

    tag

    válasz Márton #26899 üzenetére

    Ha nincs más, hát nincs más. A parancssora egyébként szimpatikus. Az a durva, hogy ez a player nekem megvan, 2010 januári létrehozással vannak a fájlok a HDD-men. Akkoriban lehetett vele valami bajom, hogy így felejtőbe ment, de ha megkínoznak sem tudom már, hogy mi.

  • kokov

    tag

    válasz Márton #26916 üzenetére

    Nyilván ez a profi út.
    Nem is vitázom. Igazából csak egy gondolatkísérlet pillanatnyilag a dolog. Eladással van gondom ugyanis és ezért van itthon több projektor még mindig. Az egyik egy még használatban lévő. Az adatlapon látszik, hogy a 2200 dolláros ársávban versenyzett 2010-ben ez a típus és a ficsőrök között van, hogy képes 24/7-ben üzemelni. Szóval nem az a tipikus otthoni ezer órás szervizek kedvence szerszámosláda, ami még az első izzót sem éli túl. Nem ragozom, van jobb is, de van miért szeretnem.
    Még elnézegetem a HD képét is, biztos velem van a gond, talán nem vagyok az a nagyon ínyenc típus. A másik pedig egy régi még 800x600-as DLP, amiért nem lehet manapság annyit kapni használtan, mint amennyit egy új izzóért kérnek, így aztán nem akarózik eladnom azt sem bagóért, szóval még meg sem hirdettem. Pedig nincs más, az lesz a sorsa. Viszont mivel így szereltem fel az 5124-est ezért valahogy a fejembe mászott a gondolat, hogy a csak a tetejére kéne tenni a másikat és egy passzív 3D-t villantani egy mozdulattal mielőtt eladom.
    Pár kattuntás után látszik, hogy egy mozdulatnál ez sajnos több lesz.
    Persze az is biztos, hogy vacak lesz a 3D hatás, ha rávetítek a vetített képre a régivel, mert ennek még energiatakarékos módban is erős lesz a fényereje ahhoz, hogy ne világítson le egy régi DLP-t (fullban 4000ANSI, szóval energiatakarékosba lemenni biztosan kevés, talán ha szoftveresen leveszem a fényerőt a filmről is esetleg látszani fog amit rávetítek) és még a natív felbontás sem egyezik persze, ráadásul DLP + 3LCD szóval minden létező sebből vérzik a garázs projekt, de csak ki kéne azért próbálni, hogy mennyire vacak, mert még nem próbáltam ki. Látni akarom, hogy mennyire vacak a létező legvacakabb aminél csak jobb lehet ha két gépet használok. Talán nem vagyok teljesen százas. :)

  • kokov

    tag

    válasz Márton #26918 üzenetére

    Az biztosan nem feltétel, hogy ugyanolyan legyen. Persze úgy lehet eljutni egy elméleti célig, ha minden szempontból egyforma a két vetített kép csak hát még ha két azonos típus van egymás felett, még az sem vetít egyformát kalibrálás nélkül.
    Szerintem inkább az állványok miatt egyformák a szettek. Megkönnyíti a telepítést, jobban néz ki stb. ha egyforma a két típus, de gyakorlatilag különböző típusokkal is megoldható.
    Új vásárlásakor persze egyik gyártó sem fogja a másikét ajánlani a sajátja mellé. Tőle vegyél kettőt. Egyértelmű.
    Az megvan egyébként, hogy ez így nagyon vacak lesz. Nem is számítok rá, hogy így is jó lesz. Arról nincs szó. Vászon? Ne viccelj! Gyakorlatilag minden hibás, ami hibás lehet. Minden létező szempontból rossz párosítás. Viszont zéró forintos kísérlet. Minden van itthon hozzá. Emiatt talán mégis megnézem milyen a nagyon rossz, szoftverekkel viszont nem szeretek szívni. Ezért járom inkább körbe ahelyett, hogy megfognám és hajrá. Ha tudom melyik szoftvert akarom használni és abban melyik opciót akkor azért ez egy esős hétvégi napon egy délelőttbe lazán belefér.

  • kokov

    tag

    válasz Rick4 #26901 üzenetére

    Nem, itt a kísérlet a lényeg. Egyébként régről a vörös-cián és a magenta-zöld szemüvegem is megvan a mai napig és pár lejátszó szoftver tud is ilyet sidebyside forrásból, szóval meg tudnám oldani egy vetítővel shutter nélkül is, ha nagyon akarnám. Hozzá sem kellene nyúlni semmihez. Csak azt már megnézték százan. Erről meg nem nagyon van mit olvasni…

  • kokov

    tag

    válasz Márton #26923 üzenetére

    Felment rendesen.
    Jól rémlik, ez nem olyan régen még elérhető kitként volt az Epsonnál alap prezentációs gépekből szerelve is és alig volt 340k felett az egész.
    Mondjuk annyira tipikus, hogy a 600k-ba sem fér bele már egy nyamvadt HDMI splitter, hogy a júzer megvegye a kínait a nagyáruházban, amin persze 1 hét után nem megy át a 3D kép adta adatsűrűség hibátlanul és szívjon az egész rendszerrel a vacak splitter miatt.
    „Kereskedelmi forgalomban kapható” és részükről szevasz. Szerintük attól már kész a megoldás, hogy adnak egy 30cm-es USB kábelt, amin keresztül megbeszéli a két gép, hogy te vagy az „A” én meg a „B” meg hajlítanak hozzá egy lemezt, ami elő van fúrva, hogy ne tudd fizikailag rosszul telepíteni, hát ez is valami, de akkor már inkább márka függetlenné kéne tenni ezt az USB-s beszélgetést, hogy ki „A” és ki „B” és kitalálni egy szinkronkábelt. Több értelme lenne egy ilyen képességnek minden projektorban, mint az ilyen kiteknek. Ha az egyik gép betojik miután kifutott a típus, akkor mi van? Jön a nagy lehúzás. Nincs alaplap. A Marsról lehet csak rendelni, de drága lesz, mert új Marsjárót kell építeni...

  • kokov

    tag

    válasz A`rpi #26977 üzenetére

    :C
    Pontosan ez az, amit teljesen felesleges megírni, mert mindenki a teljes felsorolást egy 10 perces youtube videó megtekintésével megérti és kipipálja, aztán meg csont nélkül beveszi, amikor 10.000 óra üzemidőt hazudnak neki a magyar kiskereskedelemben egy típus mellé, amire még a gyártó is csak 6000 órát hazudik.

    De mégis ezek a témák vannak felsorolva itt is. Szóval a Prohardver lapcsalád a felvásárlás óta Beginnerhardver akar lenni csak még nem volt meg a névváltás vagy lesz egy projektorok mélyvíz topic?
    Nem lesz.
    Az olyan információkat felejtsd el, mint
    -izzók, milyen típusok vannak, mitől más a fényerejük,
    gyártástechnológia ( továbbiakban mondjuk GYT) és ár összefüggései,
    GYT és a maximális élettartam összefüggései
    GYT- mint az izzó reflektorba fókuszálása (amivel a legjobb izzó fényerejét is pocsékba lehet vinni), aztán utángyártás – fényerő , „eredeti” izzó mitől eredeti, hogyan lehet felismerni
    izzó üzemeltetése úgy mint az izzó begyújtása gyújtófeszültség jelentése, úgy mint az izzó táplálása azaz a hálózat (a konnektor amibe a készüléket dugod) és az élettartam összefüggései, a gép által biztosított tápfeszültség és izzó élettartam összefüggései, hőmérséklet és élettartam összefüggései és akkor ez még csak izzó volt mitől külön ficsőr egy projektornál hogy képes 24/7-ben üzemelni, mi az hogy gyárilag alulméretezett hűtés, egyéb hőmennyiséget disszipáló alkatrészek, azok élettartama, a hűtéssel összefüggésben a projektor mérete, ventik mérete, fordulatszáma, a szél és csapágyzaj, mikor lehet egy projektor halk és jó választás egyszerre, mi az hogy után hűtés

    Kézenfekvő kérdés, hogy van e értelme képalkotási elméletekkel foglalkozni, ha az eredményeket szemrevételezéssel értékelni és összehasonlítani is tudod pillanatok alatt ellenben mi az hogy optika, az miből van, fém alkatrészek kontra műanyag alkatrészek, stb.
    Abbahagyhatatlan, csak nem a Beginnerhardverre való téma.

  • kokov

    tag

    válasz A`rpi #26992 üzenetére

    Ahogy én sem. Végtére is, ha szakértő lennék miért látogatnék fórumot? Hogy játsszam az eszem? Arról van szó, hogy lehet írni csak a színkerékről 2 oldalt vagy be lehet mutatni egy videóval 2 perc alatt, hogy mi az a színkerék és mi a szerepe a képalkotási eljárásban és ezt a szerepét hogyan tölti be, ráadásul érthetően. Szóval senki nem fogja szövegesen olvasni egy ilyen weblapról.
    Írod, hogy bevállalod a DLP működésének leírását, de ha gyönyörűen leírod (mivel nem vagy szakértő másolni fogod inkább gyönyörűen egy másik cikkről) sem a te írásodat fogom linkelni valakinek akit ez érdekel, hanem a videót, mert sokkal érthetőbben és gyorsabban lehet képpel és hanggal oktatni. Mindenki mást meg nem érdekel, de ha kezdőknek pontosabban vásárlóknak akar megfelelni a weblap, akkor ez mégis kell ide és minden topicba.
    Erről beszélek, hogy alapjaiban megváltozott a Prohardver és a régebbi tagok közül ez még nem mindenkinek jött le. Innen a puffogás. Te nem fórumozóknak akarsz összefoglalót írni, hanem vásárlóknak szeretnél írni valamit, amitől megjön az önbizalmuk a vásárláshoz. Viszont fórumozókat hívsz segítségül, akik nem első vásárlók mégis a témáról szeretnének beszélni, ezért fórumoznak.
    Az új tulajdonosok a fórumokon beszélgető embereket szeretnék humán erőforrásként felhasználni ahhoz, hogy készítsenek valamit, ami nem a fórumozóknak szól, hanem a vásárlóknak, akik nem fórumoznak, de közben meg ezzel párhuzamosan előadják, hogy azt is szeretnék, hogy ez a fórumozóknak tetsszen, mert attól meg be vannak tojva, hogy mélyebb ismeretekkel rendelkező emberek egyszerűen lelépnek, nem lesz válasz a kérdésekre és elnéptelenedik a fórum, vagyis inkább elsekélyesedik.
    Nem szoktam hozzászólni a szakmai topikokhoz, de nem egyet néztem már végig itt, ami lement farok méregetésbe és passz. Szerintem nem ártana szem előtt tartani, hogy a tájékozottabb embereket, a fórumozókat mi érdekli mielőtt a vásárlókkal kezdenek foglalkozni.

  • kokov

    tag

    válasz A`rpi #27000 üzenetére

    „Te nem fórumozóknak akarsz összefoglalót írni, hanem vásárlóknak szeretnél írni valamit, amitől megjön az önbizalmuk a vásárláshoz.”

    Úgy veszem észre ezt a mondatom félreértetted és védekezni próbálsz, amikor az érdekeltségeidet hozod szóba. Nem támadtalak vele.
    Úgy értettem sem a potenciális vásárló sem az érdeklődő nem fog neked segíteni összefoglalót írni. Azok az emberek szoktak összefoglalni, akik tudást cserélni járnak fórumba.A tudás cseréje lehet szakmai vita vagy élménybeszámoló, szakmai mese.
    Szóval elbeszélünk egymás mellett, amikor a fórumozókról beszélünk. Azok az emberek akiket te említesz valóban írnak hozzászólásokat, de milyen eredménye lenne annak, ha ők keresnének például best buy terméket?
    A legtöbb embertől megkapnánk a műszaki specifikációk éktelen túlértékelését az azokban szereplő pofátlan hazugságok fel nem ismerése mellett (hemzsegnek a lódítások és a féligazságok a gyári adatlapokon is a legtöbb esetben). A másik fele egy hatalmas adag ember, már vásárolt, önigazolás kereső hozzászóló, aki jól tette, hogy azt vette ami neki van és inkább győzne meg mindenkit arról, hogy biztosan nem tévedett mint, hogy beismerje, hogy jobbat is választhatott volna. Stb.
    Ki van jelen bemutatótermekben és szerez valós tapasztalatot és az ő véleménye hogyan lesz hangsúlyosabb a többiekénél, akik letöltenek egy pdf-et és abból osztják az észt neki, hogy ő higgye el, hogy a másik típus a jobb nem az, amit ő lát a saját szemével? Ezeket letojva hogyan találja meg a másik területen, például gyártásban dolgozó fórumtársát, akivel beszélgetni tud? Sehogyan. Nem alakul ki szakmai fórum. Sok lúd disznót győz. Emberünk legyint egyet és azt mondja, hogy akkor vegyétek azt a típust, ha nektek az kell. Igaza is van, ha így tesz csak abban a pillanatban a szakmai fórum reményének is vége és marad a farok méregetés.

  • kokov

    tag

    válasz A`rpi #27006 üzenetére

    Értem a lényegét és nem rosszból írok. Tényleg utoljára egy gyakorlati példán keresztül:

    Ha például egy iskolában egyszerre ég ki 3 projektor, az egyikben 1200 óra van, a másikban 1800 a harmadikban meg a duplája és egy napon égnek ki,ráadásul mindhárom különböző típus, akkor már egy ott dolgozó technikus is elkezdi vakarni a fejét, hogy azért ez csak nem lehetett véletlen. Valami csak történni tud, amitől a gép maga nem megy tönkre, de az izzó kiég és elkezd fórumozni. Na neki kéne itt fórumozni, őt kéne tudni megfogni az összefoglalóval, hogy itt tegye fel a kérdését, mert két tucat kivetítőt tart üzemben és nem egyet. Nem elfogult, legtöbbször nem a sajátjáról ír stb.
    Ne csak abból indulj ki, hogy valaki arra ébred, hogy kéne egy nagy kép a falra és akkor ő elkezd fórumozni aztán vagy vesz valamit vagy nem.

    (#27002) AVhelper

    Nem hát, csak ezekből sem derül ki, hogy egy műanyag vacak optikával mire eljut a vevőhöz miért homályos a kép széle, amikor a közepe éles lásd LG ledes újdonságai.
    Nem derül ki, hogy a Casio nem azért van 300k fölött, mert abbad nem megy tönkre a DMD chip. Ötöt vettünk munkahelyemen, 3-ban már csillagos az ég. Gyönyörűek.

    [ Szerkesztve ]

  • kokov

    tag

    válasz sagit #27026 üzenetére

    Itt meg tudod nézni.

    Ha picit görgeted lefelé a lapot minden ott lesz. Ne felejtsd el bepipálni az eco-t, ha használod, a vászon erősítését állítani, ha az nem 1 és a zoom-ot. Ha minden stimmel a tiéddel, akkor a vetítési távolság csúszkát húzva fogod látni, hogy változik a képméret, mivel picit nehéz húzni rajta a csúszka mellett a +/- gombbal 10cm egységben tudod növelni, alatta látod centire, hogy mekkora a kép.

  • kokov

    tag

    válasz BBéci #26966 üzenetére

    Te már tényleg csak egy lépésre vagy, ritka.
    Neked szerintem már csak az lenne hátra, hogy tényleg készen legyen a szoba, hogy egy lapszabászaton méretre szabott üveges ajtókat készíttess a könyvespolcra, hogy ne legyen ilyen lomos.
    Úgy leszabatni az ajtóméreteket, hogy azt a sort kihagyni középen és nyitott könyvespolcnak meghagyni, amiben most a projektor van és abba tenni az egyforma kötésű sorozatokat. Így az ajtókat bezárva ízléses dísze lehetne a könyves szekrény a nappalinak, ami igazából a könyvek száma miatt könyvtárszoba stílusban mutat, de a kanapé abszolút elfér egy könyvtárszoba stílusába, szóval egyben van.
    Ebben a stílusban, ha sok könyv nyitott polcokkal, akkor vagy színben passzoló kötést rendelve a könyvekhez (bútorárakhoz képest filléres megoldás, csak munkás összeírni a címeket és a borító méreteket), vagy minden könyv marad tarka, de akkor keskenyebb felületen a fal síkjába süllyesztve, hogy valami tarka „kép” legyen a falon a könyvek összessége. Minden más megoldás nagyon lomos a könyvek miatt. Ajtókkal lenne az igazi valami picit füstösebb üveggel, ami ápol és eltakar.
    Tényleg célegyenesben vagy. Nem semmi :R

  • kokov

    tag

    válasz c4 #27039 üzenetére

    Miért annyira High-End millás Hi-Fi-je van vagy arra gondolsz, hogy a hangerőtől zörög az üveg? Én egy darab hangszórót sem láttam a képen, nem tudom, miről beszélünk, annyira nem olvastam vissza.
    Az üveg viszont nem zörög, mert az üveges ragaszt a belső felületének a szélére a bútorlappal egyező színű fóliát és rendesen a laphoz szorítja.
    Nem eszik azt a hangzást olyan nagyon forrón szerintem, végtére is az üveg felület sem lenne olyan veszélyesen sok, hogy ne lehetne akusztikai csillapító anyaggal kompenzálni. Ennek a felületnek hány százaléka üveg (?) mondjuk, úgy a fele és ez gyakorlatilag tele üveges szekrénynek számít, ettől csak kisebb üvegfelület lehet, ha valami íves ablakos ajtót választ.

    Egyébként amivel egy színre hozod a könyveket, az egy ilyen „bugyi” amibe belebújtatod a gyári borítót. Olyasmi papírból van, mint amiből a jobb reklámújságok vannak. A bőrkötéshez köze sincs. A bőr persze nagyon szép, de az egy vagyon.

    (#27042) avman
    Egy értékesebb könyvet a szegény ember még maga is beköti, hogy megóvja. Mitől olyan lélekölő halálos vétek az?

    [ Szerkesztve ]

  • kokov

    tag

    válasz c4 #27045 üzenetére

    Nálunk a stúdióban parafával és monitorokkal operáltak, illetve egészen pontosan nem tudom milyen akusztikai csillapító anyag, de szemre és tapintásra parafának tűnik.
    Hallottam a stúdiót upgrade előtt is és utána is. Nem mondom, hogy nincs különbség, de egy film az egyrészt nem zene, másrészt eleve egy megosztott figyelemről beszélünk, mert az ember inkább a képre figyel.
    Az házimozis sok hangszórós szettek és aktív sub-ok sem arról híresek, hogy ne emelnének ki valahol a kelleténél jobban vagy éppen vágnának egy frekvenciatartományban. Szóval picit meglep, hogy a projektor topicban ez hangzás dolog ez ilyen szinten ügydöntő.

    Ha már egy kis üveg akusztikai szerepe számít akkor hogyan békülsz ki a projektorhűtés hangjával?

  • kokov

    tag

    válasz devil-k #27051 üzenetére

    A magyar otthonok döntő többségében igen közel kerül a vetítő a néző füléhez.
    Bécinél is a fényképe alapján alig több, mint egy méter. Miért ne vehetnénk egy kalap alá a hangzással, ha egyszer oda kell tenni a hangerőre ahhoz, hogy elnyomja és az otthonok többségénél a szomszéd miatt ez már eleve nem is biztos, hogy sokáig megy szó nélkül?
    Nézzük majd miből lesz itthon a legnépszerűbb vetítő. Majd valami 200k körüli Benq-ból fogadjunk. Ha megnézed milyen ársávban mozognak a projektorok, akkor az a 200k az pont nem az az ársáv, hogy majd ennyiért tökéletes és hangtalan lesz egyetlen gyártó terméke is, mert el kell adni a milla felettieket is valahogy.
    Én például a szinkronizált filmet USB-s fejhallgató erősítővel és kényelmes, zárt fejhallgatóval nézem. 5.1-es esetén pedig a fotel háttámlájába épített hangszóró a rear, amit egy külső USB hangkártya szoftverével halkítok le, hogy emiatt ne halljam túl hangosnak a hátulról érkező hangokat, mert az asztali erősítőn külön ezt így nem lehet, de mivel közvetlen a fejem mögött van a hangszóró így még lehalkítva is jobban eltünteti a projektort, ami mögöttem és felettem van átlóban úgy 2,5 méterre a fülemtől, de kell egy bizonyos hangerő így is.
    A méreteket, ha megnézed láthatod, hogy az enyémben nem kis vacak 3 centis venti van, ami két hónap után sikít a portól. Képzelem az milyen lehet.

  • kokov

    tag

    válasz BBéci #27055 üzenetére

    Önbemérő EQ… Picit elragadtattuk magunkat nem?
    A projektortól indulva ez egy picit elméleti már, ha azt tartod szem előtt, hogy veszik ezeket a ledes lapos vackokat manapság, amikbe méretüknél fogva csak pici ventit lehet szerelni.
    Ha pici, akkor viszont magas fordulatszámú kell legyen a megfelelő mennyiségű levegő szállításához, különben hamar tönkremegy a hűteni való, pl. a DMD chip. A magas fordulat miatt eleve nagyobb a motorzaj és a szélzaj már újonnan is, aztán jön a por és a magas fordulat miatt elkerülhetetlen kopás és elkezd sikítani a csapágy.
    Képzelem mennyire aggódik valaki a szobában lévő üvegfelületek miatt, amikor ott sikít a venti a fülébe egy méterre és nem cserélik ki neki garanciában, mert működik és a zaja az nem hiba. Ha szétszedi akkor meg ugrik a garancia. Egy élmény lehet. Ehhez képest mi meg itt az üvegfelületekről beszélünk. :U

  • kokov

    tag

    válasz BBéci #27063 üzenetére

    Semmi bajom vele. Szerintem az inkább jelent pár dB csillapítást ide-oda amivel a szoba méretéből és alakjából adódó hangszóró elrendezés alkalmatlanságát próbálják kompenzálni, mint nekem való barkács megoldást arra, hogy tedd a hangszórókat a füled mellé 5cm-re és utána gyakorlatilag némítsd le a hangerejüket, hogy éppen csak hogy szóljanak. Egyébként az erősítőm osztálya miatt még standby-ban is majd 3W-ot zabál, a HTPC tápom sem éppen zöld, szóval én egy kapcsolós hosszabbító elosztóba dugtam mindkettőt, amit kikapcsolok. A projektor is azért van fejjel lefelé feltéve, mert a tetején van a power kapcsoló és kikapcsolom azt is, csak az szerencsére valamiért megjegyzi a beállításokat úgy is, ha nincs standby-ban. Az erősítő viszont el is felejtené emiatt, csak a HTPC a HDD-ről visszatölti a hangkari elő beállításait. Szóval nekem ez így praktikusabb.
    Én másképpen állok az egész dologhoz. Nálunk a családban az a döntés született, hogy a nappalit nem, a festményeket nem adták, vigyem fel a vetítőt az egyik kis szobába.
    Tény, azt is agyoncsapta.
    Szóval tényleg ritka az olyan szoba, ahol ízlésesen meg lehet oldani. Arra nem is gondoltam, hogy te direkt nem fejezed be a hang miatt. Inkább dicsérni akartam, mint leszólni csak szerintem nem ment át. Nálam a HTPC és az erősítő együtt van akkora méretre, hogy igazából semmire nem való, csak valami külön tartón nézne ki valahogy, de akkor a régi szekrénysor egyből kuka, mert a kettő együtt már nem fér, lomos, bútorraktár lenne, meg nem megy hozzá stb., de akkor az onnan jövő kábeldzsungel ügye megint kérdéses, mert nem takarja semmi szóval sehogy sem jó. Így hát egyelőre egyszerűen csak bepakoltam, rá mindent a szekrényre és kész.

  • kokov

    tag

    válasz #95590400 #27070 üzenetére

    Világos, de ennek mindegy. A gyártó szerint még eco-ban is 4000ANSI, annyi tán nincs, de olyan sötét színűre festhetem a falat, kvázi vásznat, amilyenre akarom. Tengernyi tartalék fényerő van. Az sem igazán látszik meg a kontraszton, ha lámpát kapcsolok rá. Meg persze úgy bevilágítja a gép a szobát egy világos képnél, hogy lámpát kapcsolni sincs sok értelme. A fekete ... hát DLP után azt mondanám, hogy az nem világos, hanem az nincs is, csak szürke van, de nem nagyon érdekel.
    Jó ez azért még így is. Nem tudom hogyan találják ki ezt a kontrasztos viszonyszámot manapság, de az enyémre kétezret írnak ami nagyon kevésnek hangzik, de láttam galériában egy speckóban 15000-res kontrasztú 3000ANSI-s Acer DLP gépet és az enyém nem hogy jobb, egyenesen alázza. Semmit nem érnek ezek a specifikációk, ha alig van élő ember akinek jelentenek információértéket. Érdekelne, vajon hogyan jött ki arra a 15000.

  • kokov

    tag

    válasz #95590400 #27073 üzenetére

    Jó ötlet, gondoltam rá, hogy ezen javítok valahogy, de a fotózásban nem vagyok otthon. Milyet ajánlanál? ND szűrőből van egyáltalán olyan, ami nem színezi át a képet?
    Ezen az elven egy jóféle szemüvegben kéne nézni a vetített képet (?) Én azt logikáztam ki, hogy a projektor után még ott a fal és végül is az arról visszaverődő fényt kellene szűrni , szóval jobb lenne, ha a szemem előtt lenne szemüveg formájában. Persze lehet, hogy hülyeség és nincs ilyen szemüveg. Van itthon napszemüveg, ami tud javítani egy picit, csak színes a lencse és emiatt nem az igazi, de az alapján nem elvetélt ötlet.

    Őszintén a film módot azért nem szeretem, mert a fehéregyensúly szerintem túlzóan eltolódik, olyan túl sárgás valahogy az egész kép. Van, akinek ez tetszik, nem rossz, vannak filmek, amik direkt ilyenek, de én meghagynám ezt a döntést inkább az operatőrnek és inkább az eredeti színeket látom szívesen, mint hogy mindent így nézzek.
    A projektor ne nyúlkáljon nekem ennyire bele. Úgy is ott a VGA, amit tudok állítani, ha el szeretném rontani. Elrontani elég az.
    Szerintem ez a projektor típus ebben nagyon nem erős. 4db PC képét tudja kivetíteni egyszerre hálózatról, meg wifissé lehet varázsolni, szóval ennél inkább ilyesmire, a prezentációs ficsőrökre mentek rá szerintem jobban, mint a házimozira, de hála Istennek az optikája nem vacak, szóval azért eredeti színeken rendben van a képminőség, csak tényleg kicsit sok a fény.

  • kokov

    tag

    válasz #95590400 #27078 üzenetére

    "ezekkel mondjuk az a baj, hogy mosottá tehetik a képet."

    Igen, ezen a videón például ez olyan hatást kelt, mintha a felbontásból veszítenénk el és HD-ból lemenne SD-be a kép. Főleg a szökőkútból feltörő vízsugár tűnt fel nekem először, aztán persze jobban megnézve látszik mindenen.
    Viszont nem csak fényképezőgéppel kompatibilis gyűrűben van ez üvegen, hanem van fólián is. Abban segítsetek ha tudtok, hogy ez a fólia, amit ebben a videóban használ a srác az mennyire gyűrődik, hajlítható?
    Van nekem ugyanis egy filléres cserélhető lencsés napszemüvegem, ami nagyon szerencsés abból a szempontból, hogy két-két nagyon pici, de anyás csavar fogja a két lencsét a kerethez és arra gondoltam, hogy ha egy ilyen fólia elég rugalmas ehhez, akkor egyszerűen kivágom a két lencse alakú fóliadarabot és lecserélem a lencséket fóliára, tádámm… ND filter szemüveg.
    Viszont ha túl rugalmas a fólia, akkor meggyűrődhet, amikor a csavar furatokat kiütöm rajta valami ár szerű cuccal. Lyukasztás tuti nem jön szóba, mert ilyen pici lyukat nem lyukaszt semmi szerszámom, meg egy lyukasztó biztosan összegyűrné. Valami keményre felfektetni és egy tűvel megütni, erre gondoltam.

  • kokov

    tag

    válasz AVhelper #27093 üzenetére

    Nem értünk egyet.
    Szerintem a kamera elé teszi azt a sárga fóliát (amit nem tudom milyen szűrőnek hívnak), ha azt szeretné, hogy én sárgásnak lássam a képet vagy utómunkában színezi el. Szerintem olyan monitorok előtt ülnek, amik színhelyesek és legtöbbször egy színhelyes a véglegesnél magasabb felbontású nyersanyaggal dolgoznak és végzik rajta az utómunkát, tüntetik el a drótköteleket, meg a felvétel előtt 5 perccel a kamera látószögébe járdára parkoló robogókat és alakítják ki a végleges nyersanyagául szolgáló képet.
    Utána jönnek az egyebek, amely kategóriába sajnos a manapság készülő filmek képének 70%-a beleesik, mert a szereplő kb. egy agyondrótozott ruhában szalad egy gumifal előtt, te meg ebből látsz később egy filmet.
    Szerintem eléggé érdekes lenne, ha egy garfikus monitorán nem lenne csak a "meleg fehér" színhőmérséklet.
    Maradjunk inkább annyiban, hogy van színhelyes megjelenítő és nem színhelyes. Volt/van egy jó szándék a projektorok és más megjelenítők készítőinek a fejében, amikor beleteszik a készülékbe a film módot, aztán vagy sikerül ezzel valami többletet adni vagy nem.
    Az enyémn inkább a „vagy nem”-be esik bele, de nem házimozi projektornak adták el annó és nem is azért választottam.
    Egész őszintén nem is választottam, csak kíváncsi voltam egy árverésen a világ másik végén, hogy mennyi lesz az ára végül. Ehhez az infóhoz akkor juthattam hozzá, ha licitálok, erre megnyertem a nevetségesen alacsony ajánlatommal, mert nem licitált rá senki. Először azt hittem, hogy átvertek és ennyiért el sem küldik. Amikor megjött azt hittem nem fog működni, napokig kerestem a hibát, mire elhittem, hogy nincs baja. Azóta is hiába mesélem, senki sem hiszi el.

  • kokov

    tag

    válasz milszab #27105 üzenetére

    Ez onnan ered leginkább, hogy valakinek van pénze, de sok lövése nincs a dologról. Aztán vesz egy drága projektort, ami attól, hogy drága nem túl magas fényerejű, mert kifejezetten házimozira van, de neki mozizni kell, szóval azt veszi. Aztán rávetít egy 0,7-es gain-t jelentő falra otthon, egyszerűen kevés lesz a fényerő és ettől tönkremegy teljesen a képminőség.
    Aztán megvesz egy 1-es erősítésű vásznat fekete kerettel és az érzékelt kontraszt megnő, a képminőség meg hirtelen tökéletes lesz, mert egyébként egy marhajó minőségű drága gépet vett, csak alacsony fényerejűt. Egy ilyen embert te az életben nem győzöl meg arról, hogy nem kell vászon. Neki tényleg ég és föld a különbség.

  • kokov

    tag

    válasz AVhelper #27114 üzenetére

    A vita a tudás cseréje, a vitatkozás meg valami egészen más. Szóval

    mivel a fim gyakorlatilag egy művészet és semmilyen protokoll nem köti meg egy művész kezét abban a vonatkozásban, hogy mit használjon az elkészítéséhez ezért teljesen parttalan vitatkozásba felesleges kezdenünk, mert semmi köze a projektorok témához.

    Úgy sem fogsz tudni meggyőzni arról, hogy az Infocus egy alkalmazott mérnökének bármi köze van a filmiparhoz vagy ahhoz, hogy velem egy művész mit akar láttatni.
    Szabványra hivatkozással olyan lényegi tartalmat akarsz lenyomni a torkomon, hogy film módban minden projektor egyforma színhőmérsékletű kell legyen, amikor a közelében sem lehetnek egymásnak, mert már a fényforrásnál is akadnak különbségek, nem is picik és akkor még az után van egy komplett projektor is annak minden részletével.
    Én úgy –ha tetszik- szóltam le a film módot, hogy az én gépemben az ismert univerzum legjobb minőségű fényforrása van NSHA Ushio. Nem azzal van a baj. Egyszerűen nem talál nálam a film mód. Talán van ilyen. Nem azt mondtam, hogy rossz. Azt mondtam, hogy nem rossz, van akinek ez így tetszik, de én ezt így nem szeretném…
    Ettől még a filmesek élek a gyanúval tovább fognak élni.

  • kokov

    tag


    Te vagy a forgatókönyvíró? Gyere ide!
    Nézd ezt meg! Mi ez itt? Szürke mágusból fehér mágus? Mit pofáztam én nektek?
    Nézd meg a skálát! Nem képzelhetek 5000 Kelvint a vászonra, mert az nincs film módban a projektorokon nem értitek gyökerek?! Kihez beszélek hülyegyerek?
    Most mondom el utoljára:
    Gandalf a sárgamágus! Megértetted? Na, írd át itt előttem!

    …rohadt írók…

    Ez kemény lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • kokov

    tag

    válasz hawrlantb #27141 üzenetére

    Ez nem akkora keret, amivel csak be kell menni üzletekbe és mindenhol rámutatni arra, ami kell. Elég lehet simán, csak nem így.

    Szerintem első lépésben nézzél körül műszaki bizományiban például. Hangfalakból nyugodtan vehetsz használtat, ha találsz szépet és a fülednek tetszőt, mert egy hangszóró, amikor halálán van az tipikusan észrevehető már kipróbáláskor, de abban a 2 hónap garanciában, amit ilyen helyen a használt cuccra adnak már biztosan. Szóval nem nagy kockázat és ha felteszed a falra senki nem fog odamenni és 20cm-ről nézni, hogy most van e egy légypiszoknyi karc rajta valahol… Rajtad kívül senki nem fogja tudni, hogy használtan vetted. Lehet rajta spórolni.
    Erősítőből is kapsz ott fillérekért szépet, ha idősebb is megfelel. Ott viszont azért már lehet az is baj, ha javított, mert nem eredeti alkatrésszel javítanak, hanem helyettesítővel és nem biztos, hogy ugyanaz lesz utána tehát az már neccesebb, de beleférhet, sokan váltanak újabbra.
    Vászon helyett viszont inkább falat kéne glettelned, aztán lefestened vetítéshez ajánlott festékkel, mert az biztosan nem lesz idővel hullámos, mint az olcsó vászon, amit szerintem ne vegyél, mert csak problémát veszel annak meg drága. Pláne neked, akinek kell a pénz másra. Ha azt sem tudod hol kezd és első vetítőd, akkor szerintem a használt projektort felejtsd el. Eszedbe se jusson! Ez a natív FullHD elvárás projektornál -ha az újak között mazsolázol- vinni fogja a keret nagyobbik részét egyedül… szóval első körben járjál körbe mi mennyi használtan, hogy pontosabban kirajzolódjon mennyi is marad a 400-ból vetítőre egészen pontosan.
    Úgy, hogy újonnan minden, a teljes rendszer ennyiből, de FullHD is legyen ... hát ... abban szerintem Kína is lesz a végén valahol, szóval csak akkor, ha nem gond, hogy eladáskor buksz, mert el fogod adogatni, amikor rájössz.

  • kokov

    tag

    válasz hawrlantb #27147 üzenetére

    Ha belinkelsz egy konkrét terméket, amire gondoltál egyszerűbb lesz valamiről beszélni, mint általánosságban.
    Ha picit troll leszel és melléírod, hogy soha ilyen szépet még nem láttál és szerinted ez a legjobb, akkor neked lesz egyszerűbb, mert az itt akkora provokációnak számít majd, hogy rögtön 10-en fognak neked esni és 10 féleképpen leírják, hogy az a termék miért vacakabb, mint ami nekik van.

    (#27153) Norbi 72
    Persze és majd pont ő fogja észrevenni, ha 24Hz-en úgy szól, mint az ördög sípja… Élete első gépe, ne akarjon FullHD-ból használtat venni, pláne ne Magyarországon. Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • kokov

    tag

    válasz hawrlantb #27155 üzenetére

    Azért nehéz így követni téged, mert ha elkezded nézegetni kötetlenül, hogy újonnan a FullHD projektorokat mennyiért méregetik, akkor te is láthatod, hogy inkább 200k-tól kezdődnek.

    Gondoltam ezt már biztos megnézted és utána találtad ki a 400-at. Ha 200 körül elköltenél csak a hangra, akkor már biztos, hogy nem jössz ki 400-ból, ezért nem következetes a dolog.

    Ezeknek a szetteknek az egyetlen előnye szerintem, hogy gyerekjáték telepíteni, megveszed az áruházban a kifli mellett a gyári lemezt is, bedugod a vezetéket, megnyomod a gombot és megy.
    De abban a pillanatban, hogy nem találsz meg egy filmet áruházban gyári lemezen és kénytelen vagy letölteni már rögtön belefuthatsz olyan kódolásba, ami menet közben lefagy, vagy egyáltalán nem támogatja a szett lejátszója.
    A dizájn nagyon alap és egy változtatás után első ránézésre látszik hány éves, mint egy autónál.

    Ha drága szettről beszélünk, akkor csak amiatt drága, mert éppen támogat valami újdonságot, de az értékét egyáltalán nem képes tartani, használtan szinte eladhatatlan pár év után. Szóval ez ilyen eldobós.
    Amit erre költesz pénzt, azt az életben többet nem látod. Mire eladnád már a 4k asztali lejátszó lesz újonnan mindenhol ezt meg majd hirdetheted 30k-ért hetekig mire egyáltalán érdeklődő lesz rá és még az is csak alkudni akar majd. Ez más piacra van kitalálva.
    Ezt a német nyuggernek megveszi a gyerek és pár év után kikerül a kuka mellé, vesznek másikat.
    Mivel lezuhan az áruk nem nagyon foglalkozik a javításukkal senki, garanciában is inkább csak kicserélik, szóval ha lejárt a garancia nem leszel könnyű helyzetben, ha egyik napról a másikra nem nyílik ki a DVD tálca vagy bármi baja lesz, hiába vetted anno 200k-ért. Én nem ajánlom.

  • kokov

    tag

    válasz synar #27168 üzenetére

    Semmi értelme próbálgatni. Végponttól végpontig tartó eredő ellenállása számít a vezetéknek, nem a hossza, az persze igaz, hogy minél hosszabb annál nagyobb az ellenállása csak nem mindegy miből van.

    A jelszinttől függően x méter hosszú kábelnek már túl nagy lesz az ellenállása, a két soros ellenállásból álló feszültségosztó elvén már túl nagy feszültség fog esni magán a vezetéken és a projektor elveszíti a jelet.

    Ezzel az átalakítóval csak ponttól pontig beiktatsz helyeket, ahol az egyik anyag ismeretlen területű felületen hozzáér egy másik anyaghoz ismeretlen átmeneti ellenállással.
    A HDMI dugó huzalozása hozzáér valahogy egy kínai dugóban egy UTP aljzat egyik lábához, az aljzat egyik érintkezője az UTP lengődugóhoz, annak kése belevág valahogy a házi krimpeléssel az UTP kábel egyik erébe, mindez négyszer, azaz mindkét végén, két kábelen.
    Szóval ezzel inkább csak megnöveled az ellenállást ponttól pontig, mint lecsökkented és mivel dupla annyi UTP kábel kell, mint HDMI ezért árban is csak akkor jöhet szóba, ha lopod az UTP kábelt.
    Ez arra lenne való esetleg, hogy fel tudod adni az épület falába épített LAN-ra a HDMI-t, egyébként kb. semmi értelme.
    Ha elég erős a jelszint hozzá, akkor mivel az UTP aljzatok általában duplák a falon az irodákban (PC+telefon) ezért praktikus lehet, hogy nem csapják rá az ajtót a kábelre, ahogy átviszed a jelet egyik szobából a másikba, de hogy ez jelismétlő erősítő nélkül hol jön össze, hogy aljzattól szekrényig majd onnan egy másik aljzatig és így megy át a másik szobába és még jel is van, mert nem túl hosszú, hááát… Marhaság ez passzívban szerintem. Felejtős.
    Aktív átalakító van ilyen, használjuk is, távolságot áthidalni jó, de a VGA marhaságot ismer fel sokszor miatta a megjelenítő támogatott felbontásainál, szóval aktívat is csak akkor, ha muszáj.

  • kokov

    tag

    válasz cinemazealot #27185 üzenetére

    Sajna elméletben is csak akkor van esély rá, hogy nagyobb távolságot tudsz átvinni így vele, mint a HDMI-vel ha teljesül az a feltétel, hogy csökken a vezeték ellenállása. Tehát azonos vezetőképesség mellett növelni kéne a vezeték keresztmetszetét minden ér vonatkozásában. Gyakorlatban viszont nem azért vastagabb a HDMI kábelből a vastagabbik, mert az erek keresztmetszetét növelik annyival, hanem a szoknyája, a kettős árnyékolás miatt. Az ilyen szoknyásra is max 20 métert szokás mondani. Ez a távolság falban nem sok, de kevés. Nagy reményeket ne fűzz hozzá szerintem.

  • kokov

    tag

    válasz BBéci #27195 üzenetére

    Ha közel van a két fali doboz és csak a cső keresztmetszete a gond, akkor microHDMI kábelt lehet venni, mert azon kisebb a lengődugó és így simán be lehet húzni, az legalább rendesen árnyékolt. Ha már gányolás...

  • kokov

    tag

    válasz AVhelper #27197 üzenetére

    Ha belekeversz kapacitást, induktivitást, frekvenciát biztosan elveszíted a közérthetőséget. Már a feszültségosztó is necces rész. Hiába gimnáziumi tananyag, hidd el… felesleges ennyire akadémikusra venni a figurát.

  • kokov

    tag

    válasz AVhelper #27199 üzenetére

    Szerinted közelebb állt volna az igazsághoz. A gyakorlatban meg pont félrevezetőbb, ha ilyeneket írsz, mert úgy jön ki, mintha az impedancia nem ellenállást jelentene, de parancsolj, akit érdekel elolvassa. Utána biztosan közelebb kerül az igazsághoz.

    (#27202) fmfizikus

    Élj a vásárlástól való elállás jogával.

    [ Szerkesztve ]

  • kokov

    tag

    válasz Márton #26916 üzenetére

    Előszedtem ezt a stereoscopic playert, miután mondtad aztán rájöttem mi volt vele, persze hát pár perc után kilépett és azért jegeltem. Ma volt időm picit foglalkozni a dologgal és kiderült, hogy használható még a kulcsom a mai napig csak vissza kell állítani a rendszeridőt. Biztos csak 1 évig volt érvényes. A HTPC teljes mindegy hol jár az időben, mert nem netezek vele, szóval feltettem rá.
    Mit mondjak nagyon meglepődtem.
    Eredeti anaglyph-ben találtam csak a magenta-zöld szemcsihez opciót, az nagyon elrontja a színeket, de ez a fél color anaglyph opció a cián pirossal párosítva viszont szinte tökéletes.
    Semmi szellemkép, tökéletes 3D hatás éppen csak itt-ott vettem észre párszor a színekből film közben, hogy azért mégsem egy real3D előtt ülök egy 3D géppel, na de ingyen? Olyan minimális különbség van így már élményben, hogy csak emiatt tényleg marhaság venni még egy gépet meg még ezüst vászon is.
    Sokkal bénább szellemképes valamire emlékeztem.
    Igaz, akkoriban pár száz megás anaglyph avi-k voltak csak meg nekem, most meg egy 14,5GB-os 1080p SBS mkv-t szedtem le kipróbálni. Marhajó ez a program, hogy nem kell konvertálni, mert valós időben megcsinálja még jó, hogy nem töröltem le.
    Hiába régi, a legfrissebb ingyenes K-Lite pack-et kellett csak feltennem, hogy megegye az mkv-t, rögtön lett kép is hang is, nem akad meg, tök jó. Egyáltalán nem gond, hogy 2010 elején jelent meg ez a verzió és nem frissítettem, csak a HDD-n porosodott.
    Kösz, hogy eszembe juttattad. :R
    Árulnak még valahol műanyag keretes cián-piros szemcsit? Nekem csak papír van régről, megteszi, de ezek után beruházok egy kényelmesebbre ha lehet még kapni, hát ez tök jó gyerekek. Ezzel elfogyasztok újra pár 3D filmet, amit moziban láttam először.

  • kokov

    tag

    válasz Márton #27241 üzenetére

    pff, passz, ha megkínoznak sem tudom milyen kulcs ez, ami nekem van, de az tuti, hogy nem fizettem érte 39EUR-t, mert arra emlékeznék.
    Biztos regisztráltam valahová akkoriban tesztelőnek és akkor érvényes volt, utóbb meg visszavonták, de kvázi offline meg megy a mai napig, mert csak a rendszeridőt nézni. Nem hiszem, hogy warez kulcsom van, mert azt –most hogy mondod- is kipróbáltam és nem lehet törni ezt a programot. Nincs hozzá törés és nem is lesz.
    Úgy értem elfogadja a keygenes kulcsokat is, de kilép pár perc után azokkal is és nem is lesz más törés hozzá, mert ingyenes lett.
    Pontosabban nyílt titok, hogy az Nvidia-nál ingyenes ez a 3D player, csak nem így hívják. Bárki kipróbálhatja, mert az NV player-e is létrehoz a mappájában egy stereoscopic.csv nevű fájlt (ebből már egyértelmű szerintem kitől vették meg) amivel ha felülcsapod a stereoscopic player mappájában lévő ugyanilyen nevű fájlt, akkor ugyanúgy megy kilépés nélkül az is, szóval kvázi az a licenc fájl amiért az NV fizet helyetted. Tehát, akinek 3D gépe van annak nincs szüksége semmilyen törésre ehhez a programhoz, mert ingyen megkapja az NV-től. Így aztán nincs is törés hozzá. Csak ugye pont az anaglifes menüpontok nincsenek úgy benne, mert azért az NV nem fizetett gondolom és ezért kivették belőle. Így megy szépen feledésbe a tény, hogy egyszerű 2D projektorral is lehet 3D-t filmet nézni ilyen jó minőségben. Ezt kb. te tudod, aki anno fizetett 39EUR-t a teljesért, meg én aki vette a fáradtságot picit leporolni.
    Kösz a tanácsot, de a szemüveggel nem nagyon tudok vigyázni. Ami ebben az országban kereskedelem címén megy az kész röhej. Az árgépen 3000Ft alatt nem találtam műanyagot, volt ahol 5000Ft volt egy darab. Szóval rendeltem ebből kettőt ingyenes kiszállítással 490Ft-ért. A világ másik végéről, szóval ezzel így nincs mit vigyázni. Megjön, aztán vagy jó vagy nem.

  • kokov

    tag

    válasz atuci #27248 üzenetére

    Szerintem videó szemüveg irányába. Abból van alapból wifis, itthon kb. 80 rongytól van alacsony felbontású újonnan. Felveszed, hanyattfekszel, és olyan, mintha egy hatalmas képernyőt néznél. Ázsiaiaknál van nagy piaca, ahol 25nm-es garzonokban élnek emberek. Számodra egyetlen hátránya, hogy egy személyes, egyébként neked van kitalálva. Ezerféle van.
    A legfontosabb, hogy szerelj fel egy „L „ tartót a falra jó magasra és minden használat után akaszd fel rá. Ha nincs tartó és elkezded rakosgatni annak az a vége, hogy ráülsz, rálépsz, gyerek játszik vele és reccs.

    [ Szerkesztve ]

  • kokov

    tag

    válasz StLui #27250 üzenetére

    Nyilván szekrény van a fal mellett ahogy írja faltól falig pakolós, mert nem férnek különben a szekrénysorra is tehetné a TV-t, ha meg ott a szekrény akkor nagyon be kellene mennie a szoba közepére azzal a mennyezeti konzollal ahhoz, hogy a felső szekrényt nyitni lehessen a TV-től. Azon túl, ahogy kinézne még nagyot is kellene dönteni a TV-n. Azt meg a burkolatra ható erők miatt igen kevés TV típus viseli el hosszabb távon. Ha van típus egyáltalán az is picurka képátlós lesz. Úgy értem, amiben úgy van a panel rögzítve, hogy ilyen esetben a rá ható erők miatt nem jelennek meg csíkok rajta pár hét után, amik aztán sosem tűnnek el többé.

  • kokov

    tag

    válasz fmfizikus #27260 üzenetére

    Érdekes történet ez. Annyit szidod, hogy most rákerestem erre a márkára, de csak annyit találtam, hogy a SUPREMA egy ausztrál cég, ami konyhai és fürdőszobai berendezési tárgyak és szerelvények forgalmazásával foglalkozik.
    A gyártást kivitte Ázsiába. Regionális irodája van Kínában és Malajziában.
    Ez alapján ötletem sincs, hogy Grandview-nak mi szüksége lenne egy ilyen cégre, hogy brandelje a vásznait. Ha nem lennének bent EU-ban azt mondanám a harmadik országos vámkezelést játsszák így ki, de tudtommal bent vannak, szóval ez tényleg elég érdekes. Biztos, hogy ez Grandview?
    Nem lehet, hogy úgy kínai az egész, ahogy van és a név is lopott és a Suprema-nak lövése sincs arról, hogy nálunk vásznakat forgalmaznak a nevével? Úgy érteném :DDD

Új hozzászólás Aktív témák